ניקו רוזברג זכה בניצחונו השלישי העונה כאשר סיים ראשון בגרנד-פרי האוסטרי שנערך אתמול (ראשון) במסלול רד-בול שבשפילברג. רוזברג ולואיס המילטון שסיים שני העניקו ניצחון כפול נוסף לקבוצת מרצדס.

שני נהגי מרצדס שלטו על המסלול האוסטרי באופן מוחלט. בהקפות הדירוג השיג המילטון את הזמן המהיר ביותר. אולם זינוק טוב יותר של רוזברג אפשרו לו להגיע ראשון לפניה הראשונה, יתרון אותו לא שמט עד סיום המרוץ.
צילום: מנהל
דרמה ומכונית קוצבת
הדרמה הגדולה במרוץ התרחשה מעט אחרי הזינוק. תאונה קשה נגרמה כאשר נהג הפרארי קימי ראיקונן ניסה לתקן החלקה של מכוניתו ופגע בפרננדו אלונסו ממקלארן. תוך שבריר שנייה טיפסה המקלארן על הפרארי האדומה ושתיהן נתקעו בגדר הבטיחות. למרבה המזל שני הנהגים יצאו ללא פגע.

מכונית קוצבת יצאה למסלול ועם ההזנקה מחדש שמר רוזרבג על יתרונו. יתרונו של הנהג הגרמני הובטח גם בזכות טעות של המילטון כאשר זה האחרון נענש בתוספת חמש שניות בגלל שעבר את הקו הלבן ביציאה מרחבת הטיפולים.

מכאן ואילך לא היה מי שיאיים על ההובלה של רוזברג ותשומת הלב הוסטה לכיוון פטל שהפסיד את המקום השלישי לפיליפה מאסה. אובדן המקום התרחש בגלל החלפת צמיגים איטית מדי של פרארי. פטל הנחוש ניסה להדביק את מאסה אך לא הצליח לחלוף על פני נהגה הוותיק של וויליאמס, שכמו בשנה שעברה הצטיין גם הפעם במסלול זה.
צילום: מנהל

חמישי סיים ואטרי בוטאס בוויליאמס השנייה לפני ניקו הולקנברג שהגיע לכאן אחרי ניצחונו בלה-מאן. שביעי סיים פסטור מלדונדו בלוטוס שניהל קרבות מרתקים עם מקס וורסטפן בטורו-רוסו שסיים שמיני.

סרג'יו פרז במקום התשיעי השלים סוף שבוע טוב לפורס אינדיאה, ודניאל ריקרדו סיים עשירי – בוודאי לא התוצאה שרד-בול רצתה במגרש הבית שלה.

עוד אכזבה והמתח גואה
עבור מקלארן היה זה עוד מרוץ מאכזב, כאשר קצת אחרי פרישת אלונסו בהקפה הראשונה נאלץ גם בטון להחנות את המכונית בגלל תקלה. מקלארן התחילה את המרוץ מעמדת נחיתות לאחר זה ששתי מכוניותיה זינקו מאחור בגלל עונשים על החלפות מנועים מעל המותר.
צילום: מנהל

כך או כך ניצחונו של רוזברג מעלה את המתח באליפות. לאחר המרוץ באוסטריה רוזברג מצמצם את הפער של המילטון הנמצא עדיין בראש הדירוג ל-10 נקודות בלבד.

גרנד פרי אוסטריה
1. ניקו רוזברג- מרצדס
2. לואיס המילטון – מרצדס
3. פיליפה מאסה – וויליאמס
4. סבסטיאן פטל – פרארי
5. ואטרי בוטאס- וויליאמס
6. ניקו הולקנברג – פורס אינדיאה
7. פסטור מלדונדו – לוטוס
8. מקס ורטספן – טורו רוסו
9. סרג'יו פרז – פורס אינדיאה
10. דניאל ריקרדו – רד-בול

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון – 169 נק'
2. ניקו רוזברג – 159 נק'
3. סבסטיאן פטל – 120 נק'
4. קימי ראיקונן – 72 נק'
5. ואטרי בוטאס – 67 נק'
צילום: מנהל

אליפות העולם ליצרנים
1. מרצדס – 328 נק'
2. פרארי – 192 נק'
3. וויליאמס – 129 נק'
4. רד-בול – 55 נק'
5. סאובר – 31 נק'