יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, פרסמה שתי קריאות נפרדות ל-940 כלי רכב מדגמי אוונסיס ולנד קרוזר. המשפחתית נדרשת לבדיקת כריות האוויר הצדיות, בעוד שרכב השטח עשוי לסבול מכשל בתושבת מערכת האוריאה.

ב-904 כלי רכב מדגם טויוטה לנד קרוזר, שיוצרו בין יוני 2015 לינואר 2016, נמצא כי עשוי להתפתח סדק בתושבת של מזרק האוריאה. במסגרת התיקון יוחלף החלק הקדמי (ראשון) של צינור הפליטה. משך זמן העבודה המשוער לטובת תיקון התקלה מוערך בשעה, כך על-פי יוניון מוטורס.
ב-36 כלי רכב מדגם טויוטה אוונסיס, שיוצרו בין אוגוסט 2016 לאוקטובר 2016, קיים חשש לכשל בתפקוד כרית האוויר הצדיות. במסגרת התיקון יוחלפו משענות שני המושבים הקדמיים (נהג ונוסע), בהן נמצאות כריות האוויר. מהיבואנית נמסר כי החלפת הרכיבים תארוך כשעתיים.

בשני המקרים, התיקון יבוצע ללא תשלום מצד הלקוח. הודעה תשלח לבעלי כלי רכב אלו בהקדם. טיפול בתקלה ניתן יהיה לבצע אך ורק במרכזי השירות המורשים של היבואנית. בעלי המכוניות המוזכרות יכולים לבדוק אם מכוניתם נכללת בקריאה לתיקון באמצעות אתר השירות של היבואנית.

יש לציין כי ע"פ תקנה 306 (ב') לתקנות התעבורה משרד התחבורה, לא יחודש רישיון רכב של כלי רכב שלא יבצע קריאת תיקון זו תוך שישה חודשים.
צילום: מנהל