פולקסווגן ג'טה חדשה נחשפה בדטרויט - אוטו

פולקסווגן ג'טה חדשה נחשפה בדטרויט

המשפחתית הקומפקטית מאמצת פלטפורמה מודרנית, תיבת שמונה הילוכים ועיצוב מושך עין. על הכוונת: טויוטה קורולה

המשפחתית הקומפקטית של פולקסווגן, הג'טה (Jetta), זוכה לחיים חדשים. שמונה שנים אחרי שהוצג הדור הנוכחי, יצרנית הרכב הגרמנית חושפת בדטרויט את הג'טה החדשה, עם עיצוב מודרני וטכנולוגיה עדכנית. מחברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן, נמסר בתגובה לפניית "אוטו" כי עדיין לא נקבע מועד לתחילת שיווק המכונית החדשה.

הפעם הג'טה לא תוצע באירופה, מה שמאפשר לפולקסווגן למקד את המכונית לטעם האמריקאי. בהתאם, היא גדולה יותר ותציע מרווח עדיף, כך על-פי היצרנית, בין היתר תודות לבסיס גלגלים שצמח ביותר משלושה ס"מ (כעת 268.5 ס"מ). נתוני המידות המלאים לא פורסמו בשלב זה, וכן לא נמסר אם הצמיחה במידות מביאה איתה גם עלייה במשקל.

1589877


שימוש בפלטפורמת MQB המודרנית של הקונצרן, לראשונה בג'טה, עשוי לרמוז דווקא על משקל נמוך מבעבר. לא פחות חשוב, הוא יאפשר לפולקסווגן להציע טכנולוגיות מתקדמות - בעיקר מערכות בטיחות חשובות דוגמת בלימת חירום אוטונומית, התרעת סטייה מנתיב עם סיוע אקטיבי בהיגוי והתרעת רכב בשטח מת בנסיעה קדימה ואחורה. גם אבזור המותרות זוכה לדחיפה קדימה: בקרת שיוט אדפטיבית, לוח מחוונים דיגיטלי עם תצוגה מתחלפת ועוד.

פולקסווגן ג'טה החדשה מציעה גם עיצוב מודרני, ובעיקר יוקרתי-ספורטיבי מבעבר. זאת בין היתר תודות לסבכה קדמית גדולה וקו מותניים מובחן, שמקנה לה רושם שרירי מבעבר. שדרוג משמעותי למראה נרשם גם בתא הנוסעים, במיוחד בגרסאות הקצה שצולמו (דגמי בסיס לא יציעו מושבי עור ולוח מחוונים דיגיטלי, למשל). פולקסווגן מבטיחה גם שדרוג לאיכות החומרים, שלא הייתה נקודת חוזק בדור היוצא (לבטח ביחס לדגמי פולקסווגן אחרים).

1589876


מתחת למכסה המנוע, הג'טה תציע באמריקה את אותה יחידת כוח כמו קודמתה - מנוע 1.4 ליטר עם ארבעה צילינדרים ומגדש טורבו, 147 כ"ס ו-25.5 קג"מ. הפעם את הכוח מעבירה לגלגלים הקדמיים תיבת שמונה הילוכים אוטומטית פלנטרית, במקום תיבת שבעה הילוכים רובוטית דו-מצמדית. בארה"ב המכונית גם זכאית לאחריות המורחבת של הקונצרן, תולדה של פרשת "דיזלגייט", שכוללת שש שנות אחריות מלאה (או 116 אלף ק"מ). אחריות זו כפי הנראה לא תוצע בישראל.

שיווק הג'טה יחל בארה"ב באביב הקרוב. מחירה יעמוד על החל מ-18,545 דולר, כ-64,000 שקל. היא תתחרה שם, כמו אצלנו, בטויוטה קורולה, שברולט קרוז ומאזדה 3.

1589875

מתלבט איזה רכב לקנות? התייעץ עכשיו חינם עם כתב רכב

אוראל כהן

יועץ לקניית רכב

בחנתי את הרכב הזה ואת המתחרים שלו, תרגישו חופשי לפנות אלי לייעוץ טלפוני חינם ומידע מקצועי ואובייקטיבי על הרכב הבא שלכם

או צרו אתנו קשר 3262*

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות

  1. 6. ttעדכן - פולקסווגן נותנים שלוש שנים אחריות כבר די הרבה זמן

    ארצברג 18 ינואר 2018, 22:49