הונדה ג'אז - אוטו

הונדה ג'אז מידע כללי

הונדה ג'אז יתרונות וחסרונות

יתרונות / מרחב לנוסעים, שימושית, תא מטען, צריכת דלק, ביצועים בעיר, יכולת תמרון עירונית

חסרונות / בידוד רעשים, ביצועים מחוץ לעיר, איכות חומרים, מחיר

בשורה התחתונה / יקרה, חסכונית ושימושית.

הונדה ג'אז 2022 חוות דעת

 • רקע כללי

  הונדה ג׳אז הוצגה ב־2001 והביאה לקטגוריית הסופרמיני מבנה שונה ובעיקר תכנון פנים אחר; גג מוגבה, רצפה שטוחה, מושבים המציעים אפשרויות שימוש רבות. המנוע אז תוכנן ליעילות מרבית בעיר, לאו דווקא לביצועים מסמרי שיער מחוצה לה. כבר עם מתיחת הפנים של הדור השני, ב־2011, הוצגה גרסה היברידית.

  הדור הרביעי שהוצג ב־2019 מוצע באירופה ובישראל רק עם הנעה היברידית — וזו אינה שגרתית. מנוע בנזין 1.5 ליטר המייצר 98 כ"ס טוען באמצעות מנוע חשמלי אחד סוללה וזו מספקת אנרגיה למנוע שני המניע את הרכב. מעל 80 קמ"ש או בעומס, מצטרף מנוע הבנזין לזה החשמלי.

  הג'אז מוצעת בשתי רמות גימור: 'קומפורט' ו'אלגנס'. ל'קומפורט' תאורת לד, צג מולטימדיה "5, מחוונים מוקרנים ובקרת אקלים; ל'אלגנס', בנוסף, חישוקי "15 קלים, חיישני חניה מלפנים ומאחור, מולטימדיה עשירה יותר עם צג "9, ריפוד משולב עור ועוד.

  להונדה ג'אז 2021 מערך בטיחות נכבד, הכולל בלימה אוטונומית המסייעת גם במניעת תאונה בכניסה לצומת, תיקון סטייה מנתיב ושמירת הרכב במרכזו, בקרת שיוט אדפטיבית. בנוסף, מצוידת הסופרמיני החדשה בעשר כריות אוויר.

 • עיצוב ונוכחות

  התכנון והעיצוב של הג'אז ממוקדים בפונקציונליות לפני הכל: יצירת שדה ראייה טוב, עניין חשוב במיוחד בעיר, ובממד גובה ראוי, תנאי ליצירת מרחב גדול באוטו קטן. התוצאה הוויזואלית היא חזית חביבה, אך פרופיל ואחוריים חסרי ייחוד ונוכחות.

 • תא נוסעים ומטען

  ממושב הנהג התחושה היא שהרכב מרווח, המושב גדול ונעים, והריפוד שלו מצוין. עיצוב סביבת נהג נאה, המרקם נעים לעין ואפילו למגע, אבל מעבר לכך פוגשים בפלסטיק דק, נוקשה וחלול.

  המסך המרכזי ברור מאוד, ניגודי, לא מושפע מהשמש ונוח לתפעול. תא הכפפות זעיר למדי, ושאר פתרונות האחסון סבירים.

  המרחב מאחור הוא מהמרכיבים העיקריים בסיפור של הג'אז. מעבר לכניסה הנוחה, מרחב הפנים שם בפירוש מרשים. הרצפה כמעט ושטוחה לגמרי במרכז, וכמעט ואין גניבת מרווח לנוסע במרכז.

  תא המטען תורם אף הוא לחוזקות של הג'אז: במצב רגיל הנפח שלו סביר והוא עשוי טוב. אבל, וזה העיקר בענייני שינוע, קל מאוד לקפל את המושבים להשטחה מוחלטת, לקבלת חלל החסנה ענק עם רצפה אחידה.

   

 • מנוע וביצועים

  בנהיגה בעיר, בולט כי המנוע שקט, וכי כישורי ההאצה מספקים כל צורך. מחוץ לעיר, במישור, בשיוט וגם תחת עומס שם, הביצועים סבירים. הביצועים טובים פחות במעלה הררי, ושם פוגשים בקצב איטי בהרבה של צבירת מהירות. מנוע הבנזין המצטרף בהאצה מביא, בעומס, צליל מנסר משהו.

  צריכת הדלק — במבחן מאומץ — הייתה 16.1 ק"מ/ל'. בשיוט ובשגרת שימוש, מדובר ב־20 ק"מ/ל'. נתונים מעולים.

   

 • נוחות והתנהגות

  הג'אז מטפלת היטב בטלאי אספלט, ובשיבושים קטנים. על שיבושים חדים, בייחוד במהירות נמוכה, היא נחבטת. המצב משתפר מעל 50 קמ"ש, ונוחות הנסיעה מחוץ לעיר סבירה.

  כאמור, רעש מנוע הבנזין בוטה תחת עומס, רעשי רוח נשמעים מעל 90 קמ"ש, ורעשי הכביש מוחשיים.

  היכולת הדינמית של הג'אז מפתיעה לטובה, והרכב מאפשר לשמר קצב גבוה גם בכביש מפותל. מערכת הבלימה טובה מאוד — התגובה חדה כבר בהתחלה, הביצוע יעיל, ואחרי תרגול עצמי קצר (כמקובל ונחוץ ברכב היברידי) קל מאוד למנן את עוצמת הבלימה.

   

 • תמורה למחיר

  הונדה ג'אז 2021, כקודמותיה, יקרה יחסית. היא רחוקה בכמעט 10% מדגמי סופרמיני משובחים, מחירה דומה לזה של רכבי פנאי קטנים, וקרוב מדי למשפחתיות משובחות ביותר, הגדולות וחזקות ממנה.

 • מה חדש בהונדה ג'אז 2022

  אין עדכונים בשנת המודל 2021.

 • סיכום

  הונדה גא'ז החדשה, כקודמותיה, מביאה תכנון פנים מבריק ומוסיפה לזה מערכת היברידית יעילה וחסכנית ביותר. לזכותה מערך בטיחות עדכני, יכולת דינמית טובה וצריכת דלק מצוינת. לחובתה, בעיקר, נוחות נסיעה בינונית בעיר, איכות נסיעה מעט מחוספסת, וחומרי דיפון בסיסיים.

הונדה ג'אז גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג הונדה ג'אז
הונדה ג'אז גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1498
109
846
125,900
1498
109
893
132,900
1498
109
940
139,900
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות הקשורות לדגם

|
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך הונדה ג'אז?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים הונדה ג'אז

הונדה ג'אז צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

3
הונדה ג'אז צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
22.2 18.9 טרם נבחן 18.9 2
22.2 18.9 טרם נבחן 18.9 2
22.2 18.9 טרם נבחן 18.9 2
6
18.9 ק"מ/ל