מרצדס GLE קופה - אוטו

מרצדס GLE קופה

מרצדס GLE קופה מידע כללי

קטגוריה: פנאי/שטח יוקרה
גירסה מומלצת:
12.3 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2020

מרצדס GLE קופה יתרונות וחסרונות

יתרונות ביצועים, נוכחות, צריכת דלק, סביבת נהג, התנהגות כביש
חסרונות נוחות נסיעה בעיר, נוכחות, יקר
בשורה התחתונה גדול, יקר, מרשים ומוצלח

מרצדס GLE קופה 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד

 • רקע כללי

  זהו הדור השני של מרצדס GLE קופה, והוא הוצג באוגוסט 2019. בתחילת שנת 2023 הוכרזה מתיחת פנים לדגם. דגם זה הוא למעשה GLE המוכר במרכב קופה-ארבע-דלתות אופנתי.

  בהתאם, GLE קופה חולק עם רכב הפנאי הגדול את הפלטפורמה ומכלולים נוספים, גם המימדים קרובים למדי.

  במתיחת הפנים נעשו שינויים קלים לעיצוב החיצוני, גם סביבת הנהג שודרגה קלות, בעיקר עם מערך מולטימדיה משופר ותוספות לאבזור הסטנדרטי.

  היצע הגרסאות בעולם רחב אולם בישראל מוצעות בשלב זה שתיים: גרסה היברידית-נטענת (350de) עם מנוע דיזל בנפח 2.0 ל' ומנוע חשמלי המפיקים יחדיו 333 כ"ס, סוללת 31.2 קוט"ש המספיקה לטווח נסיעה חשמלי של עד 89 ק"מ. הגרסה השניה היא גרסת 450d – לזו מנוע דיזל בנפח 3.0 ל', 6 ציל', מערכת היברידית-מתונה (48V) והספק של 367 כ"ס. לשתי הגרסאות הנעה כפולה ותיבה אוטומטית עם תשעה הילוכים.

  בנוסף, לקופה גם שתי גרסאות AMG: גרסת 53 עם 435 כ"ס ממנוע טורבו-בנזין בנפח 3.0 ל' או גרסת S 63 עם הספק של 612 כ"ס ממנוע V8 כפול מגדשים בנפח 4.0 ל'. הביצועים בהתאם: 5.3 שניות או 3.9 שניות ל-100 קמ"ש בהתאמה.

  השיווק בישראל החל לראשונה ביוני 2020, ובפברואר 2024 החל שיווק המהדורה לאחר מתיחת פנים.

 • עיצוב ונוכחות

  ל-GLE הופעה מאוד בולטת ומרשימה. העיצוב שומר על הקווים של הדור הקודם, אך מציג פרשנות מלוטשת ונקיה ממנו.

 • תא נוסעים ומטען

  הטיפוס למושב הנהג מזכיר שמדובר ברכב גדול. עיצוב סביבת הנהג דומה מאוד לזה של GLE, וזה חיובי. מדובר בסביבת נהג מודרנית למראה, בעלת חומרים איכותיים והרכבה טובה. התחושה מהודרת.

  המרחב מלפנים נדיב מאוד, גם מאחור. הראות לאחור לא מצטיינת. תא המטען גדול מאוד עם 655 ל'.

   

   

 • מנוע וביצועים

  מנוע הדיזל (3.0 ל', 272 כ"ס) מצוין - חזק, גמיש ומטפס היטב בסל"ד. תיבת ההילוכים פועלת היטב. גם צריכת הדלק טובה בהתחשב במימדים, במשקל ובביצועים - 9.1 ק"מ לליטר במבחן מאומץ.

 • נוחות והתנהגות

  במרבית הזמן נוחות הנסיעה טובה בגרסה עם קפיצי האוויר. אך לעיתים התחושה פחות רהוטה, בעיקר במהירויות נמוכות. מצב הספורט מוסיף ריסון על חשבון הרכות.

  רמת הרעש מקובלת לרכב שכזה. מנוע הדיזל מזכיר את מוצאו בעיר.

  נוחות הנסיעה בשביל מספקת, אך ברור שזה לא מרחב המחיה המועדף עליו.

  התנהגותה כביש מצוינת לרכב שכזה.

 • תמורה למחיר

  ביחס לדור הקודם מחירו משתלם בהרבה. מדובר ברכב יקר, אך איכותי ובעל נוכחות

 • גרסאות ורמות גימור

  מרצדס GLE קופה 2024 מוצע בשתי גרסאות – גרסת 350de היברידית-נטענת עם 333 כ"ס וטווח חשמלי של 89 ק"מ או בגרסת הדיזל 450d בעלת 367 כ"ס וביצועים עדיפים.

  מעל הגרסאות ה"רגילות" יש גם את גרסאות AMG עם 435 כ"ס בגרסת 53 או 612 כ"ס בגרסת S 63 החזקה.

  רמת הגימור כוללת כסטנדרט: תאורת לד אדפטיבית, חישוקי 21 אינץ', גג זכוכית, מצלמות היקפיות, מפתח חכם, תפעול חשמלי לדלת האחורית ולמושבים הקדמיים (כולל אוורור), מערכת מולטימדיה 12.3 אינץ', מערך ניווט עם תצוגת מציאות רבודה, בקרת אקלים ארבעה-אזורית, מערכת שמע של בורמיסטר, ריפוד עור.

  גרסאות ה-AMG מוסיפות בעיקר במפרט: תיבת TCT מהירה יותר, קפיצי אוויר בכיול ספורטיבי וגם תוספות לעיצוב החיצוני. גרסת 63 מוסיפה גם דיפ' מוגבל החלקה, בלמים משופרים, מערך בולמים אקטיבי ועוד.

   

 • בטיחות

  מרצדס GLE קופה נבדק ע"י יורו NCAP בשנת 2019 וקיבל דירוג של 5 כוכבי בטיחות עם ציונים של 91% בהגנה על מבוגרים, 90% בהגנה על ילדים ו-78% בהגנה על הולכי רגל ובמערכות בטיחות.

  היצע מערכות הבטיחות עשיר: בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטונומית, שמירה על נתיב הנסיעה, זיהוי תנועה חוצה בנסיעה לאחור, זיהוי הולכי רגל ועוד.

   

 • מה חדש במרצדס GLE קופה 2024

  בפברואר 2024 החל שיווק מרצדס GLE קופה לאחר מתיחת פנים. בהדורה זו עיצוב חיצוני מעודכן, סביבת נהג עם מערכת מולטימדיה חדשה ודיפונים שונים, תוספות קלות לאבזור, יחידות הנעה חזקות מבעבר.

 • סיכום

  מרשים, מאוד מרשים.

מרצדס GLE קופה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג מרצדס GLE קופה

כתבות ומבחני דרכים מרצדס GLE קופה

ברשותך מרצדס GLE קופה?

ציון ותגובת גולשים

מרצדס GLE קופה מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5