ג'נסיס (Genesis), יצרנית מכוניות היוקרה של קונצרן יונדאי, חשפה בתערוכת ניו-יורק את האסנטיה (Essentia, קיצור של Essential, חיוני). מכונית התצוגה החדשה רומזת כיצד עשויה להיראות חשמלית ספורטיבית של המותג, אחת משישה דגמים חשמליים שיוצגו עד ל-2021.

1593705


האסנטיה היא מכונית קופה בעיצוב מסורתי, כמעט רטרו - יש לה חרטום ארוך ונמוך, תא נוסעים מוסט לאחור עם גג חופה כפולה (מוטיב שמזוהה עם זגאטו האיטלקית מאז שנות ה-50) וחלק אחורי קצר.

העיצוב הנאה - שעדיין לא אושר סופית לייצור - מסתיר הנעה חשמלית מודרנית וביצועים מרשימים. ג'נסיס מעריכה כי מכונית התצוגה יכולה להאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך כשלוש שניות, אך לא מפרסמת מפרט טכני מלא של הדגם. כך שאנחנו אפילו לא יודעים כמה מנועים חשמליים יש לה, מלבד שזה יותר מאחד.

1593704


ג'נסיס, למי שלא מכיר, היא יצרנית שנוסדה תחילה כשם דגם של יונדאי. זו הייתה ספינת הדגל של המותג, שיועדה בעיקר לארה"ב כמתחרה בלקסוס (טויוטה), אקורה (הונדה) ואינפיניטי (ניסאן), וכמובן במותגי היוקרה הגרמניים.

1593722


לפני כשנתיים ביצרנית החליטו להפריד את ג'נסיס למותג עצמאי, ולהרחיב אותה ממכונית אחת להיצע דגמים שלהם. במסגרת תוכניות אלו, ג'נסיס צפויה להציג בשנים הקרובות מספר דגמים חדשים, בהם ספורטיבית בהשראת האסנטיה, כמו גם רכבי פנאי ומכוניות סדאן נוספות. למרות תוכניות אלה, בשלב זה לא ידוע על כוונת חברת כלמוביל, יבואנית יונדאי, להשיק את ג'נסיס בישראל.