לואיס המילטון יירשם כנהג הראשון שניצח בגרנד-פרי הרוסי שנערך בכפר האולימפי של סוצ'י, אבל את קבוצת מרצדס ישמח יותר תואר האליפות בו זכתה. חמש שנים אחרי שחזרה לזירה זכתה מרצדס באליפות העולם ליצרנים בפורמולה 1, כאשר היא עושה זאת שלושה מירוצים לפני סיום העונה, ולאחר שנה בהל שלטה ללא עוררין בזירה.
מירוץ הפורמולה 1 הראשון בהיסטוריה שנערך ברוסיה, הדגיש עוד יותר את יתרון המכוניות של מרצדס לעומת היתר. שתי המכוניות של מרצדס היו המהירות במקצה הדירוג כאשר המילטון הקדים את ניקו רוזברג. בזינוק ניסה רוזברג לעבור את המילטון, אך זה עלה לו בנעילת בלמים ושחיקת צמיגים גדולה שחייבה אותו להיכנס להחלפה כבר בהקפה הראשונה. וכך בעוד יתרון המילטון גדל מהקפה להקפה נאלץ רוזברג לטפס מאחור חזרה לצמרת תוך שהוא מהמר בגדול: וויתור על החלפת צמיגים נוספת, כלומר: להישאר עם אותם צמיגים מההקפה השנייה ועד לסיום.
בוויליאמס האמינו שההימור הזה יומרני מדי והרגיעו את ואטרי בוטאס שעלה למקום השני בעקבות הטעות של רוזברג. ואולם לקראת סוף המירוץ הגיח רוזברג מאחור, עקף בתקיפות את הפיני ושמר על פער מספק עד לסיום. עוד אחד שציפה בכיליון עיניים לכך שהצמיגים של רוזברג "יתעייפו" היה ג'נסון בטון במקלארן המשתפרת. בטון היה שלישי בחלק הראשון של המירוץ אך בעקבות הטיפוס לצמרת של רוזברג נאלץ להסתפק במקום הרביעי, לפני חברו לקבוצה קווין מגנוסן. שישי סיים פרננדו אלונסו שנאלץ לוותר על המקום החמישי אחרי החלפת צמיגים מרושלת ביותר של פרארי.
צילום: מנהל
רוזברג התחיל גרוע את המרוץ ברוסיה, אבל סיים במקום השני

שביעי סיים ריקרדו שהצליח להקדים שוב את חברו לקבוצת רד-בול, האלוף היוצא סבטיאן פטל, שהצליח לפצות במהלך המירוץ על מקצה דירוג גרוע. שמיני סיים קימי ראיקונן בפרארי בימרוץ סביר מבחינתו.
בשלבי הסיום של המירוץ הגיע למסלול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שאף העניק את גביע המנצחים להמילטון החוגג. ולהמילטון יש בהחלט סיבה לשמוח: הוא הגדיל את הפער בצמרת ל-17 נקודות, תוך שהוא ושה צעד חשוב לקראת זכייה באליפות העולם השנייה שלו.

גרנד פרי רוסיה
1. לואיס המילטון – מרצדס
2. ניקו רוזברג – מרצדס
3. ואטרי בוטאס – ווליאמס
4. ג'נסון בטון – מקלארן
5. קווין מגנוסן – מקלארן
6. פרננדו אלונסו – פרארי
7. דניאל ריקרדו – רד-בול
8. סבסטיאן פטל – רד-בול
9. קימי ראיקונן – פרארי
10. סרג'יו פרז – פורס-אינדיאה
צילום: מנהל
המילטון הפך לנהג הראשון שניצח בגרנד-פרי הרוסי

אליפות העולם לנהגים
1. לואיס המילטון – 291 נק'
2. ניקו רוזברג – 274 נק'
3. דניאל ריקרדו – 199 נק'
4. ואטרי בוטאס – 145 נק'
5. סבסטיאן פטל – 143 נק'

אליפות העולם ליצרנים
1. מרצדס – 565 נק'
2. רד-בול – 342 נק'
3. וויליאמס – 216 נק'
4. פרארי – 188 נק'
5. מקלארן – 143 נק'
צילום: מנהל
ואטרי בוטאס מוויליאמס סיים במקום השלישי