סיטרואן C4 - אוטו

סיטרואן C4 מידע כללי

קטגוריה: האצ'בק
גירסה מומלצת:
16.7 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2020

סיטרואן C4 יתרונות וחסרונות

יתרונות נוחות נסיעה, עיצוב, צריכת דלק, אופציה חשמלית, אבזור, 5 שנות אחריות.
חסרונות הנדסת אנוש, התנהגות כביש, מחיר לחשמלית
בשורה התחתונה סיטרואן אמיתית.

סיטרואן C4 2023 חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד

 • רקע כללי

  הדור השלישי של סיטרואן C4 נחשף לראשונה ביוני 2020, למעלה משנתיים לאחר הפסקת ייצור הדור השני.

  מדובר ביורשת רשמית של C4, תפקיד אותו מילא בשנים האחרונות סיטרואן C4 קקטוס הקטן משמעותית. במכונית C4 החדשה יושבת על פלטפורמת ה-EMP1. מידותיה החיצוניות מקובלות בתחום הקומפקטי - א. 436 ס"מ, ר. 180 ס"מ, ג. 152.5 ס"מ ובסיס גלגלים של 267 ס"מ.

  עיצובה החיצוני ייחודי למדי, ובסיטרואן משלבים אלמנטים וויזואליים מעולם הפנאי (פגושים מושחרים, למשל) יחד עם גג משתפל בסגנון קופה ומבנה של מכונית האצ'בק "רגילה". הנתון הבולט הוא מרווח הגחון - 15.6 ס"מ גבוהים יחסית למכונית "כביש".

  לראשונה בתולדות הדגם C4 תוצע גם בגרסה כל חשמלית. לזו מנוע חשמלי המפיק 136 כ"ס ו-26.5 קג"מ וטווח נסיעה מוצהר של כ-350 ק"מ בין טעינות. ישנה אפשרות לטעינה מהירה בקצב של עד 100 קילוואט (0-80% טעינה ב-30 דק').

  לצד הגרסה החשמלית C4 תשווק עם מנועי הבנזין והדיזל המוכרים של היצרנית - 1.2 ל' טורבו בנזין (3 ציל') או 1.5 ל' טורבו דיזל (4 ציל') בהספקים של 100 כ"ס ועד 155 כ"ס.

  סיטרואן C4 משווקת בישראל מאוגוסט 2021 בשלוש גרסאות - בנזין או דיזל עם 130 כ"ס ותיבה אוטומטית (8 היל') ובגרסה החשמלית עם 136 כ"ס.

 • עיצוב ונוכחות

  ל-C4 עיצוב ייחודי המשלב סממנים ממספר סגמנטים - החזית מציגה את המופע הסיטרואני העכשווי, מהצד בולט מרווח הגחון הגבוה-יחסית וקו הגג המשתפל בסגנון קופה. לכך מוסיפים חישוקי 18 אינץ' ספורטיביים וחצאיות צד ובתי גלגלים שחורים ליצירת מופע מיוחד ושונה.

   

   

 • תא נוסעים ומטען

  גם סביבת הנהג בעלת מופע מיוחד, אבל הקו הכללי הרבה יותר נקי ואחיד. המופע הכולל מודרני-מינימליסטי וזה בולט בלוח המחוונים הקטן (דיגיטלי, 5.5 אינץ'), התצוגה העילית המוצלחת ומסך המולטימדיה הגדול (10.1 אינץ') המציג צבעים רגועים.

   

  איכות החומרים מספקת לרוב אך לא מצטיינת. ההרכבה טובה. הנדסת האנוש מציגה שיפור ביחד לדגמי סיטרואן רבים, אך עדיין דורשת מעט הסתגלות.

   

  המרחב מלפנים מספק/ קו הגג הנמוך וסף הדלת הגבוה מקשים על הכניסה. בהקשר זה נציין שדה ראיה לחוץ שאינו מתעלה. המושבים נוחים מאוד, אולי הטובים בסגמנט.

   

  במושב האחורי ישנם את אותם מושבים מוצלחים, מרחב נאה לסגמנט, מרווח ברכיים טוב ורק מרווח הראש מעט גבולי לגבוהים.

   

  תא המטען (380 ל') מספק בנפחו, בנוי בצורה יעילה ומציע שפע פתרונות אחסון ועגינה. זה של החשמלית בעל רצפה כפולה המאפשרת קיפול מושבים ללא מדרגה.

 • מנוע וביצועים

  גרסת הבנזין (1.2 ל', 130 כ"ס) מפתיעה עם ביצועים נמרצים למדי וזמינות כוח טובה. פעולת מנוע ה-3 ציל' הקטן חלקה ומעודנת יחסית למבנה וצלילו חביב ואינו מפריע. תיבת ההילוכים לרוב פועלת בחלקות וזריזות ראויה.

   

  לגרסת הדיזל (1.5 ל') הספק זהה אך מומנט נדיב יותר (כ-30 קג"מ) המאפשר צבירת מהירות בקצב נאה ביותר וללא מאמץ. קולו של המנוע נשמע במהירות נמוכה אך באופן סביר.

   

  לגרסה החשמלית (136 כ"ס) ביצועים טובים ומידיים תודות לאופי הפעולה החשמלי של המנוע.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה טובה, אולי הטובה ביותר בסגמנט. המתלים בעלי הבולם הפרוגרסיבי אכן עומדים בהבטחתם, וכמעט שאין בור או שיבוש שמצליחים להביא לחבטה של ממש. לחובת מערך המתלים ריסון שאינו תמיד מספק, על פסי האטה למשל, ופועלה רועשת מהצפוי.

   

  את חוויית הנוחות משלימה רמה טובה של בידוד רעשים המביאים לאיכות נסיעה גבוהה למדי.

   

  בשביל C4 ממשיכה להיות נוחה, אך לא משדרת תחושה חסונה במיוחד.

   

  התנהגות הכביש טובה אך נוטה לצד הבטוח והפחות מהנה, לכך תורמות זוויות הגלגול הגבוהות.

   

  לדוושת הבלמים אופי פעולה שאינו מתעלה, אך העוצמה טובה, גם אם היינו שמחים לנשיכה ראשונית בולטת יותר.

 • תמורה למחיר

  החשמלית מעט יקרה אך מציעה חבילה שלמה ומוצלחת בתחום. גרסת הדיזל היא הצעה כמעט ייחודית. גרסת הבנזין מתומחרת בדומה למתחרות הישירות אך מציעה אבזור עשיר ונוחות נהדרת. לכל הגרסאות 5 שנות אחריות מלאות.

 • התפלגות מכירות

  לפי נתוני איגוד יבואני הרכב בשנת 2021 נמסרו כ-140 יח' מ-C4 החדשה, זו הייתה שנה השיווק הראשונה שלה (החל מאוגוסט).

   

  חלק הארי של המסירות הוא של גרסת הבנזין (יותר מ-110 יח') והחשמלית היא הבאה אחריה עם 21 יח'.

 • גרסאות ורמות גימור

  סיטרואן C4 משווקת בישראל בשלוש גרסאות, כולן מוצעות ברמת גימור אחת מצוידת למדי המכונה 'שיין'.

   

  לגרסת הבנזין מנוע 1.2 ל' טורבו, לדיזל 1.5 ל' טורבו ולשתיהן הספק של 130 כ"ס ותיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים.

   

  הגרסה החשמלית היא החזקה ביותר ולזו 136 כ"ס וטווח נסיעה מירבי מוצהר של עד 351 ק"מ.

   

  מפרט האבזור: חישוקי "18, מפתח חכם, מולטימדיה עם צג "10 וממשק קארפליי, תצוגה עילית, מחוונים מוקרנים, בקרת אקלים מפוצלת, טעינה אלחוטית; מחיר גג שמש: 4000 שקלים בגרסה החשמלית, 6000 שקלים בבנזין ובדיזל. לחשמלית גם גלגל הגה מחומם.

   

  ל-C4 בכל הגרסאות ורמות הגימור אחריות יצרן מלאה של 5 שנים או 120,000 ק"מ, ולחשמליות בנוסף אחריות של 8 שנים או 160,000 ק"מ לסוללה.

 • בטיחות

  סיטרואן C4 נבדקה במבחני הריסוק של ארגון יורו NCAP וקיבלה דירוג של ארבעה כוכבי בטיחות עם ציון של 86% בהגנה על מבוגרים ו-83% בהגנה על ילדים.

   

  מפרט הבטיחות עשיר וכולל: בלימה אוטונומית, תיקון סטייה ושמירת הרכב במרכז הנתיב, ניטור שטחים מתים, בקרת שיוט אדפטיבית, עמעום אוטומטי.

 • צריכת דלק

  צריכת הדלק של גרסאות הדיזל והבנזין במבחני הדרכים עמדה על כ-15 ק"מ לליטר, אולם גרסת הדיזל הייתה סופר חסכונית בשיוט עם נתון המתקרב ל-20 ק"מ לליטר (כ-17 ק"מ לליטר בבנזין).

 • טווח נסיעה

  טווח הנסיעה של הגרסה החשמלית במבחן הדרכים המאומץ עמד על 240-260 ק"מ, אותו בוודאי ניתן לשפר בנסיעה רגועה ומודעת. ניתן בקלות לרשום נתון של כ-6-7 ק"מ לקוט"ש בנהיגה שגרתית.

   

   

 • מה חדש בסיטרואן C4 2023

  אין שינוי בשנת הדגם 2023.

 • סיכום

  נוחה, מיוחדת וגם חשמלית.

סיטרואן C4 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג סיטרואן C4
סיטרואן C4 גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1199
130
1,195
151,990
1499
130
1,281
162,990
סיטרואן C4 גרסאות חשמליות טווח נסיעה כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
351 ק"מ (WLTP)
136
1,281
162,990
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים סיטרואן C4

ברשותך סיטרואן C4?

ציון ותגובת גולשים

סיטרואן C4 מתחרים

מתקדמים לרכב הבא?

זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר

auto image

כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5