בקרוב תחרות אוטו השנה של ישראל תגיע לקו הסיום (אתם עדיין יכולים להצביע ולהשפיע) ועמה הזוכות בשלל הקטגוריות, כולל הזוכה הגדולה בתואר "אוטו השנה של ישראל 2020". בסדרת כתבות נחשוף בפניכם את חמש המועמדות הסופיות בכל סגמנט. הפעם – מכוניות סופרמיני.
 
מכוניות הסופרמיני אמנם קטנות ממדים ונוחות לתמרון בסביבה עירונית, אך עדיין מציעות מרחב ורמת עידון מספקים. הן יתאימו למי שמחפש רכב קטן ונוח לניוד עירוני, אבל מספיק נעים בכדי לשייט ממושכות מחוץ לעיר. צעירים, משפחות צעירות וצעירים בנפשם, כל אלה יוכלו למצוא בגבולות הקטגוריה הזו בת לוויה הולמת.

1618401

צילום: מערכת אוטו

יונדאי i20
דור שני של יונדאי i20 הגיע לישראל בשנת 2015 והציג עיצוב חיצוני נאה, מרחב פנים ותא מטען נדיבים ואף נוחות נסיעה טובה. מתיחת פנים (2018) הוסיפה יחידת הנעה מתקדמת - מנוע קטן ומוגדש, תיבה רובוטית כפולת מצמד - שטיפלה בחולשה הגדולה ביותר של הדגם טרום מתיחת הפנים.

יתרונות: מרחב, תא מטען, יחידת הנעה
חסרונות: סביבת נהג

1598578

צילום: מערכת אוטו

סיאט איביזה
הדור החמישי של סיאט איביזה הוצג בשנת 2017, על בסיס פלטפורמה חדשה לגמרי. האיביזה מציעה מרחב נדיב לנוסעים ולמטען, יחידות הנעה חזקות ויעילות ומגוון רחב של מערכת בטיחות מתקדמות. באופן ייחודי למדי, האיביזה מוצעת גם בגרסה ידנית בסיסית לצד גרסה חמימה, "איבו", עם 150 כ"ס.

יתרונות: מרחב, ביצועים, תצרוכת דלק, אבזור בטיחותי
חסרונות: נוחות, בידוד רעשים

1618409

צילום: מערכת אוטו

סיטרואן C3
זהו הדור השלישי של סיטרואן C3, וכמו בדורות הקודמים גם הפעם היא מציגה עיצוב נאה ומלבב מבחוץ ומבפנים. נוחות הנסיעה טובה, יחידת ההנעה מוצלחת ורמת האבזור, בטח ביחס למחיר, עשירה. לזכות סיטרואן C3 עומדים גם היצע מערכות בטיחות מתקדמות עשיר למדי ואחריות מלאה לחמש שנים.

יתרונות: עיצוב, יחידת כוח, נוחות, אבזור, אחריות
חסרונות: הנדסת אנוש

1601027

צילום: מערכת אוטו

פולקסווגן פולו
הדור השישי של פולקסווגן פולו מציג עיצוב שמרני מאוד, אך מתבלט לטובה באיכות החומרים, נוחות ובידוד רעשים. עם זאת, על הביצוע הטוב משלמים באולם התצוגה, כאשר הפולו היא אחת היקרות בקבוצה.

יתרונות: מרחב, איכות, נוחות, ביצועים, צריכת דלק
חסרונות: מחיר

1615941

צילום: מערכת אוטו

קיה ריו
בסוף 2016 קיה ריו החדשה נחשפה ובאוגוסט 2017 הגיעה לארץ. היא מבוססת על פלטפורמה חדשה ומציעה מערכות הנעה מעודכנות, מרחב פנים נדיב כפי שהורגלנו גם מהדורות הקודמים ויותר אבזור - אם כי תחום הבטיחות עדיין לוקה בחסר.

יתרונות: עיצוב חוץ ופנים, מרחב לנוסעים ולמטען
חסרונות: איכות חומרים, בידוד רעשים, ביצועים, אבזור בטיחות