אחריות לרכב חדש - אצל מי האחריות הכי מקיפה? - אוטו

אחריות לרכב חדש - אצל מי האחריות הכי מקיפה?

קונים רכב חדש? יש הבדלים גדולים במשך האחריות שמציעות היבואניות, בדקנו בשבילכם מי מציעה את האחריות הטובה ביותר.

אחד הטיעונים הנפוצים בעד קניית רכב חדש הוא האחריות, והשקט הנפשי שהיא נותנת לגבי הוצאות על תיקונים, במקרה שידרשו. הפתעות זה אולי דבר טוב בימי הולדת – לא במוסך.
 
האחריות לרכב חדש אינה תלויה רק ביבואניות – על פי חוק, יבואנית הרכב מחויבת להעניק לפחות שנתיים אחריות על רכב חדש (ללא הגבלת נסועה), ובנוסף – האחריות אינה יכולה להיות קצרה יותר מזו שמעניקה היצרנית לרכב (אם כי יש לשים לב כי לא תמיד היצרניות מציעות את אותה אחריות בכל המדינות).
 
1627724
 
 
מכאן, העניינים נעשים מורכבים יותר. יש יבואניות המעניקות רק את המינימום הנדרש בחוק, בעוד אחרות מעניקות אחריות ארוכה ומקיפה בהרבה, כשהרוב נותנות את מה שהפך לסטנדרט דה-פקטו בתחום – שלוש שנות אחריות ומאה אלף קילומטרים. אך יש לשים לב כי לפעמים האחריות המוארכת היא רק על חלק מרכיבי הרכב, לכן יש לקרוא בתשומת לב את הגדרת האחריות, ולא לשים לב רק למספר הגדול.
 
כדי לעזור לכם להתמצא בסבך הפרטים וההגדרות, ריכזנו עבורכם את הצעות האחריות הטובות ביותר שמוצעות כיום – ואת המאכזבות. שימו לב כי הכתבה רלוונטית לרוכשי רכב פרטיים בלבד, משום שלא פעם תנאי האחריות לכלי רכב שהתחילו את חייהם בצי רכב (כולל עסקאות '0 ק"מ') שונים מאשר אלו שנמכרו ללקוח פרטי.
 
צל"ש האחריות
סובארו (כל הדגמים מלבד דגמי טורבו ו-BRZ) –  אחריות ל-5 שנים מלאות (שלוש שנים אחרונות - עד 150,000 ק"מ)
יבואנית סובארו מעניקה את האחריות המורחבת לכל דגמי סובארו למעט מספר חריגים- האחריות המורחבת אינה מוצעת בדגמי הטורבו למיניהם ובדגמי BRZ. האחריות לשנתיים הראשונות היא ללא הגבלת ק"מ ושלושת השנים הנוספות הן בתנאי שהרכב לא נסע יותר מ-150,000 ק"מ.
 
 

סיטרואן (דגמי קקטוס ו-C3 בלבד) – אחריות ל-5 שנים מלאות (עד 120,000 ק"מ)
יבואנית סיטרואן מציעה את האחריות הארוכה ל-C3 וקקטוס. האחריות לשנתיים הראשונות היא ללא הגבלת ק"מ, ולאחר מכן היא מוגבלת לעד 120,000 ק"מ.

קיה (דגמים מסוימים) – אחריות מלאה ל-3 שנים ועוד 4 שנים חלקית (למכלולי מסוימים ועד 150,000 ק"מ)
יבואנית קיה מעניקה את האחריות הארוכה לרוכשי דגמי הבנזין של דגמי פיקנטו, ריו, סיד, סול ופורטה. האחריות מורכבת מאחריות מלאה ל-3 שנים ללא הגבלת ק"מ ומאחריות נוספת – חלקית, על המנוע ותיבת ההילוכים בלבד – לתקופה נוספת של עוד 4 שנים ועד 150,000 ק"מ.
 
פורד (דגמים מסוימים) – אחריות מלאה ל-3 שנים ועוד שנתיים אחריות חלקית (עד 100,000 ק"מ)
יבואנית פורד מציעה את האחריות המורחבת לכלי רכב שמיובאים על ידה מצפון אמריקה – אדג', אקספולרר,  F350 וטרנזיט 3.2 אוט'. האחריות מורכב מאחריות מלאה ל-3 שנים ועוד שנתיים של אחריות חלקית על מערכת ההנעה (מנוע, תיבת הילוכים, תיבת העברה אם יש וסרנים מונעים) עד לרף נסועה כולל של 100,000 ק"מ.
 
 
 
יונדאי (איוניק וסונטה) – אחריות מלאה לחמש שנים ועוד שנתיים אחריות חלקית, עד 150,000 ק"מ
יונדאי נותנת למכוניות ההיברידיות מתוצרתה אחריות מורחבת של 5 שנים על כלל הרכב, ושבע שנים על המערכת ההיברידית – מנוע חשמלי, גנרטור, סוללות ובקרים. בכל מקרה, האחריות מוגבלת ל-150,000 קילומטרים.
 
טר"ש האחריות
אבארט, אלפא רומיאו, מרצדס, סמארט, סיאט, סקודה – אחריות לשנתיים
יבואניות מותגים אלה מעניקות אחריות לשנתיים בלבד, המינימום המוגדר בחוק. משום מה, כמו שאפשר לראות, ההסתפקות במינימום נפוצה יותר דווקא במותגי יוקרה (עד לא מזמן גם וולוו נתנה שנתיים אחריות בלבד – ולשמחתנו העניין תוקן). אולי סיאט וסקודה, שמסתפקות גם הן באחריות המינימאלית, מנסות לרמוז בכך על שאיפות פרימיום? אנחנו ממליצים לבחור בדרך אחרת..
 
 
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות