יתרונות חסרנות

יתרונות / רכב פנאי היברידי עתיר אבזור בטיחות, צריכת דלק מעולה, פעולה חלקה למנוע/הילוכים.

חסרונות / עיצוב בסיסי, נוחות נסיעה בעיר.

בשורה התחתונה / רכב פנאי חסכני ויעיל במחיר טוב.

קיה נירו חוות דעת

 • רקע כללי

  קיה נירו הוא רכב פנאי היברידי חדש, המשתייך לתת-סגמנט בו נמצא - נכון ליום חשיפתו - רק טויוטה CH-R, הן מבחינת מערכת ההנעה (ההיברידית) והן מבחינת המידות. עבור קיה, הנירו הוא רכב היברידי ייעודי (כלומר, לא גרסה היברידית של דגם קיים) כדוגמת טויוטה פריוס ויונדאי איוניק (האחות מבית), אולם הנירו נראה כרכב פנאי לכל דבר, מה שעשוי להעניק לדגם יתרון תדמיתי מול המתחרות המוזכרות. פיזית, הנירו קטן מהספורטאז' ודומה בגודלו למשפחתיות קומפקטיות, אולם בסיס הגלגלים שלו ארוך יחסית, ומהתרשמותנו באירוע ההשקה - מדובר ברכב מרווח למדי. מערכת ההנעה משלבת בין מנוע בנזין 1.6 ליטר (103 כ"ס) ומנוע חשמלי (43 כ"ס), שיחדיו מפיקים 146 כ"ס - וכל זה מועבר אל לגלגלים הקדמיים באמצעות תיבה רובוטית דו-מצמדית עם 6 היל'. הנירו אמור להגיע ארצה בסוף 2016 או בתחילת 2017.

 • עיצוב ונוכחות

  הנירו מוגדר כרכב פנאי, אולם הופעתו אינה משדרת את הרושם המצופה מרכב פנאי - והתוצאה אנמית משהו, במיוחד בהשוואה לספורטאז'.

 • תא נוסעים ומטען

  דווקא מתוך תא הנוסעים, הנירו כן מצליח להקנות לנהג את תחושת הנהיגה ברכב פנאי. מעבר לכך, תא הנוסעים שגרתי בעיצובו, איכותי בגימורו ובינוני באבזורו. החלק האחורי בהחלט מרווח לנוסעים, ותא המטען משלב בין נפח סביר למבנה נוח.

 • מנוע וביצועים הנירו לא מרגיש חזק, וביצועיו מקבילים לאלו של משפחתית 1.6 ליטר קלאסית. צריכת הדלק, לעומת זאת, טובה בעשרות אחוזים ביחס לכל משפחתית קלאסית אחרת, עם 15.1 ק"מ לליטר בממוצע המבחן, ו-23.8 ק"מ בנסיעה עירונית. מעבר לכך, למנוע ולתיבת ההילוכים פעולה רכה ונעימה ביותר.
 • נוחות והתנהגות מתלי הנירו נוקשים מהרצוי - תחושת הביטחון לנהג טובה מאוד והמתלים מצליחים לספוג שיבושים מבלי לחבוט בנוסעים, אך המתלים לוקים ביכולתם לסנן חלק ניכר מתחלואי האספלט המקומי.
 • תמורה למחיר הנירו מציע תמורה גבוהה לכסף - גם רכב פנאי, גם היברידי ובמחיר של משפחתית מאובזרת ולא יקרה מדי. יחד עם זאת, היעדר הפוזה יביא יותר לקוחות של טויוטה פריוס מאשר לקוחות של ספורטאז'.
 • סיכום רכב פנאי ידידותי לנהג ולסביבה.

כתבות הקשורות לדגם

למי שרוצה לחקור לעומק

קיה נירו גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
1580
141
138,900

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך קיה נירו?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים קיה נירו

קיה נירו צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

1
קיה נירו צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
26.3 26.3 25.6 22.3 2
6
22.3