לקסוס NX - אוטו

לקסוס NX מידע כללי

קטגוריה: פנאי/שטח יוקרה
גירסה מומלצת:
17.5 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2022

לקסוס NX יתרונות וחסרונות

יתרונות איכות, אבזור, צריכת דלק, נוחות נסיעה, ביצועים ב-PHEV
חסרונות מרחב לנוסעים, הנדסת אנוש, עידון יחידת הנעה.
בשורה התחתונה איכות, אבזור, צריכת דלק, נוחות נסיעה, ביצועים ב-PHEV

לקסוס NX 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד
 • רקע כללי

  הדור הראשון של לקסוס NX, רכב הפנאי הקומפקטי של מותג הפרמיום היפני, הגיח בשנת 2014 והצליח להימכר במעל למיליון יחידות. ב-2021 נחשף הדור השני של לקסוס NX והוא מבוסס על הרצפה המודולרית של טויוטה, TNGA, כאן בגרסת GA-K, וכקודמו חולק את אותו בסיס גלגלים עם ראב4.

  לקסוס NX מציג ממדים גדולים מקודמו, עם בסיס הגלגלים שצמח ב-3 ס"מ, האורך גם הוא גדל ב-4 ס"מ, וכך גם הרוחב - 2 ס"מ. עיצוב ה-NX החדש פחות דרמטי ויותר בוגר ואלגנטי, וכצפוי תמצאו בו את השבכה העצומה שמשמרת את מופע 'שעון החול' וכך גם את שלל כונסי האוויר הגדולים.

  לקסוס NX מוצע בישראל עם שתי חטיבות כוח היברידיות. '350h' מצוידת במנוע בנזין בנפח 2.5 ליטר, ובשילוב מנוע חשמלי מנפקת הספק משולב של 242 כ"ס. אל המנוע משודכת תיבת הילוכים שמוגדרת על-ידי טויוטה כרציפה, וגרסה זו מוצעת בהנעה קדמית או בכפולה. משך ההאצה הוא 8.7 שניות עם ההנעה הקדמית, 7.7 שניות בכפולה.

  בפסגת ההיצע גרסת '450h+' היברידית נטענת (פלאג-אין)שבדיוק כמו הקודמת, משרתת גם את ראב 4. ההספק הכולל עומד על 309 כ"ס וההנעה כפולה. משך ההאצה הוא 6.3 שניות ל-100 קמ"ש, והמהירות המרבית היא 200 קמ"ש. הסוללה היא 18.1 קוט"ש וטווח הנסיעה המוצהר בחשמל הוא כ-70 קילומטרים.

  בכל הנוגע לבטיחות, הדור החדש של לקסוס NX מצויד במערך הבטיחות העדכני ביותר המכונה ' Lexus Safety System+ 3.0', וזה כולל, בין השאר, זיהוי תנועה חוצה בצמתים עם בלימה אוטונומית, יכולות שמירה משופרת על נתיב הנסיעה ובקרת שיוט אדפטיבית המתאימה עצמה גם לתנאי הדרך.

  האחריות הכוללת היא לשלוש שנים. יש אפשרות לאחריות נרחבת וארוכה יותר על הסוללה - לעד 5 שנים או 100,000 ק"מ עבור גרסת 350h ועד 8 שנים או 160,000 ק"מ לגרסת 450h+.

 • עיצוב ונוכחות

  עיצובו הכללי של NX החדש מציג אבולוציה זהירה לזו של הדור היוצא. התוצאה נאה למדי. בדור החדש של ה-NX תמצאו שהחלק האחורי (מקורה C) מעוגל יותר, וישנו קו תאורה לרוחבו של דלת תא המטען ואף שבסמל הוחלף בכיתוב שם המותג.

   

   

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג עוצב לחלוטין מחדש וזו כוללת במרכזה מסך ענק (14 אינץ') למערכת המולטימדיה השולטת על מרבית מערכות הרכב. לוח המחוונים קטן ולא מרשים למראה. איכות החומרים גבוהה וכך גם ההרכבה והגימור המותירים רושם טוב ואיכותי.

  הנדסת האנוש אינה מוצלחת במיוחד, תפעול המערכות מעט מסורבל ונדרש להתרגל לתפעול ידיות הדלתות הייחודי.

  המרחב מלפנים נאות, אולם הגג הנמוך עשוי להפריע לגבוהים. מושב הנהג בסך הכל בסדר, לא מצטיין.

  המרחב מאחור סביר ביחס לסגמנט הפנאי הקומפקטי, קטן משמעותית מאשר כלים כמו Q5 אליהם לקסוס מתייחסת כמתחרים.

  תא המטען גדול ושימושי.

 • מנוע וביצועים

  לגרסה ההיברידית עם הנעה כפולה (244 כ"ס) ביצועים טובים מאוד במהירויות נמוכות ובינוניות, פחות מרשימים ככל שהמהירות עולה. לגרסת הפלאג-אין (309 כ"ס) ביצועים טובים יותר כמובן, אך הפער לא גדול כפי שרומזים הנתונים.

  במצב החשמלי גרסת הפלאג-אין מציעה ביצועים נאותים אך לא הרבה מעבר לכך, וגם בלחיצה מלאה על המצערת יקח זמן עד שה-NX יגייס את מנוע הבנזין.

  בשני המקרים התגובה הראשונית מהירה, אבל לאחר מכן ישנה השהייה מורגשת. מנוע הבנזין רועש ורועד ומטפס לסל"ד גבוה גם בעומס קל והעסק אינו נינוח או מעודכן במיוחד.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה טובה ביחס לדור הקודם, ובכלל מדובר ברכב נעים למדי לנסיעה. הכיול הבסיסי אינו רך מדי, אך הוא מצליח לטפל במרבית השיבושים בצורה נאותה.

  לכך מוסיף NX בידוד רעשי רוח וכביש טובים. רק המנוע מפריע לאווירה הכללית הנינוחה.

  התנהגות הכביש טובה בסך הכל ועדיפה בגרסה ההיברידית. לגרסת הפלאג-אין עודף משקל וזה מורגש.

  בשביל מדובר ברכב נעים ונוח למדי.

 • תמורה למחיר

  ה-NX מציע תמורה טובה למחיר. הוא מאובזר, מבצע ואיכותי.

 • גרסאות ורמות גימור

  גרסה 350h מוצעת ברמות הגימור 'קיושו' (Kyushu), 'הדורי' (Hadori); לראשונה, בין השאר, תאורת לד, מצלמות היקפיות, תפעול חשמלי לדלת האחורית, למושבים הקדמיים ולגלגל ההגה; ברמת הגימור 'הדורי', בנוסף, אוורור למושבים הקדמיים וזיכרונות למושב הנהג וגג פנורמי.

  גרסת 450h+ מוצעת באותן רמות גימור – 'קיושו' ו'הדורי' ובנוסף גם ב-'F ספורט'. רמת גימור זו מוצעת עם מפרט טכני משופר הכולל שליטה אלקטרונית בבולמי הזעזועים, תאורת לד אדפטיבית, מושבי ספורט, תצוגה עילית ועוד.

 • צריכת דלק

  צריכת הדלק טובה ועמדה על 11-12.5 ק"מ לליטר בשתי הגרסאות במבחני הדרכים, וכ-14-15 ק"מ לליטר בשיוט.

 • טווח נסיעה

  טווח הנסיעה החשמלי שנמדד בגרסת הפלאג-אין עמד על כ-45 ק"מ.

 • מה חדש בלקסוס NX 2024

  אין שינויים במפרט בשנת הדגם 2024.

 • סיכום

  עוד דור מוצלח וראוי של NX

לקסוס NX גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג לקסוס NX

כתבות ומבחני דרכים לקסוס NX

ברשותך לקסוס NX?

ציון ותגובת גולשים

לקסוס NX מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5