ב.מ.וו הציגה בנובמבר 2014 את S 1000 XR: אופנוע בעל יכולת ספורטיבית עם תנוחת רכיבה זקופה ומרווחת כמו באופנוע הרפתקאות – וההפך: אופנוע הרפתקאות עם יכולת ספורטיבית; לא רק ספורט-תיור (מזה עשרות שנים), גם ספורט-הרפתקה.

עם אופנוע זה תורמת ב.מ.וו את חלקה לטרנד החדש: אופנועי תיור ספורטיביים לכביש – אבל בהשראת "אופנועי הרפתקאות", אותם אופנועי שטח מגודלים מאוד. כזכור השיקה דוקאטי את מולטיסטרדה עוד ב-2010 (כיום עם 160 כ"ס) וק.ט.מ מציעה כידוע את אדנווצ'ר 1290 עם 160 כ"ס.
צילום: מנהל
מידע ענייני
כנדרש מאופנוע שהגדרתו כוללת את המילה "ספורט" מצויד הדגם במנוע רב און: 1.0 ליטר 4 צילינדרים המייצר הספק של 160 כ"ס ומומנט של 11.4 קג"מ. משקל האופנוע ("רטוב") עומד על 228 ק"ג.

כצפוי מאופנוע שהמילה "הרפתקה" צמודה לו, התכנון, המופע ותנוחת הרכיבה מצביעים על קשר ישיר לכלים כאלה, כמו GS 1200 R. נפח מיכל הדלק, בכל אופן, הוא 20 ליטר.

אבזור הבטיחות עשיר, וכולל ABS המשנה את אופן ההתערבות שלו בזמן פנייה, מערכת בקרת החלקה דינמית (DTC) ומתלים נשלטים אלקטרונית. בנוסף, יש לאופנוע, כציוד תקני, כפתור לשליטה על מצבי פעולה של המנוע, משלב הילוכים מהיר (ללא מצמד; QuickShifter), בקרת שיוט וגם משקף מתכוונן, ידיות מחוממות, פנסי איתות לד ועוד.
צילום: מנהל

כמובן, ב.מ.וו תשמח למכור לכם גם ציוד נוסף, הכולל כרגיל ארגזי צד וארגז אחורי, חישוקים קלים, אזעקה מקורית עם מערכת איתור, מערכת ניווט, חלקים מסיבי פחמן ידיות ורגליות HP ועוד כיו"ב.

מידע תכליתי
ב.מ.וו ישראל תשיק את S 1000 XR בשני ימי מכירות שיערכו ב-9-10 ליולי (ימי חמישי ושישי בשבוע הבא) באולם התצוגה שלה הנמצא ברחוב המסגר בתל אביב. האופנוע החדש של ב.מ.וו יוצע ב-144,900 שקלים, ותינתן לו אחריות לשנתיים ללא הגבלת ק"מ.
צילום: מנהל