יתרונות חסרנות

יתרונות / מקדם כניסה מוחצן ביותר, עיצוב פנים מוצלח ואבזור מרשים, נוח נסיעה טובה ברוב מתארי הדרכים, היברידי חסכוני בעיר. איכותי.

חסרונות / זז על המתלים מעל שיבושים גדולים, הגה קל, תחושה לא טובה מדוושת הבלם (בהיברידי), זוויות גלגול בעומס דינמי.

בשורה התחתונה / זול ביחס לתחרות הגרמנית, עם יתרונות ייחודיים.

לקסוס RX חוות דעת

 • חוות דעת ב-2015 הציגה לקסוס את הדור הרביעי של ה-RX - רכב הפנאי של היצרן, הממוקם מעל ה-NX מחד ומתחת ל-LX האימתני (שאינו משווק בישראל) מאידך. הדור הרביעי כולל שינויים רבים, כשהבולט מבין כולם הוא העיצוב החיצוני החדש והמאוד-ראוותני - הפוך לחלוטין מהדגם היוצא, שהיה צנוע ומאופק למראה. תא הנוסעים חודש אף הוא באורח ניכר. מתחת למכסה המנוע השינויים פחות מסעירים - ה-RX הנוכחי עושה שימוש ברצפה של הדגם הקודם, כמו גם ביחידות ההנעה הדומות בבסיסן לאלו של ה-RX המוחלף. יחד עם זאת, שתי יחידות ההנעה עברו תכנון ובנייה מחדש - הן מנוע הבנזין (3.5 ל', 300 כ"ס) והן בגרסה ההיברידית המבוססת על אותו המנוע (3.5 ל' היברידי, 313 כ"ס). לצד זאת, הגרסה האטמוספרית מצוידת כעת בתיבה אוטומטית-פלנטרית עם 8 הילוכים (לעומת 6 הילוכים
  בעבר) בעוד שהגרסה ההיברידית ממשיכה לעשות שימוש במפצל כוח - כמקובל בדגמי טויוטה-לקסוס ההיברידיים - הדומה באופי פעולתו לשל תיבה רציפה. ה-RX החדש הגיע לישראל בינואר 2016.

 • עיצוב ונוכחות ל–RX הופעה מאוד אגרסיבית, הבולטת למרחקים. ההופעה מאוד מרשימה, אך בה בעת גם מוחצנת ומנקרת עיניים.
 • תא נוסעים ומטען תא הנוסעים שונה באופן דרמטי מזה שפגשנו בדור היוצא. התחושה עשירה, על אף שחלק מהמתגים מוכרים מדגמי טויוטה
  זולים בהרבה. חשוב לציין שחלק גדול משיטת ההפעלה של מערכי הפיקוד נעשית באמצעות מסך המגע (כמו הפעלת המזגן, למשל) - עניין שיצריך פרק זמן ללמידה והסתגלות.
 • מנוע וביצועים ה-RX ההיברידי אותו בחנו מציע יחידת הנעה חזקה (גם אם לא ספורטיבית בתחושותיה). מצד שני, צריכת הדלק במבחן
  עמדה על 8.5 ק"מ לליטר; אמנם מדובר בנתון סביר ביחס לממדים, למשקל ולתנאי המבחן המאומצים - אבל חסכוני הוא לא (פרט למרבים בנהיגה עירונית, שם המנוע החשמלי בא לידי ביטוי באופן משמעותי).
 • נוחות והתנהגות מתלי ה-RX רכים באופיים - הוא נוח מאוד רוב הזמן, אך בעיר הוא קצת זז על מתליו במעבר על שיבושים גדולים. ה-RX איננו
  ספורטיבי - אמנם הוא אינו רך בסגנון "אמריקאי", אבל זוויות הגלגול כן מורגשות, ההגה קל והתחושה העולה מדוושת הבלם איננה נוסכת בטחון.
 • תמורה למחיר ה-RX התייקר משמעותית ביחס לדור הקודם - אך הוא עדיין מציע מחיר נמוך מהמקובל (מרצדס GLE400, ב.מ.וו X5, פולקסווגן טוארג).
 • סיכום בערך אותה הגברת - עם שינוי משמעותי לאדרת

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך לקסוס RX?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים לקסוס RX

לקסוס RX צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

6
לקסוס RX צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
10.9 7.7 14.3 8.3 15
10.9 7.7 14.3 8.3 15
10.9 7.7 14.3 8.3 15
9.2 10.1 14.9 10.2 15
18.2 18.2 18.2 15.5 6
18.2 18.2 18.2 15.5 6
4
8.3