פורמולה 1 - בוטאס עובר למרצדס - אוטו

פורמולה 1 - בוטאס עובר למרצדס

בוטאס יתפוס את מקומו של רוזברג אצל אלופת העולם

עכשיו זה סופי. גל השמועות שסימן בשבועות האחרונים את ואטרי בוטאס נהגה של וויליאמס כמחליפו של אלוף העולם, ניקו רוזברג, בקבוצת מרצדס זכה לאישור רשמי. קבוצות וויליאמס ומרצדס הודיעו רשמית שבוטאס יעבור למרצדס ויוחלף על ידי פיליפה מאסה הברזילאי שהודיע על פרישה מהזירה בסוף עונת 2016. בדומה לרוזברג גם בוטאס החל את הקריירה שלו בוויליאמס וגם הוא עוזב את הקבוצה אחרי ארבע עונות ועדיין ללא ניצחון בזירה (מקום שני היה הטוב ביותר שהשיג).
אחרי שהתאוששו מההלם בשל פרישתו המפתיעה של רוזברג חמישה ימים אחרי הכתרתו כאלוף, סומן בוטאס כמועמד המועדף של מרצדס למושב שהתפנה. אבל לוויליאמס עצמה לא היה קל לשחרר את בוטאס. אחרי שהחליפו בסוף השנה את מאסה בנהג הקנדי הצעיר לאנס סטרול (18 ) שיהיה פנים חדשות בסדרה הם רצו גם נהג מנוסה. והם אפילו היו חייבים זאת כי יצרן המשקאות האלכוהוליים מרטיני, המממן הראשי של הקבוצה, התנה את תמיכתו בכך שיהיה להם נהג אחד בן יותר מ-25. הפיתרון הקל היה החזרתו של מאסה שהיה בן ביית אהוב בקבוצה. מאסה חתם עם וויליאמס על חוזה לשנה.
לא ברור עדיין כמה שילמה מרצדס לוויליאמס עבור העברתו של בוטאס. ההערכה הייתה שבין הקבוצות נבחנה הנחה במחיר המנועים שמרצדס מספקת לוויליאמס. עלותם מסתכמת ב-17 מליון אירו לשנה. השמועות אמרו שמרצדס הסכימה לוותר על עשר אבל שוויליאמס סירבה תחילה ורצתה את מלוא הסכום.

פאסקל וורלין, בן הטיפוחים של מרצדס, שנהג השנה במינור, לא נתפס על ידי מנהלי הקבוצה כמספיק מנוסה כדי לתפוס את מקומו של רוזברג. ואולם במקביל לעסקה סייעו לו במרצדס לתפוס מקום בקבוצת סאובר לעונת 2017.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות