המותג הסיני-שבדי לינק & קו (Lynk & Co) שייך לקבוצת ג'ילי – מקבוצות הרכב הנחשבות בסין והפעילה מאוד בשוק העולמי. ג'ילי היא, בין השאר, גם הבעלים של וולוו השבדית וגם של המותג החשמלי פולסטאר, של מותג המונית הלונדונית LEVC, המותג החשמלי גאומטרי וגם זיקר, של מותגים כמו בנלי ופרוטון, שותפה עם מרצדס בנץ בסמארט, בעלת מותג המשאיות פיירזון ועוד.

לינק & קו נוסד בגטבורג, שבדיה (מקום משכנה של וולוו) ב-2016, מכוון לתעבורה עם קישוריות ופונה לצעירים – ומכאן שם המותג העושה שימוש ב-Co – באופן בו Connectivity (קישוריות) נבנה כמו המושג המקובל '& Company'.

לינק & קו מציע כיום חמישה דגמי פנאי ושלושה דגמי סדאן בגדלים שונים ובסימול של 01 ומעלה, רובם לפי סדר ההצגה, לא כולם. ביניהם, אגב, גם 04 – קורקינט חשמלי, מבוסס סגווי.

דגמי המותג הקומפקטיים – 01, 02, 03, 06 – חולקים את רצפה CMA המשרתת את וולוו XC40 ו-C40 כמו-גם את פולסטאר 2. הדגם הגדול ביותר והחדש ביותר הוא 09 שהוצג ב-2021, וזה מבוסס על הרצפה SPA אותה הוא חולק עם וולוו S90 ו-XC90. וב-2023 צפוי דגם הפנאי 07. לא רק הרצפה, גם מכלולי הנעה כמו מנועים, תיבות וכיו"ב משותפים לדגמי וולוו מוכרים. דגמי לינק & קו מיוצרים בסין.

מותג לינק & קו מיובא לישראל על-ידי חברת מאיר מינואר 2023.

המשך קריאה