סבסטיאן לואב מניף את ידו של האלוף החדש
אחרי הנצחון הקבוצתי של גרמניה בשלב גביע האומות בשבת, היו צמד כוכבי הפורמולה 1 המקומיים, ווטל ושומאכר, הפייבוריטים להניף את גביע אלוף-האלופים לנהגים בודדים. אבל בתחרות שנערכה אתמול באצטדיון בדיסלדורף טרף הנהג האלמוני-יחסית פיליפה אלבוקרקי מפורטוגל את הקלפים.
אלבוקרקי בן ה-25, בלי עבר כלשהו באליפות עולמית משמעותית, התחרה בשנה הנוכחית באליפות ה-GT האיטלקית בקטגוריה GT3 עם גרסת המירוץ של האודי R8, כנהג רשמי של אודי-איטליה, וסיים את הסדרה במקום השני; אין ספק שמדובר ברזומה לא מרשים במיוחד אל מול מנצחי-עבר ב"מירוץ האלופים" (Race of Champions) כמו מיכאל שומאכר וסבסטיאן לואב, שכל אחד מהם מחזיקים ב-7 תארים עולמיים. אבל אלבוקרקי, שהיתה זו הופעתו הראשונה במירוץ האלופים, לא נבהל מגודל המעמד ובזה אחר זה הביס את יריביו. ברבע הגמר גבר על עמיתו הפורטוגזי אלווארו פארנטה, בחצי הגמר הפתיע את אלוף הפורמולה 1 החדש סבסטיאן ווטל וגבר עליו בקרב צמוד, ובגמר התייצב מול לואב שגבר מצידו על אנדי פריו הבריטי בחצי הגמר, ולפני כן על טום קריסטנסן ברבע הגמר. שומאכר נשר בשלב רבע הגמר כאשר נוצח בקרב אלופי הפורמולה 1 על ידי ווטל.
הגמר נערך אם כן בין אלובקרקי הטירון לבין לואב רב הנסיון – אבל ידו של הפורטוגזי היתה על העליונה, והוא גבר על יריבו הצרפתי 2:1 והניף את הגביע הנכסף.
גם יום המירוצים השני לא הסתיים ללא אירועים: הייקי קובליינן התנגש בקיר בטון בעוצמה רבה לאחר שניצח במקצהו באחד המרוצים המוקדמים, ופונה לבית-חולים מקומי לבדיקות.