קיה פיקנטו 2021 - אוטו

קיה פיקנטו 2021 יד שניה

קיה פיקנטו 2021 יד שניה

קטגוריה: מיני
גירסה מומלצת:
17.2 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2017

קיה פיקנטו 2021 יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב חיצוני, מרחב לנוסעים, צריכת דלק, אחריות ארוכה, מוניטין.
חסרונות ביצועים חלשים, תיבה הילוכים חד-מצמדית, נוחות נסיעה (בעיקר בעיר, אבל לא רק), רעשי כביש.
בשורה התחתונה תחרותית, אבל פחות מבעבר.

קיה פיקנטו 2021 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  הדור השלישי והנוכחי של קיה פיקנטו נחשף בתחילת 2017 ונחת בישראל במרץ כמעט בצמוד לחשיפה העולמית. ביוני 2020 הציגה היצרנית הקוריאנית פיקנטו מחודשת עם עדכון לא אהוב בשוק הישראלי: תיבת הילוכים רובוטית חד-מצמדית. שינוי זה גרם ליבואנית לסטות ממנהגה של שיווק דגם חדש בישראל בצמוד להשקתו בעולם, ובמקום זאת הצטיידה במלאי גדול של הדגם טרום העדכון עם תיבת ההילוכים האוטומטית הפלנטרית. בדיעבד, ייתכן ובזכות הצטיידות זו הדגם לא נפגע ממשבר השבבים, וליבואנית היה מה למכור. הדגם המחודש עלה לישראל במאי 2021 – כמעט שנה לאחר שהוצג, והמקסימום שהיבואנית יכלה למשוך.

  לא רק התיבה חדשה (5 הילוכים), גם המנוע הבנזין הוחלף (1.2 ל' במקום 1.25 ל', שניהם אטמוספריים), וכעת הוא חלק מסדרת 'סמארט סטרים'. זה אומר ששוב פיקנטו מוצעת עם יחידת כוח זהה לזו שנמצא ביונדאי i10. הביצועים פחות טובים באופן בולט, ומנגד צריכת הדלק ופליטת המזהמים עדיפה.

  עדכון חשוב נוסף שקיים בדור החדש נוגע למפרט הבטיחות. מעתה מצוידת המכונית גם עם תיקון סטייה מנתיב. המשמעות היא שכבר אין צורך בהתקנת מערכת התרעה בהתקנה מקומית.

  שינויים נוספים נוגעים לקוסמטיקה החיצונית (פגושים, סבכה קדמית, מבנה התאורה בתוך הפנס), כשבתא הנוסעים נמצא מערכת מולטימדיה חדשה (הכוללת ממשקי אפל ואנדרואיד) עם מסך גדול יותר ("8 לעומת "7) ובלוח המחוונים מסך חדש למחשב הדרך בגודל "4.2.

  קיה פיקנטו 2021 משווקת בארבע רמות גימור מעט מאובזרות יותר מבעבר: 'LX' שמיועדת לציי רכב, 'EX', 'GT ליין' עם סממנים ספורטיבי, ורמת 'X ליין', עם סממני רכב פנאי.

 • עיצוב ונוכחות

  שינויי העיצוב במתיחת הפנים קלים ובעיקר מרעננים את העיצוב המקורי והמוצלח. יצוין לטובה ציודה של רמת הגימור 'LX' הבסיסית בחישוקים קלים, דבר שטורם גם למראה.

 • תא נוסעים ומטען

  תא הנוסעים סולידי ומוצק, ומשטחי הפלסטיק קשיחים בדומה לקיים בסגמנט. הנדסת האנוש טובה ברובה עם ממשק מולטימדיה נוח, ותפעול נוח למחשב הדרך שבלוח המחוונים. לעומת זאת ניתוק תיקון ההיגוי, שהצטרף במסגרת מתיחת הפנים, אינו נוח.

  המרחב לא השתנה, וסה"כ טוב ודומה למתחרות בסגמנט. המושבים נאים ונוחים, אם כי לאחר עמידה ממושכת בשמש יהיו כאלה שימצאו כי הריפוד מתחמם מדי. לתא המטען נפח נאה לקטגוריה (255 ל'), כאשר סף ההטענה גבוה.

   

 • מנוע וביצועים

  השינוי המשמעותי ביותר נוגע לסעיף זה כשיחידת הכוח החדשה מפגינה ביצועים איטיים וחלשים משמעותית מבעבר. התיבה החדשה, למרות שהיא טובה ביחס לאלה מסוגה, עדיין משלבת הילוכים באופן מורגש מידי, דבר המוצא ביטוי בנסיעה לא חלקה, בעיקר בעיר ובמהירויות נמוכות.

  מנגד צריכת הדלק משופרת משמעותית. הצריכה במבחן עמדה על 16.3 ק"מ לליטר – שיפור משמעותי של 30% בהשוואה ליחידת הכוח הקודמת

   

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה של קיה פיקנטו 2021 בינונית ודומה לבעבר. הבולמים הנוקשים מתקשים להתמודד עם פגמים שונים במהירות עירונית. הנוחות משתפרת ככל שהמהירות עולה בזכות הריסון המוצלח, אך גם אז אינה מתעלה. רעשי הכביש והרוח בולטים. היכולת הדינמית טובה, והתגובות להיגוי נאותות, ההגה מהיר אך אינו מדויק.

 • תמורה למחיר

  מתיחת הפנים עדכנה את מראה הדגם, הוסיפה עוד אבזור מותרות ובטיחות, ושיפרה משמעותית את צריכת הדלק. מנגד פעולת תיבת ההילוכים פחות זורמת וחלקה, והביצועים נחותים באופן משמעותי. התמורה טובה, אבל פחות מבעבר.

 • התפלגות מכירות

  לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, בשנת 2021 הגרסה הנמכרת הייתה LX 1.25 ליטר עם כ-6200 יחידות.

  אחריה גרסת GT LINE 1.2 ליטר עם כ-5700 יחידות.

   

 • מה חדש בקיה פיקנטו 2021

  שיווק הדגם (דור שלישי) לאחר מתיחת פנים. עיקר החידוש נוגע ליחידת ההנעה העיקרית בישראל — פיקנטו זוכה למנוע חדש (1.2 ל' לעומת 1.25 ל' בדור היוצא) שמציע הספק דומה, 84 כ”ס, אבל תיבה שונה לחלוטין: כעת רובוטית חד-מצמדית עם חמישה הילוכים לעומת אוטומטית פלנטרית עם ארבעה הילוכים. הביצועים פחות טובים, אך צריכת הדלק ופליטת המזהמים שופרו.

  שינויים קלים לעיצוב החיצוני (פגושים, סבכה קדמית, מבנה התאורה בתוך הפנסים), בתוך המכונית ממשק מולטימדיה חדש (הכוללת צימוד לאפל ולאנדרואיד), מסך גדול יותר ("8 לעומת "7) ובלוח המחוונים מסך חדש למחשב הדרך בגודל "4.2. בנוסף, כעת מוצעת המכונית גם עם מערכת לתיקון סטייה מנתיב ולכן אין צורך במערכת בהתקנה מקומית.

   

 • סיכום

  מכונית מיני מוצלחת מאוד, אם כי בחבילה פחות משכנעת מבעבר.

קיה פיקנטו 2021 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג קיה פיקנטו

כתבות ומבחני דרכים קיה פיקנטו

ברשותך קיה פיקנטו?

ציון ותגובת גולשים

קיה פיקנטו מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5