מכינים את הקרקע – סובארו מכריזה על פלטפורמה חדשה - אוטו

מכינים את הקרקע – סובארו מכריזה על פלטפורמה חדשה

היצרנית היפנית יוצרת בסיס לדגמים שונים וצורות הנעה מגוונות. ויש הבטחות

בתחילת השבוע חשפה סובארו פלטפורמה מודולרית חדשה אשר תשמש את דגמיה העתידיים. הפלטפורמה החדשה משלבת בתכנון ובביצוע שני מרכיבים עיקריים של סובארו: מנוע בוקסר והנעה כפולה. עם הצגתה, מצטרפת סובארו ליצרנים גדולים מאוד שהציגו פלטפורמה מודולרית, כמו ג'.מ, ניסאן-רנו, פולקסווגן ועוד.
שיפורים מהבסיס
לפי סובארו, הפלטפורמה החדשה משפרת כמעט כל תחום הנוגע לנהיגה ברכב, מבטיחות ועד יכולת דינמית. בהשוואה לדגמים הנוכחיים, מדובר במרכז כובד נמוך ב-5 מ"מ ובקשיחות מבנית חזקה ב-70% עד 100%. השיפור בקשיחות המבנית אמור לשפר את ספיגת האנרגיה ב-40% ו-ב50% את זווית הגלגול ביחס לדגמים העכשוויים. בנוסף, איכות הנסיעה אמורה להשתפר בזכות ההשפעה שיש לאותה הקשחה על ה-NVH (ר"ת: Noise, Vibration, Harshness; רעש, ויברציות, נוקשות).
בשל היותה מודולארית, הפלטפורמה תשרת לא רק דגמים בגודל שונה אלא תהווה גם בסיס ליחידות כוח שונות: היברידיות, פלאג-אין, חשמליות וכמובן בנזין ודיזל. בכך מאשרת היצרנית פיתוח של דגמים היברידיים וחשמליים בעתיד הקרוב.
הדגמים הראשונים שיצוידו בפלטפורמה החדשה צפויים להיות אימפרזה ו-XV שייחשפו ב-2017. כזכור כבר ראינו בתערוכת ז'נבה קונספט לקרוסאובר עתידי של סובארו המהווה קדימון לדגם הסדרתי.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות