קיה ספורטאז' 2020 - אוטו

קיה ספורטאז' 2020 יד שניה

קיה ספורטאז' 2020 יד שניה

קטגוריה: פנאי/שטח קומפקטי
גירסה מומלצת:
21.3 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2020

קיה ספורטאז' 2020 יתרונות וחסרונות

יתרונות הופעה, אבזור, בטיחות, מרווח, מנוע 1.6 ל' דיזל, תמורה
חסרונות נוחות נסיעה עירונית, בידוד רעשי כביש בנסיעה בינעירונית. צריכת דלק בגרסאות הבנזין, מוגבל בשטח.
בשורה התחתונה להיט מכירות, ולא בכדי.

קיה ספורטאז' 2020 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  הדור הזה והרביעי בשושלת ספורטאז' הגיע לישראל בינואר 2016 ובמקביל לשיווקו בעולם. זהו כבר דגם וותיק שמתיחת הפנים שלו הגיע לישראל ב-2019, ופחות או יותר כך הוא צפוי להמשיך עד בוא הדור החדש שיעלה ארצה בתחילת 2022. כדי לשמור על רעננות מול המתחרים הצעירים, בוצעו במהלך 2020 הפחתות מחיר ונוספו עוד רמות גימור (אחת בסוף 2019 ומופיעה בדף הדגם הקודם).

  באפריל הצטרפה רמת גימור מוזלת למנוע הדיזל (1.6 ל‘, 136 כ“ס). הרמה החדשה מכונה ’LX‘ וביחס לרמת הגימור ששווקה בגרסת הדיזל עד כה (’אורבן‘), היא מוותרת על שקע USB ושמשות כהות מאחור, מצלמת נסיעה לאחור, חיישני חניה אחוריים, פנסי ערפל, מראה פנימית מתכהה אוטומטית (יש מראה פנימית רגילה) וגם מציגה מראות צד שונות ללא תאורת איתות. אין שינוי במפרט מערכות הבטיחות.

  בנובמבר מצטרפת רמת גימור 'אורבן טופ' לגרסת ה-2.0 ל' שעד כה נמכרה ברמת גימור 'אורבן'. עיקר השינויים הם בהוספת גג זכוכית נפתח ותאורת לד פנימית.

  קיה ספורטאז' משווק עם כמה יחידות כוח. דיזל 1.6 ל' (136 כ"ס), בנזין 2.0 ל' (155 כ"ס), וטורבו-בנזין 1.6 ל' (177 כ"ס). לשני מנועי ה-1.6 ל' (דיזל ובנזין) תיבת הילוכים אוטומטית רובוטית דו-מצמדית עם שבעה הילוכים. למנוע ה-2.0 ל' תיבת הילוכים פלנטרית עם שישה הילוכים.

  היצע רמות הגימור מתחיל ב-LX החדשה שהצטרפה בתחילת שנה זו, ממשיך ברמת 'אורבן' שכוללת חישוקי "16 (למנוע ה-2.0 ל' חישוקי "17), מולטימדיה מקורית עם צג "8, מצלמה מקורית, חיישני חניה אחוריים, בקרת אקלים מפוצלת ועוד. 'אורבן טופ' מוסיפה גג זכוכית ובלם חנייה בתפעול חשמלי, כשבפסגה רמת 'פרימיום' עם ריפודי עור, כיוונון חשמלי למושב הנהג, מפתח חכם לפתיחה התנעה ועוד.

  אבזור הבטיחות בכל הגרסאות כולל בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, תיקון סטייה מנתיב, עמעום אוטומטי ועוד. רמת גימור 'פרימיום' הבכירה מוסיפה בקרת שיוט אדפטיבית.

 • עיצוב ונוכחות

  קיה ספורטאז‘ 2020 מציג עיצוב מוצלח מאד של רכב פנאי, גנרי אפשר לומר, שגרתי וקצת פחות ייחדי ומיוחד (גם בגלל שהדגם נפוץ מאוד בישראל).

 • תא נוסעים ומטען

  בסביבת הנהג משטחים נוקשים ודיפון דלתות פשוט. אבל בזכות שילובם של גוונים בהירים נוצרת תחושה חסונה ונעימה לעין. ממשק המולטימדיה המחודש (מ-2019) עדיין לא עדכני במראה ולא נוח לתפעול. המרחב הפנימי גדול, תנוחת הנהיגה גבוהה ומעניקה לנהג את התחושה הנדרשת מרכב פנאי. שאר המושבים נמוכים יחסית. תא המטען גדול ושימושי.

 • מנוע וביצועים

  לגרסת הדיזל ביצועים סבירים וצריכת דלק טובה מאוד. הם אפילו עדיפים על אלה של גרסת ה-2.0 ל' בנזין שסה"כ מציעה גם היא ביצועים סבירים, אך תחת עומס נוצרת תחושה מתאמצת. הבנזין גם בזבזנית יותר בדלק עם כ-9 ק"מ לליטר לעומת כ-13.5 ק"מ לליטר בדיזל. ההבדל בין הגרסאות נובע גם בגלל תיבת ההילוכים הזריזה יותר בדיזל (דו-מצמדית בדיזל, פלנטרית ב-2.0 ל'). מנוע ה-1.6 טורבו-בנזין מציע ביצועים טובים בהרבה, עם צריכת דלק מעט פחות טובה ממוצע הסגמנט.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה טובה מאשר בדגם טרם מתיחת הפנים. עם זאת, קיה ספורטאז' 2020 עדיין "עסוק" על שיבושים קלים ובינוניים. השיפור בבידוד הרעשים מורגש גם הוא, כשרעש הכביש יחסית מוחשי (של הרוח והמנוע נמוכים). סה"כ איכות הנסיעה סבירה. היכולת הדינמית טובה, והרכב מגיב נכון להפניות ההגה, על אף שאינו מדויק במיוחד.

 • תמורה למחיר

  (בדומה לשאר הכלים בסגמנט), גם קיה ספורטאז' התייקר בשנים האחרונות. למרות הזחילה כלפי מעלה, נוספו עוד רמות גימור מוזלות שמאפשרות לדגם להציע חבילה ראויה. ספורטאז' משלב היטב עיצוב, אבזור ומחיר. גרסת הדיזל, שהיא הזולה במבחר, מביאה עמה נסיעה נינוחה, זמינות כוח וצריכת דלק מצוינות, ואין לה מתחרים רבים בשוק.

 • התפלגות מכירות

  לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, בשנת 2020 הגרסה הנמכרת הייתה אורבן 1.6 ליטר דיזל עם כ-1700 יחידות.

  אחריה גרסת טופ 1.6 ליטר טורבו עם כ-1400 יחידות.

   

 • מה חדש בקיה ספורטאז' 2020

  מנוע ה-1.6 ל' דיזל מקבל רמת גימור בסיסית חדשה ('LX'), ומנוע ה-2.0 ל' מקבל רמת גימור גבוהה חדשה ('אורבן טופ'). בנוסף בוצעו בדגם הפחתות מחיר.

 • סיכום

  מומלץ, בייחוד בגרסת הדיזל.

קיה ספורטאז' 2020 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג קיה ספורטאז'

כתבות ומבחני דרכים קיה ספורטאז'

ברשותך קיה ספורטאז'?

ציון ותגובת גולשים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5