יקב טפרברג השיק תחת המיתוג החדש בשנה האחרונה 5 סדרות יין, ביניהן סדרת LEGACY. מדובר בסדרה הגבוהה והאיכותית ביותר של היקב הוותיק. זוהי סדרת יינות מובחרים מזנים ומכרמים ייחודיים, אשר תהליך ייצורם המוקפד
והמבודל, נועד למצות את הפוטנציאל האדיר הגלום בטובי הענבים שהגיעו ליקב. היינות בסדרה זו התבגרו בחביות עץ אלון צרפתי למשך 18 חודשים, לפני יציאתם אל השוק,
פוטנציאל היישון שלהם רב והם יוסיפו וישתבחו במהלך השנים .כעת, מושקים 2 מיינות הסדרה לבציר 2013 – קברנה פרנק ופטיט סירה.
LEGACY פטיט סירה 2013
שנת בציר: 2013 הרכב זני: 100% ענבי פטיט סירה
מקור הענבים: ענבי הפטיט סירה נבצרו מכרם בעמק אילון, המתאפיין בתנאי מיקרו אקלים קריר עקב מיקומו בעמק. משטר גידול קפדני תוך פתיחת הנוף, אפשר חדירת אור, ובמקביל דילול אשכולות, השיגו בציר של ענבי איכות בריכוז גבוה של טעמים וארומות. תא השטח נהנה מהבדל משמעותי בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה, דבר התורם גם הוא לאיכות הענבים.
הבציר: מכני בשעות הלילה הקרות.
נתוני בציר ממוצעים: בריקס: 25.8 חומציות [ג/ל]: 6.3 pH: 3.55
תהליך ייצור היין: ענבי הפטיט סירה נבצרו בבציר מכאני והגיעו ליקב לפנות בוקר. לאחר ריסוק עדין ולפני תחילת התסיסה האלכוהולית הועברו הענבים למיכל נירוסטה מקורר למשך יום לצורך השריה קרה. עם סיום ה-cold soaking החלה התסיסה האלכוהולית של ענבי הפטיט סירה, בטמפרטורה של 28 מעלות, תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים. בסיום התסיסה האלכוהולית עבר היין השרייה על הקליפות למשך שלושה ימים. עם סיום ההשריהextended maceration , נסחטו הענבים סחיטה איטית ובלחצים נמוכים. לאחר מכן הועברו למיכל נירוסטה לתסיסה מאלולאקטית, על מנת לייצב ולרכך את היין. לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית החל היין תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות למשך 18 חודשים.
תיאור היין: פטיט סירה LEGACY הינו תוצר של טיפוח כרם מדוקדק, טיפול קפדני ויבול נמוך ומשובח. הענבים ליין זה הגיעו מכרם עמק אילון, אשר נתוניו מבליטים את אופיו ותכונותיו של זן הפטיט סירה. פטיט סירהLEGACY , אשר השתבח בחביות למשך 18 חודשים, הוא יין אדום כהה ועוצמתי, עמוק ומלא נוכחות. הוא מאופיין באיזון ארומטי, בין פירות שחורים ובשלים, עם מעט קפה, טבק, קרמל, ועץ אלון עשיר. טעמו רך, מושך, ארוך ומלטף, ומרקמו עשיר, הרמוני ומלא הוד.
אנליזת היין: סוכר [ג/ל]: יבש כהל [ב-%]: 14.6 חומציות [ג/ל]: 5.8 pH: 3.55
LEGACY פטיט סירה 2013
צילום: מנהל
LEGACY קברנה פרנק 2013
שנת בציר: 2013 הרכב זני : 100% ענבי קברנה פרנק
מקור הענבים: ענבי הקברנה פרנק נבצרו מכרם הנמצא ברום הרי אפרים, בגובה של 650 מטר מעל פני הים, בתנאי אקלים הרריים, בעוצמת צימוח מתונה ובהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה. נתונים אלו תרמו לאיכות ענבים ייחודית, הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.
בציר: מכני בשעות הלילה הקרות
נתוני בציר ממוצעים:
בריקס: 26.2 חומציות [ג/ל]: 6.1pH: 3.55
תיאור היין: קברנה פרנק LEGACY, הינו יין מרתק, שענביו גדלים בכרם שגובהו כ-350 מטר, במורדות הרי אפרים. הכרם, שניחן במיקרו אקלים ייחודי, מעניק את השפעתו הברורה על אופיו של היין. היין השתבח בחביות למשך 18 עד שהגיע לסינרגיה מלאה של ארומה וטעמים. קברנה פרנקLEGACY, הוא יין של אוכל, הוא אדום גרניטי מפתה, המאופיין בארומה קלאסית של הקברנה פרנק. יש בו נגיעה ירקרקה מושכת ונעימה, האופיינית לזן, אשר משתלבת בניחוח פרי מתקתק ועטופה ברכות העץ. מרקמו קטיפתי ונוכחותו משאירה את חותמה הרבה אחרי השתייה.
אנליזת היין: סוכר [ג/ל]: יבש כהל [ב-%]: 14.5 חומציות [ג/ל]: 6.2 pH: 3.48

לשתייה החל מהוצאתם לשוק, אך התבגרות נוספת רק תיטיב עמו.
מחיר מומלץ לצרכן – 200 ₪
להשיג בחנויות היין המובחרות.
LEGACY קברנה פרנק 2013
צילום: מנהל