אופל קורסה - אוטו

אופל קורסה מידע כללי

קטגוריה: סופרמיני
גירסה מומלצת:
18.2 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2020

אופל קורסה יתרונות וחסרונות

יתרונות ביצועים, צריכת דלק, עיצוב חיצוני, יכולת דינאמית, אחריות ארוכה, גרסה חשמלית
חסרונות מרווח לנוסעים מאחור, נוחות נסיעה בעיר, בידוד רעשים
בשורה התחתונה מחכים לדגם המעודכן

אופל קורסה 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד
 • רקע כללי

  הדור השישי של אופל קורסה נחשף במאי 2019. הדור החדש הוא הראשון להתבסס על מכלולי PSA כחלק מהמיזוג של אופל לתוך הקבוצה הצרפתית, והקורסה החדשה מתבססת על אותה פלטפורמה של פיג'ו 208.

  קורסה החדשה מוצעת בעולם עם מנוע בנזין (1.2 ל', 3 ציל') בשלושה הספקים – 75 כ"ס (אטמוספרי), 100 כ"ס (טורבו) ו-130 כ"ס (טורבו) או טורבו-דיזל בנפח 1.5 ל' המפיק 100 כ"ס. גרסאות הבנזין המוגדשות משודכות לתיבה ידנית או אוטומטית, ואלה האוטומטיות רלוונטיות לשוק הישראלי.

  בנוסף קורסה מוצעת בגרסה כל חשמלית המעמידה לרשות הנהג 136 כ"ס. הסוללה בעלת 50 קוט"ש, טווח הנסיעה הרשמי עומד על 335 ק"מ וישנה אפשרות לטעינה מהירה (100 ק"ו).

  קורסה החדשה נחתה בישראל בחודש פברואר 2020.

 • עיצוב ונוכחות

  הדור הנוכחי של אופל קורסה מעוצב בצורה צעירה ודינאמית. ההופעה יכולה למשוך מבטים, במיוחד בגרסת ה-GS-ליין בעלת הגימור הספורטיבי, בטח אם בוחרים באחד מצבעי המרכב הנועזים.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג שואלת לא מעט אלמנטים מהאחות מבית פיג‘ו 208 (מערכת מולטימדיה, חלק מהמתגים ועוד) אך מצליחה להיראות מאוד ”אופל“. מערכת המיזוג זוכה לפקדים מחוץ למסך המולטימדיה וגם תפעול מחשב הדרך שונה מהמקובל ב-PSA - וזה בהחלט חיובי.

  המרחב מלפנים טוב למדי, והמושבים (בגרסת GS-ליין) נוחים מאוד. איכות החומרים טובה בחלק העליון ופחות מרשימה בתחתית.

  מאחור המרחב סביר בלבד. גג השמש הפנורמי ענק ומרשים ביחס למקובל בסגמנט.

  תא המטען מציע נפח ראוי ומקובל לקטגוריה.

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-1.2 ל’ (130 כ“ס, 3 ציל‘) מספק לקורסה ביצועים טובים ונמרצים, במיוחד במצב ספורט. הוא עובד בתיאום מצוין עם תיבת ההילוכים האוטומטית (8 היל‘).

  יחסית למנוע בעל 3 ציל‘ הוא חלק ומעודן, אך עדיין עשוי לווברץ מעט במהירויות נמוכות וקולו נשמע תחת עומס.

  לגרסה החשמלית (136 כ"ס) ביצועים טובים ותגובות זריזות.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה סבירה בעיר ומשתפרת מחוצה לה. הכיול נוקשה יחסית והחישוקים הגדולים מעבירים לתא הנוסעים חלק ממפגעי הכביש.

  מצד שני, הקורסה מפצה בריסון טוב של המרכב בכביש גלי ותחת עומס בפיתולים. בכבישים כאלה הקורסה מציגה יכולת גבוהה, עם אחיזה גבוהה ונכונות רבה להיכנס לפניה.

  בידוד הרעשים ממוצע ביחס למקובל בקטגוריה.

 • תמורה למחיר

  אופל קורסה מתומחרת באופן תחרותי בסגמנט עם מגוון גרסאות רחב, כולל חשמלית. כולן מוצעות עם 4 שנות אחריות. התמורה טובה.

 • גרסאות ורמות גימור

  רמת הגימור הבסיסית (אדישן פלוס) כוללת תאורת לד קדמית מלאה, חישוקי "16, מצלמת נסיעה לאחור וחיישני חנייה אחוריים, חיישני תאורה וגשם, בקרת שיוט ומערכת מולטימדיה עם מסך "7 וממשק אפל קארפליי/אנדרואיד אוטו.

  רמת GS ליין מוסיפה חישוקי "17, חיישני חנייה קדמיים, פנסי ערפל, תאורת לד אחורית, חלון גג, כניסה והתנעה ללא מפתח, מושבים ספורטיביים וחבילת עיצוב ספורטיבית. בתוספת תשלום תוכלו גם לבחור גג בצבע שחור ותאורת לד מטריקס מלפנים.

  הגרסה החשמלית מוצעת ברמת הגימור 'אלגנס', וזו מוסיפה על אותה רמת גימור בלוגמת הבנזין (דומה ל-GS ליין) סבכה וחישוקים ייחודיים, וכוללת בנוסף גג זכוכית פנורמי בצבע שחור, מולטימדיה עם צג "10 וטעינה אלחוטית.

 • בטיחות

  רמת הגימור הבסיסית (אדישן פלוס) כוללת בלימת חירום אוטומטית, זיהוי הולכי רגל, התרעת סטייה מנתיב עם סיוע בהיגוי, זיהוי תמרורים ועמעום אורות גבוהים אוטומטי.

  רמת GS ליין מוסיפה בלימת חירום בטווח מהירות גדול יותר (עד 140 קמ"ש), זיהוי רכב דו-גלגלי, בקרת שיוט אדפטיבית עד לעצירה מלאה, התרעת רכב בשטח מת ועוד.

  אופל קורסה זכאית לארבעה כוכבי בטיחות ע"פ ארגון יורו NCAP וזאת בשל ציון של 69% בסעיף מערכות הבטיחות, אחוז אחד בלבד מתחת לרף הנדרש (70%).

 • מה חדש באופל קורסה 2024

  במאי 2023 הוצגה בחו"ל מתיחת פנים לדגם. מבחוץ, זוכה הקורסה לקבל את הפנים החדשות והנאות של המותג, ה-Opel Vizor, עם סבכה שחורה אטומה המחברת בין הפנסים הקדמיים החדשים. יחידות התאורה עצמן מוצעות מעתה כאופציה עם פנסי לד מטריקס מתוחכמים מבעבר, ​​והפגוש המחודש זכה לדמוי כונסי אוויר בצדדים. שאר המרכב נותר זהה ברובו.

  בתא הנוסעים שודרגו גלגל ההגה, מוט ההילוכים וריפוד המושבים. מערכת המולטימדיה המשופרת מוצעת עם מסך 10" ותומכת בחיבור אלחוטי לאפל קארפליי ואנדרואיד אוטו.

  הקורסה החשמלית תוצע כעת בשתי גרסאות: הדגם הסטנדרטי מפיק את אותם 136 כ"ס כבעבר, אך מתגאה בטווח מוגדל של 357 ק"מ (לעומת 349 ק"מ בדגם היוצא) בזכות סוללה יעילה יותר.

  בנוסף, תוצע גרסה חשמלית מחוזקת, עם מנוע חדש המפיק 156 כ"ס ומשודך למארז סוללות גדול יותר של 54 קוט"ש המאפשר טווח חשמלי של 406 ק"מ.

  הקורסה הופכת גם לדגם הראשון של אופל שמציע גרסאות היברידיות-מתונות. מנוע הטורבו-בנזין החדש בנפח 1.2 ליטר, משודך למערכת 48 וולט ומוצע בשני הספקים, 100 או 136 כ"ס, ובצימוד לתיבה כפולת-מצמד בת שישה הילוכים.

  הקורסה המחודשת צפויה להגיע לישראל במהלך 2024.

 • סיכום

  מחכים לדגם המעודכן, שצפוי להגיע בהמשך השנה.

   

אופל קורסה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג אופל קורסה
אופל קורסה גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1199
100
938
119,990
1199
130
984
125,990
1199
130
1,016
129,990
אופל קורסה גרסאות חשמליות טווח נסיעה כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
349 ק"מ (WLTP)
136
1,172
149,990
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים אופל קורסה

ברשותך אופל קורסה?

ציון ותגובת גולשים

אופל קורסה מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5