יונדאי סונטה - אוטו

יונדאי סונטה מידע כללי

קטגוריה: משפחתיות גדולות / מנהלים
גירסה מומלצת:
13.1 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2020

יונדאי סונטה יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב, מרחב, אבזור, זריזה, צריכת דלק בהיברידית
חסרונות לא תמיד מלוטשת, מושב נהג, פתח תא מטען
בשורה התחתונה מוצלחת ומשתלמת

יונדאי סונטה 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד

 • רקע כללי

  זהו הדור השמיני של יונדאי סונטה, והוא נחשף לראשונה בקוריאה במרץ 2019 (גרסאות היברידיות נחשפו ביולי). השיווק בישראל החל בספטמבר 2020 בגרסה ההיברידית, גרסת הטורבו הגיעה באוקטובר 2021.

  סונטה החדשה מציעה עיצוב נועז משל הדור הקודם, ולצד תצורה דמוית קופה-ארבע-דלתות היא נעזרת באלמנטי תאורה רבים ליצירת מראה מרשים. לכך מוסיפות פרופורציות שונות עם מרכב נמוך יותר (3 ס"מ פחות) אך ארוך ורחב יותר (תוספת של 2.5 ו-4.5 ס"מ בהתאמה).

  סונטה משווקת בישראל עם שתי יחידות הנעה. הגרסה ההיברידית משלבת בין מנוע בנזין בנפח 2.0 ל' (152 כ"ס) למנוע חשמלי (52 כ"ס) ליצירת הספק משולב העומד על 195 כ"ס. בנוסף ישנה גרסת טורבו-בנזין בעלת מנוע 1.6 ל' המפיק 180 כ"ס. בשני המקרים ההנעה קדמית והתיבה אוטומטית: 6 הילוכים בהיברידית, 8 בגרסת הטורבו.

  סונטה הייבריד החדשה מוצעת (לפחות בחלק מהשווקים) עם לוח טעינה סולארי על הגג. לטענת יונדאי הלוח מסוגל להוסיף טווח נסיעה חשמלי של כ-1300 ק"מ בשנה בהנחה וגג המכונית חשוף לשמש במשך 6 שעות ביום. בנוסף סונטה מוצעת עם מפתח "דיגיטלי" המוצע לבעלי מכשירי טלפון בעלי יכולת תקשורת NFC ומאפשר למעשה לפתוח ולהניע את הרכב באמצעות הטלפון בלבד.

  יש שלוש רמות גימור – שתיים לכל גרסת מנוע – ועליהן תוכלו לקרוא בדף הדגם של שנת 2021.

 • עיצוב ונוכחות

  סונטה החדשה היא מכונית מרשימה למראה. החזית מציגה יחידות תאורה מרשימות ופסי כרום המתכתבים איתן, בפרופיל ישנם קווי קופה-ארבע-דלתות ומאחור יחידת תאורה רוחבית ונאה. אהבנו.

 • תא נוסעים ומטען

  בתא הנוסעים מדובר במהפך. הקודמת התאפיינה בעיצוב אמריקני מעט מיושן למראה, זו החדשה כבר מציגה סביבת נהג מודרנית ונאה המייצרת תחושה עשירה בזכות שילובי צבעים נאים ושימוש בחומרים רכים ונעימים לרוב. יש גם חלקי פלסטיק פחות מרשימים, אך התחושה הכללית נותרת טובה.

  צג המולטימדיה גדול וממוקם היטב ותפעולו נוח, אך התצוגה אינה עדכנית. הנדסת האנוש טובה לרוב, למעט דברים בודדים כמו תפעול בלם היד החשמלי שאינו אינטואיטיבי.

  מושב הנהג נאה ובעל אפשרויות רבות לכוונון — הוא היה לנו נוח לנסיעות קצרות, פחות לארוכות. מאחור המרחב נדיב מאוד, במיוחד מרווחי הרגליים, והתחושה נעימה בזכות שימוש בדיפונים איכותיים.

  תא המטען גדול למדי (510 ל‘) אך בעל מפתח צר יחסית.

   

 • מנוע וביצועים

  חטיבת הכוח ההיברידית (מנוע בנזין+חשמלי, 192 כ"ס) מציעה ביצועים טובים. בזכות המומנט הזמין של המנוע החשמלי מתקבלת תחושה זריזה, במיוחד בתגובה הראשונית. תיבת ההילוכים מעט איטית ולא תמיד זורמת בפעולתה.

  גם בגרסת הטורבו (180 כ"ס) הביצועים טובים, והתחושה זורמת ונעימה יותר. לעיתים גם יותר נמרצת.

   

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה של סונטה החדשה טובה בסך הכל. לעיתים היא עשויה להתמודד פחות טוב עם שיבושים גדולים או בינוניים, אך הרכות הבסיסית של המתלים לרוב תשכך היטב את מרבית מפגעי האספלט הישראלי. לכך סונטה מוסיפה בידוד רעשים טוב למדי המסייע לאווירה הכללית הנינוחה.

  התנהגות הכביש של סונטה בטוחה ויציבה. בדומה להיברידיות אחרות גם כאן התחושה מהבלמים אינו מושלמת בגלל מערכת הבלימה הרגנרטיבית, אך פעולתם טובה.

   

 • תמורה למחיר

  לאור עליית המחיר של הגרסה ההיברידית דווקא גרסת הטורבו מציעה את התמורה העדיפה.

 • בטיחות

  ארגון יורו NCAP לא בחן את יונדאי סונטה, אבל ארגון NHTSA האמריקאי כן בחן את הדגם והעניק לו ציון של חמישה כוכבי בטיחות. הציון המרבי. המבחנים של שני הארגונים לא זהים, כשזה האמריקאי מחמיר יותר.

 • צריכת דלק

  במבחן מאומץ רשמנו 14.5 ק“מ לליטר בגרסה ההיברידית וכ-10.3 ק"מ לליטר בגרסת הטורבו. בשיוט ההיברידית רשמה כ-18 ק"מ לליטר מול 15 בטורבו.

 • מה חדש ביונדאי סונטה 2024

  אין שינויים במפרט בשנת הדגם 2024.

 • סיכום

  משפחתית גדולה מוצלחת ומשתלמת.

יונדאי סונטה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג יונדאי סונטה
יונדאי סונטה גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1598
180
1,517
192,900
1999
192
1,587
201,900
1598
180
1,619
205,900
1999
192
1,744
221,900
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים יונדאי סונטה

ברשותך יונדאי סונטה?

ציון ותגובת גולשים

יונדאי סונטה מתחרים

מתקדמים לרכב הבא?

זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר

auto image

כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5