קאן אם X3 – עכשיו גם לארבעה - אוטו

קאן אם X3 – עכשיו גם לארבעה

כלי הצל"צ הקרבי של קאן אם מקבל עוד מקומות ועוד כח

לפני כעשרה חודשים השיקה אבניר בישראל את הקאן אם X3, שלקח את הקטגוריה עוד צעד קדימה מבחינת המפרט, עם מתלים ארוכים במיוחד והספק של 154 כוחות סוס. מירוץ הסוסים כמובן לא נעצר, ופולריס השיבו עם רייזר טורבו מחוזק, עם 168 כוחות סוס. עכשיו תורה של קאן אם לחזור לראש החבורה, כאשר לקראת 2018 מקבל ה-X3 מנוע משופר עם 172 כ"ס (ו-17 קג"מ). ועכשיו גם בגרסת ארבעה מושבים.
השיפור בהספק המנוע מתקבל בזכות שורה של שינויים למערכת הגדישה והדלק, והחברה מציעה גם קיט, שכולל את כל החלקים השונים, לבעלי X3 קיימים. המחיר – 9000 שקלים, כולל הרכבה. המנוע המחוזק (העדכון כולל גם חגורת וריאטור מחוזקת) מצליח להאיץ את ה-X3 שני מושבים למאה קמ"ש ב-4.5 שניות, עשירית שניה מהר יותר מבעבר. מהר...
גרסת הארבעה מושבים של ה-X3, שזכתה לשם 'מקס', מצדיקה את השם עם בסיס גלגלים מופרך באורכו – 343 ס"מ (חצי מטר יותר מהמתחרה הארוך ביותר!). בסיס הגלגלים הארוך בא לידי ביטוי גם במרחב בשורה האחורית – יש שם שפע מקום לזוג מבוגרים בגודל ממוצע, ואף יותר ממוצע. כל המושבים מתכווננים גם לגובה וגם למרחק. מאחור יש גם ידיות אחיזה שממוקמות בצורה נוחה, כדי שהנוסעים יוכלו לייצב את עצמם בנסיעה מהירה בשטח משובש.
התוספת לבסיס הגלגלים (בשני מושבים מדובר ב-259 ס"מ) פוגעת כמובן בזווית הבטן, ואולי בגלל זה החברה לא מפרסמת נתון רשמי. יש הבדל גם במתלים – בעוד גרסת השני מושבים מציעה מהלך מתלה אחורי של 61 ס"מ, המקס מסתפק ב-56 ס"מ מאחור (וגם מלפנים). על הריסון אחראים בולמי פוקס 3.0 פודיום RC3 עם מיכל מלאי נפרד ומעקף פנימי.
הגלגלים ב-X3 (שניים או ארבעה מושבים) הם בגודל "28 עד "30 בהתאם לגרסה - R, XDS או XRS. כרגע מוצע המקס רק בגרסה הבכירה.
והמחירים – החל מ-173,000 שקלים למאבריק X3 R הבסיסי ועד 220,000 שקלים למאבריק X3 MAX XRS. בתקופת ההשקה מוצעים הכלים בהנחה של 7000 שקלים, ועם חבילת אבזור במתנה שכוללת בין השאר גג, שמשת חצי קדמית, מיגון גחון מלא, מערכת שמע ועוד.
אין לכם תקציב של מכונית מנהלים לרכב טיולי שטח? אבניר ניצלה את אירוע ההשקה גם כדי להשיק "גרסת טיולים" למאבריק 1000 R האטמוספרי ("רק" 101 כוחות סוס), שמקבל חבילת אבזור טיולים עשירה (אנשי החברה טוענים כי מדובר באביזרים שמחירם לצרכן 30,000 שקלים), במחיר של 110,000 שקלים.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות