רנו פרודרייב צ'אלנג' - להגשים את החלום - אוטו

רנו פרודרייב צ'אלנג' - להגשים את החלום

לראם סמואל רקורד הישגים מרשים במרוצי מכוניות, אבל הדרך להגשמת החלום לא הייתה קלה כלל

האוטו נעצר, אני יושב קפוא, לא זז, רוצה להחזיר את הגלגל לאחור ומחכה לשמוע את פסק הדין שעומד להגיע בקשר... הקשר משמיע קולו: "REMI SAMUEL – פסול, תחזור בבקשה לחניה".
בא לי למות, החלום נעצר ממש עכשיו. כמה רציתי!
כמה חודשים קודם לכן ניצחתי במדידת זמנים של סיום קורס בבית הספר למרוצי ראלי "ECOLE DE PILOTAGE GET CERGY". לאחר קורס בן 4 ימים, בו למדתי לבלום, להחליק, לקחת סיבוב, לתפעל הגה נכון ועוד ועוד אלמנטים של מרוצים, נערך מבחן מדידת זמנים קטן, נסיעה בין קונוסים במסלול עפר מהודק היטב. ניצחתי. הפרס היה, מלבד הכבוד של הניצחון, כרטיס כניסה למבחן הגמר של בית הספר למרוצי ראלי שנערך בסוף שנה. המנצח במבחן יזכה למימון מלא להשתתפות ב-5 מרוצי ראלי באליפות צרפת!!!
החלום שלי עומד להתגשם. (או שלא?!). אני רוצה להתחרות במרוצי מכוניות. לטוס בכבישי ובשבילי העולם כמו אותם אלופים, אלילי הנהיגה, ששולטים במכונית המירוץ, מחליקים ומנצחים בנהיגה וירטואוזית. וזה הצ'אנס שלי להתחיל במימון ובליווי בית הספר המפורסם ביותר למרוצים בצרפת, פשוט לצאת לדרך בתנאים הכי טובים ולהפוך לנהג המרוצים המפורסם שרציתי להיות.
חזרתי לארץ וספרתי את הימים לאחור, יומיים לפני יום מבחני הגמר טסתי לצרפת. כמובן שטרחתי להיות חולה עד יום לפני המבחן, שוכב במיטה אצל חבר, צרפתי, שותה תה חם, עושה אמבטיות חמות ומקלל את המחלה הארורה שמגיעה דווקא בזמן הכי לא מתאים בעולם. אולי מהתרגשות?
התייצבתי כמובן בזמן, איתי עוד כ-20 חולמים ו... חולמת אחת, הנווטת של נהג מרוצים מפורסם בצרפת התייצבה גם היא, בחורה נאה. מתח גבוה באוויר. ממתינים לתורנו להיכנס למכונית לביצוע הקפה מדודה אחת. מזג האוויר מחורבן, גשם יורד והמסלול חלקלק בצורה קיצונית. לוקחים לכולנו את השעונים, בטענה שכך נתרכז בנהיגה ולא במדידות.
אחד אחרי השני אנחנו נכנסים למכונית, מתוחים בטירוף, מתרגשים ומבצעים את ההקפה. אח"כ מחכים לתוצאה.
הורדת קונוס (פגיעה באחד הקונוסים שמסביב למסלול המסומן) = פסילה מוחלטת. עלינו לבצע זמן מהיר ומדויק, ללא פסילה.
עכשיו אפשר להגשים את החלום בישראל - הרשמו עכשיו www.rpdc.co.il
מגיע תורי. אני נכנס למכונית, מתייצב על קו הזינוק, מתרגש עד אימה. אדרנלין בשמים, מירוץ ראשון בחיים והתוצאה הרצויה היא הגשמת חלום חיי. כדי להיות כאן שילמתי טיסה ושהות של כמה ימים בצרפת. רגע שעליו אני חולם מילדות, העניין שלמענו אני מוכן למכור את תחתוניי, לישון ברחוב ולקבץ נדבות – תנו לי להיות נהג מרוצי מכוניות!
אני מתרכז, ממתין לאות הזינוק שאמור להגיע בקשר שבמכוניות. האות ניתן ואני יוצא לדרך, נוהג הכי מהר ומדויק שאני יכול, המכונית מחליקה מעט ואני מתקן, בולם לפני ה "CHICANE" (שמאל – ימין הדוק המהווה חלק מתוואי המסלול), עובר אותו ממש על הגבול, ממשיך לכיוון הירידה, מאיץ בירידה ובולם כדי לפנות בפנייה ימינה המסומנת בקונוסים בקצה הירידה, המכונית מחליקה ומסרבת לפנות, אני מפחית מהכוח על דוושת הבלמים כדי להחזיר לגלגלים הקדמיים את יכולת האחיזה, המכונית ממשיכה להחליק, הקונוס המסמן את חלקו החיצוני של הסיבוב המתקרב, אני מתפלל, "תפני כבר!" אני צועק בראשי, "תפני"..
אבל המכונית לא פונה, אני ממשיך ישר לתוך הקונוס ופוגע בו. יושב במכונית, קפוא, לא מאמין, ככה נגמר חלום? עוד מקווה שיוותרו לי, שיתנו עוד צ'אנס, הגעתי במיוחד מישראל, לא כמו כל הצרפתים שסביבי, אני כל כך רוצה...
ואז מגיע קולו של מנהל בית הספר בקשר: "REMI SAMUEL – פסול, תחזור בבקשה לחניה". אני חוזר בנסיעה איטית, ממש איטית. מתפלל שאולי משהו עוד יכול להתהפך, אולי יחזירו לי את הסיכוי, אולי יוותרו. לא. העניין גמור. אני מסתכל על האחרים, שממשיכים להתחרות, מרגיש הכי מסכן ומאוכזב בעולם, רוצה לבכות, האם כך מסתיים חלום?
חזרתי לארץ עם חלום מנופץ. חוזר לעבודה שלי, עובד ולאט לאט הפצע נירפא. רק זמן רב לאחר מכן, יום בהיר אחד, אני מתעורר בידיעה: אני הולך להגשים את החלום ויהי מה. אורז את הדברים שלי, קונה כרטיס לכיוון אחד ועולה על מטוס... וכל השאר היסטוריה.
חולמים גם כן להתחרות במכוניות? הירשמו ל-RENAULT PRODRIVE CHALLENGE, סדרת מבחני נהיגה במסלול סגור, ותוכלו גם אתם לחוות את המתח, לשחק במכונית, להתרגש עם כולם ולהיכנס לעולם הזה של הספורט המוטורי, אפילו בארץ ישראל שלנו.
העולם שייך לחולמים, ושלא יספרו לכם אחרת..
ראם
אם גם אתם רוצים להגשים את החלום, הרשמו עכשיו - www.rpdc.co.il
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות