מקלארן חדשה ומהממת - אוטו

מקלארן חדשה ומהממת

תמונה של מקלארן 720S, המחליפה את 650S, דלפה לרשת וחושפת מופע דרמטי לפני הצגתה בז'נבה

שלוש שנים לאחר שמקלארן הציגה את 650S, דלפה לרשת תמונה של הדגם שיחליף אותה. לפי התמונה, המכונית החדשה יפיפייה, ושונה משמעותית ממכוניות הספורט של החברה עם הופעה דרמטית במיוחד, מהסוג השמור למכוניות קיצון. למחליפה אין עוד שם רשמי, אך ברשת מדובר ב-"720S" או ב-"P14" (שם הקוד של פרויקט הפיתוח).
מידע ושמועות
פרטים רשמיים לא נחשפו, אך יש לא מעט הערכות ברשת ואפילו קצת מידע מוצק. מה שהוצהר רשמית הוא שהמחליפה המיועדת שוקלת 1283 ק"ג, שהם 18 ק"ג פחות מ-650S. המשקל הנמוך מתקבל בזכות שימוש בשלדה חדשה ("Monocage II"), שבחלקה מורכבת מסיבי פחמן; ההערכות הן שבזכות השלדה החדשה מרכז הכובד של ה-720S יהיה נמוך מקודמתה.
מהירה יותר מהמקלארן P1?
ה-720S צפויה להשתמש במנוע V8 עם צמד המגדשים המוכר של החברה, לאחר שעבר מסכת שיפורים – כולל ובעיקר הגדלת הנפח מ-3.8 ליטר ל-4.0 ליטר. המנוע החדש, כך השמועות, ייצר כ-720 כ"ס, כמשתמע משמו. אותם דיווחים מספרים גם על כך שה-720S צפויה להיות מהירה יותר מה-P1 במסלול (לא דווח על איזה) – וזו כבר הצהרה מעניינת. בנוסף, הועלתה אפשרות של שילוב עם מכלול היברידי.
לא נתפלא אם חלק גדול מהמידע המצוי ברשת נכון, מכיוון שמקלארן, בדומה לפרארי, נוהגת לחשוף בפני לקוחות פוטנציאליים דגמים עתידיים טרם חשיפתם (ומכאן, מן הסתם, מקורה של התמונה).
חשיפה מלאה, כולל מלוא הפרטים של המקלארן החדשה, בתערוכת ז'נבה שתיפתח ב-7 למרץ.
תפנה את מקומה בקרוב. מקלארן 650S
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות