חלום של איש אחד: רולס-רויס סוופטייל - אוטו

חלום של איש אחד: רולס-רויס סוופטייל

מה תעשה רולס-רויס, אם תקבל בקשה לייצור מכונית יחידה במינה, מלקוח עשיר במיוחד? תייצר אותה, כמובן

רולס-רויס סוופטייל
רולס-רויס חוזרת לימי הזוהר של בוני המרכבים, ומציגה יצירה יחידה מסוגה: סוופטייל (Sweptail, זנב משוך). בדומה למקובל בראשית ימי המכונית, אז יצרניות הרכב ייצרו את השלדה והמנוע ועשירי תבל הזמינו את העיצוב לפי טעמם האישי מבונה מרכבים, את הסוופטייל הזמין לקוח רולס-רויס עשיר במיוחד - והיא היחידה שתיוצר.
המכונית החדשה נחשפה באירוע מכוניות האספנות היוקרתי קונקורסו ד'אלגנצה וילה ד'אסטה, באיטליה. היא נולדה כיוזמה של לקוח רולס-רויס, שפנה ליצרנית בבקשה שתייצר עבורו מכונית בעיצוב ייחודי. הסוופטייל מבוססת על הפנטום קופה, שייצורה הופסק בתחילת השנה, אך שונה ממנה בעיצוב החיצוני והפנימי באופן דרמטי.
בין היתר החרטום חדש וכולל סבכה מאלומיניום שהוברש בעבודת יד, יחידות תאורה חדשות ואף סמל "רוח האקסטזה" בגוון ייחודי. המרכב כולו כאמור חדש, ובמיוחד בולט חלקה האחורי של המכונית, שעוצב בהשראת דגמי הזנב המשוך לאחור של רולס-רויס משנות ה-20 וה-30, ויאכטות היוקרה האהובות על המזמין. המספר "08" נבחר אף הוא על-ידי המזמין, אם כי לא ידועה הסיבה לכך.
בתא הנוסעים המכונית, שאורכה למעלה מחמישה מטרים, מציעה שני מושבים בלבד. מאחוריהם תמצאו מערך אחסון יפהפה מעץ שעוצב אף הוא בהשראת יאכטה, וכולל בתוכו תאים למזוודות, כובעים ואיך אפשר בלי - שמפניה. העיצוב הייחודי ממשיך אף לקונסולה הקדמית, אותה רולס-רויס מגדירה כ"מינימליסטית ביותר" בתולדותיה.
אם גם אתם רוצים כזו - תשכחו מכך כמובן. הסוופטייל היא אות הפתיחה למה שרולס-רויס מגדירה כחזרה לעידן בוני המרכבים. זה אומר שכפי הנראה לא תוכלו להזמין מרולס-רויס סוופטייל נוספת, אבל אם המיליונים מצויים בכיסכם, תוכלו לבקש ממנה לעצב לכם מכונית אחרת, על-פי טעמכם האישי. המחיר, אם תהיתם, יהיה גבוה בהרבה מזה של פנטום קופה "רגילה", שעלתה עד הפסקת הייצור בינואר האחרון לא פחות מחצי מיליון דולר לפני מסים (כ-1.77 מיליון שקל).
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות