דאצ'יה סנדרו - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / סופרמיני במחיר של מיני, מרחב פנים טוב, מושבים מאחור ותא מטען שימושי, נוחות נסיעה טובה, צריכת דלק טובה בבנזין, מעולה בדיזל.

חסרונות / סביבת נהג פשוטה, מיושנת עם הנדסת אנוש לקויה, בידוד רעשים לא מוצלח בייחוד בגרסת הדיזל, ריסון חסר למתלים.

בשורה התחתונה / סופרמיני בסיסות במחיר מעולה.

דאצ'יה סנדרו חוות דעת

 • רקע כללי

  הסנדרו היא מכונית הסופרמיני של דאצ'יה, המחזיקה גם בתואר המכונית היותר-זולה במבחר של מותג הלואו-קוסט של קונצרן רנו-ניסאן - גם בארץ וגם בחו"ל. הדגם המשווק בישראל הוא הדור השני, שהושק בתערוכת פריז 2012 ומבוסס על שלדת ה-M0 של דאצ'יה (שלדה של רנו-ניסאן המשמשת, בין היתר, גם את הניסאן ג'וק). הדגם המשווק בארץ מאז תחילת 2015 הינו דגם הסטפווי (Stepway), שהוא גרסת "כאילו-שטח" לסנדרו עם שינויים קוסמטיים בעיקר לעומת הגרסה הרגילה - אך ההנעה היא עדיין קדמית. מנגד, שלא כמקובל, כאן גם גדל מרווח הגחון באופן משמעותי (40 מ"מ) לעומת הדגם השגרתי, לכדי 20.7 ס"מ מרשימים למדי.  המנוע הוא ה-0.9 ל' טורבו (3 ציל') של רנו, המצויד בתיבה ידנית בלבד. בתחילת 2016 התרחב מבחר הסנדרו עם התווספות גרסת בסיס עם מנוע בנזין אטמוספרי
  (1.2 ל', 75 כ"ס) ללא קישוטי הסטפוואי, או עם מנוע דיזל (1.5 ל', 90 כ"ס) - כאן כן במהדורת הסטפוואי. 

 • עיצוב ונוכחות

  הסנדרו, בהשוואה לשאר דגמי הסופר-מיני, נראית גדולה - ממש כמו שרומז דף הנתונים. "ההסבה לפנאי" של הסטפוואי בהחלט מתאימה.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג גסה, פשוטה ומיושנת - הן ברמת הגימור והן ברמת הנדסת האנוש (הלקויה). מצד שני, מרווח הפנים סביר והמושבים נוחים - בעיקר אלו האחוריים. תא המטען שימושי מאשר ברוב מכוניות הסופרמיני.

 • מנוע וביצועים עיקר כוחו של מנוע הדיזל הוא בתנועה לא מאומצת ובשיוט, כאשר הוא צובר מהירות בעקביות נאה. צריכת הדלק מרשימה, עם 16.2 ק"מ לליטר. מנוע ה-1.2 ל' בעל ביצועים צנועים מהותית משל הדיזל, אך הוא מגלה גמישות מפתיעה. מאידך, ההילוכים הקצרים מפריעים בשיוט. צריכת הדלק עמדה במבחן על 13.5 ק"מ לליטר.
 • נוחות והתנהגות נוחות הנסיעה אינה אחידה. יכולת הספיגה טובה ומרשימה, אבל המחסור בריסון במתלים מביא לתנודות בתדירות גבוהה מהרצוי, במעבר על שיבוש או סדק גדולים מהממוצע. בידוד הרעשים לא מוצלח.
 • תמורה למחיר הסנדרו, על גרסאותיה, מציעה חבילה הוגנת - מקבלים מעט, אבל משלמים מעט. סנדרו 1.2 ל' היא הסופר מיני הזולה מסוגה, הסטפוואי מספק מראה של קרוסאובר ב-60% מהמחיר , ובדיזל - גם צריכת דלק קמצנית ממש.
 • סיכום טוב וזול.

כתבות הקשורות לדגם

למי שרוצה לחקור לעומק

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך דאצ'יה סנדרו?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים דאצ'יה סנדרו

דאצ'יה סנדרו צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

5
דאצ'יה סנדרו צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
17.2 13 20.4 13.0 6
19.2 17.2 21.2 15.5 4
19.3 17.5 21.2 15.7 4
19.6 17.5 21.3 15.8 4
26.3 26.3 26.3 22.4 4
4
15.7