קיה ספורטאז' הוא הזוכה בתחרות אוטו השנה 2017 - אוטו

קיה ספורטאז' הוא הזוכה בתחרות אוטו השנה 2017

רכב הפנאי של קיה קבע רף חדש של אבזור בטיחות מתקדם – וזכה בכל הקופה

הבסיס לדגם שנבחר כ'אוטו השנה 2017' – ומה שיצר את המפץ הגדול האחרון בשוק רכבי הפנאי הקומפקטיים – הוכרז כבר עם הצגת גרסת 1.6 ליטר 'אורבן' של קיה ספורטאז' בתחילת 2015. קיה הציגה את רכב הפנאי הקומפקטי שלה עם מנוע 1.6 ליטר (בנוסף ל-2.0 ליטר ששווק עד אז) – ובמחיר שהיה קרוב מאוד לזה של מכונית משפחתית; עד אז, המחירים היו דומים לאלה של משפחתית-גדולה.
המחיר – ועוד
העובדה שרכב פנאי המבוסס על משפחתית ומצויד במנוע אופייני לה נמכר במחיר כל כך קרוב לשל משפחתית, אפשרה להרבה יותר רוכשים להגשים את חלום ה"ג'יפ". חשוב לא פחות: למרות שזו הייתה הגרסה הזולה, אבזור הנוחות שלה היה מכובד ובהחלט לא "מעליב".
אותה גרסה של הספורטאז' לא רק שעשתה אותו לרב מכר גדול מאוד, אלא גם גרמה ליבואנים רבים להוריד את מחירי הדגמים המקבילים שלהם, דבר שהביא לתוצאה בלתי נמנעת: נסיקה חדה במכירות הקטגוריה.
דגם חדש
הדגם החדש של הספורטאז' עשה את כל אלה, הוסיף ממדים ומרחב פנים – והביא עוד מרכיב חשוב אחד. לא רק שספוראז' החדש שמר על מחירו, בכל הגרסאות ששווקו בישראל, גם באותה גרסת 1.6 ליטר בסיסית, הוא הוצע עם אבזור בטיחות מתקדם הכולל בלימה אוטונומית, תיקון סטייה מנתיב ועמעום אורות אוטומטי.
מרכיבים אלה עשו את הספורטאז' לא רק לרכב הנמכר מסוגו בישראל (כפי שהיה גם הדור הקודם ב-2015) – אלא גם לדגם הנמכר ביותר בישראל. שוק רכב הפנאי צמח במקביל מנתח שוק של כ-20%, לכמעט 30%, מאיים על מעמד קטגורית המשפחתיות כקטגוריה הגדולה בשוק הרכב בישראל.
אבל קיה ספורטאז' הוא לא רק עסקה טובה לרכב פנאי או פלטפורמה של אבזור בטיחות (אבזור שהעניק לו את הניצחון במבחן ההשוואתי מול הטוסון); הוא מרווח יחסית ומעניק אותה תחושה מסיבית של נהיגה ב"אוטו גדול", שנבדלת מאוד מהתחושה בנהיגה ברכב משפחתי רגיל. זה אותו "משהו" שרוב הציבור אוהב ומחפש ברכבי פנאי, גם אם בחלק מהמקרים, למשל בתחום הדינמי, מדובר בחסרון.
הספורטאז' מוצע עם שלוש יחידות הנעה – מנועי 1.6 ל' ו-2.0 ל' אטמוספריים עם תיבה פלנטרית, ומנוע 1.6 ל' טורבו עם תיבה דו-מצמדית, כאשר כבר בגרסת הבסיס מתקבלים ביצועים מספקים.

סיכום
קיה ספורטאז' נבחר ל'אוטו השנה 2017' בגלל שילוב של דגם מוצלח, אבזור בטיחות מתקדם כסטנדרט – ומחיר נכון.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות