הונדה חושפת סיוויק האצ'בק חדשה - אוטו

הונדה חושפת סיוויק האצ'בק חדשה

גרסת חמש הדלתות החדשה ארוכה, רחבה ומרווחת יותר – ועכשיו: גם עם מנועי טורבו

הונדה חשפה היום, ה-19 לספטמבר (יום שני), את גרסת ההצ'בק החדשה של הסיוויק בדור העשירי של הדגם. גרסה זו מיועדת בעיקר לאירופה, והיא נחשפה לאחר שהסדאן, הפונה בעיקר לשוק האמריקאי הוצגה שם כבר ב-2015.
רצפת הסיוויק חדשה עבור ההאצ'בק, זהה לזו של הסדאן, ועם בסיס גלגלים באורך של 270 ס"מ ארוכה ב-10 ס"מ מאשר בדור הפורש. האורך גדל ב-13 ס"מ ל-450 ס"מ, הרוחב ב-3 ס"מ ל-180 ואילו הגובה ירד ב-2 ס"מ ל-142 ס"מ. גם נפח תא המטען גדל, וזה עומד על 478 ליטר, 68 ליטר יותר מאשר בזה של ההאצ'בק הנוכחית.
בניגוד לאותה האצ'בק, שהייתה שונה לחלוטין מהסדאן, כאן העיצוב דומה והשוני הוא בדיוק במקום שבו הוא צריך להיות: מאחור.
מנועים
לפי שעה, את ההאצ'בק החדשה משרתים שני מנועים בלבד; שניהם בטכנולוגיית וי-טק ושניהם מוגדשי טורבו. בגרסת הכניסה מנוע 3 צילינדרים בנפח 1.0 ליטר המייצר 127 כ"ס ב-5500 סל"ד. למנוע זה, כאשר ישודך לתיבה אוטומטית-רציפה עם 7 יחסי העברה קבועים, מומנט של 18.4 קג"מ ב-1800 סל"ד, ועם תיבה ידנית ( 6 הילוכים) המומנט הוא 20.4 קג"מ ב-2250 סל"ד.
לגרסה החזקה יותר מנוע 4 צילינדרים בנפח 1.5 ליטר המייצר 180 כ"ס ב-5500 סל"ד; גם כאן נתוני מומנט שונים לפי התיבה: 22.4 קג"מ ב-1700 סל"ד (תיבה רציפה) או 24.5 קג"מ ב-1900 סל"ד (תיבה ידנית). נתוני ביצועים לא נמסרו.
תא נוסעים
בדומה לגרסת הסדאן, גם כאן תא הנוסעים מקבל דשבורד "קונבנציונאלי" יותר, עם "מפלס" גובה אחד וללא לוח מחוונים מפוצל, כאשר מחוון סיבובי המנוע יציג גם את נתון המהירות. במרכז הקונסולה האמצעית נמצא מסך מגע בגודל "7 המתממשק עם טלפון חכם הפועל במערכת ההפעלה אנדרואיד (8.4 ומעלה) או זו של אפל (אייפון 5 ומעלה). הונדה טוענת למרחב פנימי משודרג, גם תודות לגידול בבסיס הגלגלים וגם לתכנון נכון יותר של מיקום וזוויות המושבים. לפי הונדה גם איכות החומרים טובה יותר, החל מתרכובות פלסטיק ועד לריפוד המושבים.
הונדה גאה לציין כי מערכות הבטיחות המתקדמות בהן תצויד הסיוויק תוצענה כבר בגרסה הבסיסית. המערכות כוללות שמירת נתיב אקטיבית (לא רק התרעה), בלימה אוטונומית, תאורה עוקבת פנייה, בקרת שיוט אדפטיבית, זיהוי תמרורים, התרעה על שטח מת ועוד.
הונדה סיוויק הצ'בק החדשה תוצג בתערוכת פריז הקרובה (החל מה-29 לספטמבר).
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות