סיאט ארונה - אוטו

סיאט ארונה

סיאט ארונה מידע כללי

קטגוריה: פנאי/שטח קטן
גירסה מומלצת:
16.6 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2018

סיאט ארונה יתרונות וחסרונות

יתרונות שימושיות, בטיחות, תצרוכת דלק
חסרונות נוחות נסיעה, נראות לא מספיק "ג'יפאית"
בשורה התחתונה למרות גילה, עדיין ממובילות הקבוצה

סיאט ארונה 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד
 • רקע כללי

  סיאט ארונה היה רכב הפנאי הקטן הראשון של קבוצת פולקסווגן. הוא הוצג באמצע 2017, זמן קצר לאחר שהוצג הדור החמישי של איביזה איתה הוא חולק מכלולים רבים. בשנת 2021 הדגם עבר מתיחת פנים מקיפה.

  לאחר מתיחת הפנים היצע המנועים בישראל כולל שניים: 1.0 ל', טורבו, 110 כ"ס או 1.5 ל', טורבו, 150 כ"ס. בשני המקרים ההנעה קדמית והתיבה רובוטית דו-מצמדית עם 7 הילוכים.

  סיאט ארונה הושק בישראל בדצמבר 2017, השיווק של הגרסה לאחר מתיחת הפנים החל בנובמבר 2021.

 • עיצוב ונוכחות

  מבט ראשון מספיק בשביל להבין את הקשר המשפחתי, כשהארונה נראה – אולי מידי – כמו גרסה מוגבהת של האיביזה. הוא עדיין רכב נאה, עם קווים חדים בחרטום ולאורך המרכב ומראה מודרני ועכשווי, גם אם לא "קשוח" מספיק.

 • תא נוסעים ומטען

  המרכב המגודל תרם למרחב פנים משופר לנוסעים, בפרט מאחור, שם תמצאו שפע מקום לשניים, כשנוסע שלישי יסבול ממושב קשיח ומנהרת הינע גדולה. איכות החומרים לא מצטיינת, אך האבזור נאה בכל הגרסאות. תא המטען גדול ושימושי ביחס למקובל בקטגוריה.

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-1.0 ליטר אולי צנום בנפחו, אך בשילוב תיבת ההילוכים הזריזה מתקבלים ביצועים נאים בהחלט. רק בעומס כבד מורגש מחסור קל בכוח.

  יתרון הביצועים שמעניק מנוע ה-1.5 ל' גדול ומשמעותי ביותר. עם זאת, תגובה לא־מיידית של התיבה לקיקדאון פוגעת ביכולת העקיפה כשחלון הזמן לעקיפה קטן. המנוע גם רועש מעל 4500 סל"ד.

 • נוחות והתנהגות

  הארונה מתקשה לסנן שיבושים בעיר, כשהמצב משתפר מחוץ לעיר, שם גם ריסון המרכב עדיף. למרות מרווח גחון מכובד (19 ס"מ), הארונה לא מצטיין מחוץ לאספלט. התנהגות הכביש, מצד שני, מאוזנת, צפויה ומשרת ביטחון.

 • תמורה למחיר

  בגרסת 1.5 ליטר ההספק מוגדל ב־36% — ואילו המחיר גבוה רק ב־6.3%. כך שאם אתם שוקלים לרכוש ארונה, 1.5 ליטר היא הגרסה המומלצת.

  המחיר ממקם גרסה זו בצד היקר של דגמי פנאי קטנים, אבל ביחס למתחרות, התמורה סבירה.

 • גרסאות ורמות גימור

  סיאט ארונה מוצע בישראל בשתי גרסאות – 1.0 ל' עם 110 כ"ס או 1.5 ל' עם 150 כ"ס – לשתיהן הנעה קדמית ותיבת הילוכים רובוטית דו-מצמדית עם שבעה יחסי העברה.

  גרסת ה-1.0 ל' מוצעת ברמת גימור 'סטייל' הכוללת חישוקי 16 אינץ', כניסה והנעה ללא מפתח, בקרת אקלים, תאורת לד מלאה ועוד. רמת גימור 'FR' מוסיפה חישוקי 17 אינץ', תאורת לד מאחור, פריטי עיצוב ספורטיבי מחוץ לרכב ובתוכו, אפשרות לשני צבעי מרכב, כמו-גם תאורת אווירה שמקיפה בין היתר את פתחי האוורור ועוד.

  גרסת ה-1.5 ל' מוצעת ב-'FR' ומוסיפה לוח מחוונים מוקרן. בנוסף ישנה 'FR פלוס' הכוללת תאורת לד מתקדמת יותר וחישוקי 18 אינץ'.

 • בטיחות

  סיאט ארונה נבדק מחדש ע"י יורו NCAP בשנת 2022 לאחר עדכון שעבר וקיבל דירוג של 5 כוכבי בטיחות עם ציון של 83% בהגנה על מבוגרים, 87% בהגנה על ילדים ו-69% בהגנה על הולכי רגל.

  היצע מערכות הבטיחות המתקדמות כולל מערכת בלימה אוטונומית גם לאחור, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית. מצלמת נסיעה לאחור מוצעת רק ב- 'FR'.

 • צריכת דלק

  צריכת הדלק בינונית ועמדה על 10.9 ק"מ/ל‘ בגרסת ה-1.5 ליטר.

  בגרסת ה-1.0 ליטר צריכה עדיפה, ובמבחן מאומץ עמדה על 11.6 ק"מ/ל'.

 • מה חדש בסיאט ארונה 2024

  אין שינויים במפרט בשנת הדגם 2024.

 • סיכום

  כחבילה כוללת, ולמרות גילה - הארונה היא עדיין אחת ממובילות הקטגוריה.

סיאט ארונה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג סיאט ארונה
סיאט ארונה גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
999
115
999
127,900
999
115
1,046
133,900
1498
150
1,093
139,900
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים סיאט ארונה

ברשותך סיאט ארונה?

ציון ותגובת גולשים

סיאט ארונה מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5