ב.מ.וו סדרה 5 - אוטו

ב.מ.וו סדרה 5 מידע כללי

קטגוריה: סאלון
גירסה מומלצת:
16.9 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2024

ב.מ.וו סדרה 5 יתרונות וחסרונות

יתרונות תא נוסעים וביצוע כולל, יכולת דינמית, איכות נסיעה
חסרונות עיצוב חיצוני מופנם, מנוע בסיסי צנוע ביחס למשקל וליכולת
בשורה התחתונה טוענת לכתר מכונית הסלון הטובה בעולם

ב.מ.וו סדרה 5 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד
 • רקע כללי

  במאי 2023 חשפה ב.מ.וו את הדור החדש (שמיני) של ב.מ.וו סדרה 5. בשלב ראשון נחשף מרכב הסדאן, כאשר בתחילת 2024 צפוי להצטרף למבחר גם מרכב סטיישן. לראשונה בתולדות הדגם, תוצע גם גרסה כל חשמלית אשר מכונה ב.מ.וו i5 (המופיעה בדף דגם נפרד).

  סדרה 5 החדשה מבוססת על פלטפורמת CLAR של היצרנית, אותה היא חולקת עם מגוון רחב של דגמים כולל סדרה 7 החדשה. גם מידותיה צמחו, ולא במעט.

  סדרה 5 החדשה מוצעת במגוון רחב של גרסאות הנעה, כולן מחושמלות ברמה כזו או אחרת. בצד הבנזין והדיזל כוללות כל יחידות ההנעה כעת מערך היברידי-מתון 48V, ומשודכות לתיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים.

  היצע המנועים באירופה כולל כרגע שניים בלבד – גרסאות 520i (בנזין) ו-520d (דיזל) עם מנוע 2.0 ל' טורבו המפיק 208 כ"ס ו-197 כ"ס בהתאמה. ההנעה כמובן אחורית, אולם הדיזל מוצעת גם עם הנעה כפולה.

  מחוץ לאירופה (בעיקר ארה"ב) יוצעו גרסאות נוספות: 530i עם מנוע טורבו-בנזין בנפח 2.0 ל' המפיק 258 כ"ס (הנעה אחורית או כפולה) ובראש ההיצע גרסת 540i כפולת הנעה בעלת מנוע 3 ל' מוגדש המפיק 381 כ"ס.

  באגף ההיברידי-נטען יוצעו שתי גרסאות. הראשונה היא 530e בהספק משולב של 299 כ"ס וטווח נסיעה חשמלי של 87-102 ק"מ, בהתאם לרמת הגימור. בראש ההיצע תעמוד גרסת 550e כפולת הנעה בעלת הספק משולב של 489 כ"ס וטווח נסיעה חשמלי שנע בין 79 ק"מ ל-90 ק"מ.

  בב.מ.וו מתגאים במערך נהיגה אוטונומי משופר המאפשר שיוט נטול ידיים לחלוטין בכבישים מהירים עד למהירות של 130 קמ"ש. בנוסף, ה-5 כוללת כעת יכולת עקיפה אוטונומית.

 • עיצוב ונוכחות

  העיצוב החיצוני מהווה סוג של אבולוציה לזה של הדור היוצא. החזית כוללת את סבכת הכליות המוכרת, אשר מובאת כאן במידות סבירות ביחס לשאר דגמיה של היצרנית. משאר הזוויות המופע מאוד שקט ומוצנע. כאופציה, למי שהעיצוב שקט מדי לטעמו, ניתן להאיר את הסבכה באמצעות מערך תאורת לד בתוספת תשלום.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג כוללת את הסידור העדכני של היצרנית: משטח קעור עליו מונחים שני מסכים, אחד משמש את לוח המחוונים (12.3 אינץ') והשני את מערך המולטימדיה (14.9 אינץ'). מעבר לכך בולט שימוש נרחב בתאורה ליצירת ושינוי אווירה ורושם – בב.מ.וו מציינים את "בר האינטראקציות", משטחי מגע בדלתות ובמשטחים השונים.

  ה-5 החדשה מגיעה כסטנדרט בגימור "טבעוני" – כלל המשטחים, דיפונים, ריפודים ועוד עשויים מחומרים שאינם מן החי.

  ברגע שמתיישבים מאחורי ההגה יודעים שזו מכונה בווארית. איכות החומרים מצוינת, כך גם הגימור, וגם כאן אין הפתעות. הכל עשוי היטב, אבל אנחנו לא מצפים לפחות.

  המרחב מרשים. גם מלפנים, גם מאחור.

  המושב האחורי נוח, עם כוכבית על תעלת הינע גבוהה ורחבה; סלון במיטבו.

  נפח תא המטען הוא 520 ליטרים בגרסאות הקונבנציונליות, 490 ליטרים בחשמלית. והוא גדול, נוח ועשוי היטב.

 • מנוע וביצועים

  בהשקה בחו"ל דגמנו רק את גרסת הבסיס, 520i. אז 190 כ"ס ממנוע טורבו-בנזין זה לא הרבה, וגם 208 כ"ס עם הסיוע ההיברידי-מתון לא משנים באמת את התמונה - אבל המנוע החשמלי הצנוע משפר את הביצועים בעקיפה בזכות המומנט הנוסף המוגש כבר בסל"ד ממש נמוך.

  וכך, למרות שההספק אינו כביר, המשקל אינו קליל (1.75 טון) והביצועים אינם חזקים – ה-520i כן מצליחה להרשים בהאצות ביניים, מ-120 ועד 150 קמ"ש, למשל.

  לא חסר כוח בהשתלבויות מכבישים כפריים לכאלה בין-עירוניים, אבל אם רוצים לאמץ את הרכב בכבישים מפותלים מגלים שהמנוע ממש קטן על השלדה הזאת.

 • נוחות והתנהגות

  כיול המתלים מוצלח אם כי נוטה לצד הנוקשה, ובכל זאת התוצאה נאה. אגב, בניגוד לדגמים עד כה, ב.מ.וו לא תצייד את הדגם בצמיגי אל-תקר.

  כאשר הקצב נינוח הנסיעה שקטה במיוחד הודות לבידוד רעשים מצוין, וזה מרשים אף יותר מאחר שהמכונית שנבחנו בהשקה נעלו צמיגי חורף שהם רועשים יותר מטבעם.

 • תמורה למחיר

  נצטרך לחכות לתחילת השיווק ב-2024, ולחשיפת המחירים בישראל כדי לחוות דעה על התמורה.

 • מה חדש בב.מ.וו סדרה 5 2024

  הצגה בעולם במאי 2023. השיווק בישראל החל במרץ 2024.

 • סיכום

  הדור השמיני של ב.מ.וו סדרה 5 טוב מקודמו, ממקם עצמו כבר עכשיו גבוה מאוד כמועמד לתואר מכונית הסלון הטובה ביותר, ומוסיף גרסה חשמלית סופר-מרשימה.

ב.מ.וו סדרה 5 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג ב.מ.וו סדרה 5
ב.מ.וו סדרה 5 גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1998
208
3,665
469,000
1998
299
3,899
499,000
1998
299
4,258
545,000
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים ב.מ.וו סדרה 5

ברשותך ב.מ.וו סדרה 5?

ציון ותגובת גולשים

ב.מ.וו סדרה 5 מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5