לא חסרות דוגמאות של מוצרים שהפכו להיות שם גנרי – פלאפון, פריג'ידר וג'יפ הן דוגמאות שקופצות לי לראש. לפעמים זה בזכות הראשוניות, לפעמים בזכות היותם הכי טובים, לפעמים גם וגם – ולפעמים רק כי היו הכי נפוצים. GoPro הוא עוד דוגמא לשם שהפך לשם גנרי – הם חוללו את מהפכת מצלמות האקסטרים והביאו אותה לציבור הרחב, והמוצרים שלהם היו תמיד בקו הראשון מבחינת איכות וביצועים.

אולם למרות מעמדו של המותג, המצלמות שלו ספגו גם לא מעט ביקורת, ובמיוחד בנושא אחד – גודל ועיצוב. מצלמות החברה גדולות למדי, בעיקר בתוך מארז מגן, ונראה שלא ממש טרחו לעצב אותן – פשוט ארזו הכל במעין לבנה כסופה, וזהו.

אין ספק שהביקורת הזו ישבה לאנשי גופרו בראש כשניגשו לתכנן את ה HERO4 Session – מצלמה קטנה עם יכולות גדולות.

המצלמה קטנה ב 50% מדגם hero4 הרגיל ובעלת עיצוב שונה לחלוטין. כמה קטנה? היא בצורת קובייה, שכל פאותיה הן באורך של 3.8 ס"מ ומשקלה 74 גרם בלבד. בנוסף על כך, בניגוד למצלמות גופרו עד היום, המצלמה הזו לא זקוקה למארז הגנה ממים ואבק, אלא בנויה בצורה אטומה, העמידה למים עד לעומק של עשרה מטרים.

נראה שאת מחיר הקוטן והמשקל הקל משלמת יכולת הוידאו, שטובה פחות משל מצלמות העילית הנוכחיות, כגון ההירו4 בלאק. אין 4K, וצילום בקצב גבוה (לטובת צילומי SLOW MOTION) מתבצע ברזולוציה נמוכה יחסית של 848*480. היא כן יודעת לצלם באיכות FHD (ואף ב-1920X1440 בפורמט רבוע יותר) בקצב של 60 פריימים לשניה. גם יכולת הסטילס ממוצעת בלבד, עם רזולוציה של 8 מגה פיקסל וקצב של עד 10 תמונות בשניה – אבל זה אף פעם לא היה העיקר במצלמות הללו.

ניתן גם לצלם מקטעים (time laps) בתזמון משתנה, החל בקצב של תמונה כל חצי שניה וכלה בתמונה פעם בדקה.

השליטה במגוון האופציות שמציעה המצלמה, כולל וידאו חי וצפייה בסרטונים שצולמו, נעשית דרך אפליקציה ייעודית לסמארטפון. למצלמה עצמה כפתור אחד בלבד, שתפקידו הוא "להתחיל להקליט וידאו ועכשיו" – הכי פשוט שיש.

הסרטונים נשמרים לכרטיס זיכרון בנפח של עד 64GB, כאשר לטובת שימוש כמצלמת תיעוד נהיגה, המצלמה יודעת לדרוס צילומים ישנים עם חומר חדש כאשר נגמר המקום בכרטיס.

נתון מפתיע לטובה נוגע לזמן השימוש - סוללת 1030mAh מספיקה לכשעתיים צילום וידאו "נקי" או כשעה וחצי צילום עם חיבור wi-fi רציף לסמארטפון – נתונים טובים במעט משל סדרת ההירו4 הנוכחית.

בארצות הברית מחירה של הסשן זהה למצלמת ה-hero4 silver ועומד על 400 דולר.