קצת יותר משנה לאחר נחיתת הדור השישי של פולקסווגן טרנספורטר, החל שיווק הגרסה הבכירה של הדגם - מולטיוואן "ביזנס". "ביזנס" זו שמה של רמת הגימור הבכירה למולטיוואן, שהוצע עד עתה בישראל ברמת "קומפורטליין".
גרסה זו של מולטיוואן מצוידת במנוע דיזל בנפח 2.0 ליטר, עם 204 כ"ס ו-45.9 קג"מ ב-1,400 סל"ד, ותיבת שבעה הילוכים דו-מצמדית. מולטיוואן ביזנס מוצע בישראל רק בגרסת המרכב הקצרה יותר של הדגם, עם בסיס גלגלים באורך 300 ס"מ ואורך כללי של 490 ס"מ. המפרט הטכני כולל גם אפשרות לכיוון קשיחות המתלים.
פולקסווגן מולטיוואן ב-688,000 שקלים
צילום: מנהל
למולטיוואן שלוש שורות מושבים - שישה מושבים בסך הכל - עם שני מושבים נפרדים בכל אחת, וביניהם ישנו שולחן עבודה. גם השולחן וגם המושבים ניתנים לכוונון, כאשר הכוונון למושבים מתבצע באופן חשמלי. בשורה המרכזית ניתן לסובב את המושבים כנגד כיוון הנסיעה.
עוד כולל מפרט האבזור של רמת "ביזנס", בין השאר: ריפודי עור (נאפה), מושבים קדמיים בעלי כוונון חשמלי, פתיחה חשמלית לדלתות הצד ולדלת האחורית, בקרת האקלים המפוצלת לשלושה, מקרר בקונסולה המרכזית ומסך מגע מרכזי (צג "6.33) כולל 11 רמקולים ומצלמה ולרכב גם חיישני חניה היקפיים. חיצונית, המפרט כולל חלונות כהים, גג זכוכית פנוראמי, חישוקי "17 ותאורת LED מלפנים ומאחור.
מפרט מערכות הבטיחות המתקדמות של רמת "ביזנס" כולל בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה חירום אוטונומית וניטור שטחים מתים - מערכות המוצעות גם במולטיוואן "קומפורטליין" (בתוספת תשלום). בנוסף, מותקנת גם מערכת מובילאיי.

תג המחיר של פולקסווגן טרנספורטר מולטיוואן ברמת "ביזנס" נקבע על 688,000 שקלים - גבוה ב-278,000 שקלים מאשר רמת "קומפורטליין", שמחירה 410,000 שקלים.
פולקסווגן מולטיוואן ב-688,000 שקלים
צילום: מנהל