מאזדה הולכת בדרכם של מותגי היוקרה, ולאור ההצלחה של רכבי פנאי בגרסאות קופה דוגמת ב.מ.וו X6 ומרצדס GLE קופה, , נראה שהמגמה הזו הולכת לחדור גם לפלח העממי של שוק הרכב. בדומה לכלי הפרימיום, גם הקרוסאובר החדש של מאזדה יבוסס על רכב פנאי קיים, ה-CX-5, ועל בסיס אותה שלדה ומכלולים יציע עיצוב יותר ספורטיבי ומובחן.

מאזדה רמזו על ה-CX-4 כבר בתערוכת פרנקפורט 2015 עם רכב הקונספט 'קוארו', ואמורים להציג את הגרסה הסדרתית בתערוכת בייג'ין בחודש יולי הקרוב – אבל האינטרנט, כרגיל, הסיר את מעטה הסודיות מוקדם מהמתוכנן. לפני מספר ימים התפרסמו באתר סיני תמונות מוסוות ובלתי מוסוות של ה-CX-4, כולל צילומים במסיבת השקה כלשהי (?!) לצד בחור בחליפה שנלקחה היישר מפרק רע של 'מיאמי וייס'.
צילום: מנהל
מלפנים הוא דומה עד כדי זהות ל-CX-5 עליו הוא מבוסס, וזה המצב גם בתא הנוסעים. אולם במבט מהצד ומאחור בולט קו הגג המשתפל ועיצוב דינאמי ונאה שמזכיר במקצת את אינפיניטי QX50. המידע שנחשף במקביל לתמונות מדבר על ממד גובהנמוך מה-CX-5 ב-17.5 ס"מ(!) – נתון שנראה מעט מוגזם – וארוך ממנו בכמעט 8 ס"מ.
צילום: מנהל
ה-CX-4 ישווק בתחילה בשוק הסיני בלבד, אך ככל הנראה יוצע בהמשך גם בשווקים נוספים. השוק הסיני יקבל את מנועי הסקייאקטיב המוכרים בנפח 2.0 ל' ו-2.5 ל', עם הנעה קדמית או כפולה, בעוד רוב הסיכויים שבשוק הצפון אמריקאי תוצע גרסת 2.5 ל' טורבו, דומה לזו שהוצגה ב-CX-9 החדש.

מדלק מוטורס, יבואנית מאזדה, נמסר כי ה-CX-4 לא יגיע לישראל, מאחר והוא מיועד לשוק הסיני בלבד.
צילום: מנהל