תאגיד התעשייה הענק BYD (ראשי תיבות של Build Your Dreams; בנה את החלומות שלך) הנמצא בבעלות המדינה נוסד ב-1995. BYD מייצר בין השאר רכבות חד-פס (מונורייל), רכבות קלות (טראם), כמו-גם חלקים לסלולריים (כולל סוללות) – ומאז 2003 עוסק גם בתחום הרכב.

במסגרת זאת, מייצר מותג הרכב BYD מכוניות נוסעים ודגמי פנאי, מסחריות ומשאיות, מוניות ואוטובוסים, גם מלגזות – כולם גם בהנעה חשמלית. BYD החלה לייצר אוטובוסים חשמליים בתחילת העשור השני והוסיפה עליהם כלי רכב לשימוש פרטי בהנעה כזאת החל מאמצע אותו עשור.

בהיצע של BYD קרוב לעשרים דגמים, החל ממיני ועד מכונית סלון/דגם פנאי בינוני – כמעט לכולם הנעה חשמלית, חלקם גם היברידיים-נטענים, ישנם כאלה עם אופציה למנוע בנזין בלבד.

במחצית הראשונה של 2022 הייתה BYD יצרנית הרכב החשמלי הגדולה בעולם עם 641,000 מכירות. BYD פועלת בשיתוף פעולה עם גורמי מחקר ופיתוח בגרמניה, ועוד ב-2017 גייסה את וולפגנג אגר, שהיה המעצב הראשי של אודי לתפקיד זהה בחברה.

אוטובוסים חשמליים של BYD מוצעים בישראל החל מ-2013 על-ידי חברת שלמה. ב-2021 הוקמה חברת שלמה מוטורס בבעלות משותפת של שלמה ואלייד, חברת האם של צ'מפיון מוטורוס, וזו מייבאת את דגמי BYD בפועל מספטמבר 2022.

המשך קריאה