בימים בהם יותר ויותר אנשים בטוחים שאין דבר שלא ניתן למצוא במרחק כמה הקלקות על מסך הסמארטפון ובתקופה בה נראה שחוכמת ההמון מהפיד ומהוואטסאפ שולטת בכל, נחמד לגלות שיש עוד מי שלקח על עצמו לשמור על גחלת הדפוס, ומתעקש לספק לאנשים מידע מקצועי ומהימן המאוגד במשהו בו ניתן לדפדף ממש ולא באופן וירטואלי.
 
 
לכבוד השנה החדשה ולקראת טיולי חודש תשרי, מפרסם עיתונאי הרכב ומדריך הטיולים יואב קווה את "4x4 -ארבעים סיבות לטייל ברכב שטח". זהו ספר המסלולים השלישי של קווה והוא מכיל 40 מסלולי טיולי בשטח שמעבר לאספלט  - ובכל רחבי הארץ: מהגליל ורמת הגולן דרך שפלת החוף והרי ירושלים ועד דרום הנגב והערבה.
 
הספר מציע מסלולי טיול מעניינים; מקוויקי לשטח של כמה שעות לא רחוק מהבית ועד למסלולים חוצי ישראל שנמשכים מספר ימים. הספר פונה הן למטיילים וותיקים המצוידים ברכבי שטח מדוגמים עם הילוכי כוח נעילות והן למטיילים מזדמנים שיש להם רכב פנאי עם הנעה כפולה.
 
סיפור הדרך של כל מסלול מבוסס על מד המרחק המתאפס של הרכב ולא מחייב ידיעת ניווט, חישוב אזימוט או מעקב אחרי נ.צ. 
 
לצד המסלולים, יש בספר מגוון טיפים שימושיים ומעשיים לנהיגה בשטח וגם מדריכים לתכנון טיולים ולארגונם, המלצות לשיפור הרכב, רשימות אבזור ועוד.
 
 
קווה, שמאמין שגם בעידן הסמארטפון יש לספרים מודפסים מקום, הוציא את הספר בהוצאה עצמית ובעזרת מימון שגייס מהציבור בקמפיין שהופיע באתר הדסטארט.
 
 
גם בספר זה, המתאים בגודלו לכל תא כפפות ברכב ולא סובל ממגבלות כמו בעיות קליטה או סוללה מתרוקנת, מחבר קווה את המטייל לעולם הקידמה. וכך, בכל מסלול ניתן למצוא קוד QR לסריקה שמוביל את המשתמשים לעמוד הרלוונטי באתר ״שבילים 4X4". שם ניתן למצוא עדכונים מהשטח שהוספו על ידי המחבר או מטיילים אחרים.
 
המחיר המומלץ לצרכן הוא 98 שקל. לספר 232 עמודי כרומו בכריכה רכה והוא נמכר בחנויות הספרים  הגדולות החל מערב ראש  השנה. כמו כן, ניתן להזמין את הספר טלפונית במוקד הזמנות טלפוני, מספר 03-9411194 או בלינק המצורף במחיר מוזל של 87 שקלים כולל משלוח.