יבואנית פורד בישראל, דלק מוטורס, מתחילה בימים אלה בשיווק גרסה חדשה ל-F350, הטנדר המגודל של היצרן. הבשורה החשובה באמת בדגם המחודש היא שדרוג מנוע הטורבו-דיזל. נפח המנוע, 6.7 ליטר, נותר כשהיה אבל השיפורים מסביב רבים וההספק גדל משמעותית.

טכנולוגיה
לטובת שיפור ההספק צויד המנוע במדחס ומדגש טורבו חדשים, סעפת היניקה הוחלפה, מערכת הזרקת הדלק שודרגה וגם החומר ממנו עשוי בלוק המנוע חדש. התוצאה: הספק פנומנלי של 440 כ"ס, בהשוואה ל-400 כ"ס קודם. זה הספק הגבוה במעט מזה של M3 האימתנית ועמוק בתחום המאפיין סמי טריילרים כבדים. המומנט עוקר סלעים, הרים ועמקים: 119 קג"מ שמושגים ב-1600 סל"ד (קודם: 110 קג"מ). בפורד מבטיחים כי לא רק היכולת השתפרה אלא גם אופי הפעולה שהוא כעת מעודן מאשר קודם. צריכת הדלק נשארה כשהייתה.

צילום: מנהל

התיבה האוטומטית עם שישה הילוכים עודכנה כדי להתאים לתפוקה הגבוהה יותר של המנוע. בנוסף, נעשו שינויים בכיול המתלים של הרכב. פורד טוענת כי F350 הוא הטנדר בעל יכולת הגרירה הטובה ביותר מסוגו.

המנוע המחודש עושה את הטנדר המחודש של פורד לחזק ביותר בארץ, כאשר לדודג' ראם 370 כ"ס ולשברולט סילברדו 397 כ"ס. מחיר הרכב המחודש נותר כשהיה: 273,600 שקל לרמת האבזור הרגילה, 301,000 שקל לזו המהודרת (המחירים כוללים מע"מ).
צילום: מנהל