מעצב ושואב: ניסינו את קוצץ הזקן החדש של פיליפס עם שואב הזיפים לזקן מדויק וכיור נקי - אוטו

מעצב ושואב: ניסינו את קוצץ הזקן החדש של פיליפס עם שואב הזיפים לזקן מדויק וכיור נקי

אם תשאלו כל אדם בעל זיפים מה הן שתי הנקודות הכי חשובות בכל הנוגע לשגרת הטיפוח שלו, הוא מיד יענה: דיוק ולכלוך. הקוצץ החדש מבית פיליפס עונה בדיוק על שני הצרכים האלה, ונראה שהנסיין שלנו כבר לא יסתכל על פעולת עיצוב הזקן שלו באותה צורה לעולם

"זה לא משנה אם תבוא להסתפר אצלי גם פעם בשבוע. אם לא תשקיע ותסדר את הזקן שלך, הלוק המוזנח לא יעזוב אותך", אמר לי רני, הספר הצמוד שלי, כשישבתי מול המראה וראיתי את הזיפים שלי נושרים להם אט אט על הרצפה נערמים לגוש לכלוך. "אתה יכול לבוא אליי מתי שתרצה ואני אדאג לסדר לך אותם יופי", הוא המשיך לדבר, ואני רק חשבתי לעצמי איזה מושלם זה יכול היה להיות אם מישהו היה ממציא מכונה לעיצוב זקן, נוחה ולשימוש ביתי, אבל כזו שגם תעלים את הזיפים שלא יישארו מפוזרים שווה בשווה בין החזה שלי לבין הכיור. כמה ריבים חסרי משמעות הוא היה חוסך לי עם אשתי.
ואז זה קרה: "תרצה להתנסות בקוצץ זקן עם מערכת לשאיבת שאריות הזיפים?", צרחה כותרת המייל שנכנס בבוקר יום ראשון, ואני צרחתי חזרה כאילו היה יום חמישי. מישהו שומע אותי? כנראה. התכוננתי כראוי לניסיון הראשון שלי עם המכונה המרשימה של פיליפס: נתתי לשיער הפנים שלי לצמוח פרא במשך שבועיים (סליחה רני) כדי לבדוק כראוי את שאיבת הזיפים, הטענתי את המכונה (שעת טעינה אחת מספיקה לשעה ורבע של גילוח) ונעמדתי מול המראה מלא ציפייה.
רגע לפני שנגיע לתוצאות הגילוח, למה שלא נתמקד בקטנה בתרבות הזקנים ששוטפת כרגע את ישראל בפרט, והעולם בכלל: 84% מהגברים החילוניים בישראל מצהירים שהם מגדלים זקן או שפם. אם תשאלו אותם למה, 95% יגידו לכם כי הם נראים טוב יותר עם שיער פנים. כך על פי סקר שנערך ע"י מכון רושינק. האמת? אנחנו לא זקוקים לסקרים, ומספיק סיבוב אחד ברחובות ישראל כדי להבין שזה הוא לגמרי זמן זקן, ונראה שכל גבר שני מחזיק היום באחד כזה, ומה שפעם היה מנת חלקם של רבנים ו/או דמויות מיתולוגיות, הפך בשנים האחרונות ללוק המחייב של כל גבר שמכבד את עצמו.
בסקר קטן שערכתי בין חבריי, נראה שאחד הדברים שהכי מפריעים להם בזמן גילוח ועיצוב הזקן הוא הלכלוך הרב שנערם בכיור הביתי, וכולם היו שמחים להימנע ממנו. מעבר לאותם זיפים משתוללים, הם גם היו שמחים להגיע לספר רק כדי להסתפר, ואת מלאכת עיצוב הזקן שלהם היו שמחים לעשות אצלם בבית בנוחות ובקלות. "תנו לי יממה ואני חוזר אליכם עם תשובות לגבי המכונה הזאת", אמרתי להם יום לפני שנעמדתי מול המראה. "יש לי תחושה שיש לנו כאן בינגו".
ואכן יש כאן בינגו. לא מעט מכונות גילוח, סכינים ומכונות עיצוב עברו על פני התינוק שלי (הסיבה העיקרית שבגללה אני מגדל זקן), אבל אחרי השימוש במכונה החדשה הזו, אני שמח להכריז שיש לנו כאן מנצחת שמשאירה למתחרים אבק מלא זיפים.

צילום: אורטל דהן

רבע שעה בלבד לקח לי מהרגע בו התחלתי את פעולת העיצוב ועד שסיימתי, כולל 2 דקות עצירה בכל 2 דקות כדי להתפעל כל פעם מחדש שאכן הזיפים נושרים פנימה אל תוך המחסנית. בחרתי ב-2 מ"מ לאזור הלחיים, עברתי למילימטר בודד לאזור הסנטר, וקצצתי לגמרי את אזור הצוואר – הכל היה בשיא הנוחות והפשטות. לקראת סוף הגילוח, נזכרתי בכפתור הטורבו שהופך את הפעולה למהירה הרבה יותר, ואחרי לחיצה פשוטה הפכה המכונה למפלצת גילוח, במובן החיובי של המילה, ותוך שניות ניקתה ביעילות את כל אזור הצוואר עד קו הסנטר. מכונה חלומית כבר אמרתי?
אם תשאלו כל אדם בעל זקן מה מפריע לו כשהוא נעמד מול המראה לפעולת העיצוב הוא יענה בוודאות: "חוסר דיוק ולכלוך", לכן כשזה מגיע למכונה החדשה הזאת, נראה שלשתי הבעיות האלה סוף סוך נמצא פתרון – השליטה באורך הרצוי היא פשוטה בטירוף, ובעזרת גלגלת וצג אלקטרוני, תבחרו באורך האהוב עליכם. מיד עם הלחיצה על כפתור ההפעלה ותחילת פעולת העיצוב, תבינו מה זה אומר ניקיון: הכיור נשאר מבריק וכל מה שנותר לכם הוא לרוקן את מחסנית הזיפים בתום השימוש, ולנקות בעזרת המברשת את המכונה.
כמה ימים לאחר מכן חזרתי אל המספרה של רני, וכבר עם כניסתי הוא העלה חיוך. "התחלת לטפח את עצמך אה?", הוא שאל אותי, והבטחתי לו שאספר לו הכל, אבל לפני הכל אני חייב חפיפה. הרי בשביל מה אנחנו באים למספרה? את הזקן כבר אעשה לבד בבית.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות