תחרות אוטו השנה 2020 הגיעה לסיומה, ואיתה גם ההכרזה על כלי הרכב הנבחרים בקטגוריות השונות והזוכה הגדול בתחרות. בכל קטגוריה התמודדו חמישה פיינליסטים – אבל רק אחד זוכה.
 
תואר 'קניית השנה' מגיע לרכב שבראש ובראשונה מציע תמורה טובה עבור הסכום הנדרש עבורה, אבל חשוב שיציע ערך מוסף ביחס לחבריו לקטגוריה. השנה אנחנו מאמינים שהראוי ביותר לתואר 'קניית השנה' הוא קיה נירו.

1626664
צילום: אלי שאולי
 
קיה נירו הוא רכב פנאי קומפקטי ייחודי למדי. הוא מוצע מתחילת דרכו בישראל עם מערכת הנעה היברידית אבל ייחודי בכך שמוצע גם בגרסה היברידית-נטענת (החלמ-2019) ובגרסה כל חשמלית (בעתיד הקרוב).

1620048
בקרוב גם בגרסה חשמלית | צילום: יצרן
 
הגרסה הפופולרית שלו עושה שימוש ביחידת הנעה היברידית המשלבת בין מנוע בנזין אטמוספרי (1.6 ל') למנוע חשמלי המפיקים יחד 141 כ"ס ומבטיחים (ומקיימים) לצריכת דלק נמוכה. אליהם משודכת תיבה אוטומטית רובוטית דו-מצמדית עם שבעה יחסי העברה. במבחן דרכים מאומץ שערכנו לדגם הוא השיג נתון מצוין של 15.5 לליטר, ובנסיעה רגועה הגענו גם ל-22 ק"מ לליטר.

1626666
צילום: אלי שאולי
 
לא זאת בלבד שהוא מוצע עם מערכת הנעה היברידית מתקדמת – הוא גם מוצע במחיר נמוך ואטרקטיבי ביחס למקובל בקטגוריה, גבוה רק במעט משל משפחתית רגילה. קשה למצוא רכב פנאי קומפקטי מרווח כמותו בסביבת המחיר הזו.
 
אל כך הוא מוסיף רשימת אבזור נאה וחשוב מכך – רשימת אבזור בטיחות ארוכה ועשירה. חשוב לזכור, נירו היה מהראשונים בארץ להציע מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות כמו שמירה על נתיב הנסיעה ובקרת שיוט אדפטיבית.

1626672
צילום: אלי שאולי
 
לאחרונה הנירו נחת בארץ לאחר שהדגם עבר מתיחת פנים שכללה שדרוג ניכר לסביבת הנהג (במיוחד אהבנו את לוח המחוונים הדיגיטלי) ועיצוב חיצוני בעל נוכחות בולטת מבעבר. זה בהחלט סייע לו בדרך להפוך לרכב הפנאי הקומפקטי הנמכר ביותר בישראל בשנת 2019 עם לא פחות מ-7859 יח' שנמסרו. במקום השני, למקרה שתהיתם, נמצא האח מבית - קיה ספורטאז'.
 
לסיכום, קיה נירו מהווה היום, ויותר מתמיד, חבילה טובה ותחרותית בזכות יחידת הנעה מתקדמת וחסכונית, מרחב נדיב לנוסעים והיצע עשיר של מערכות בטיחות. כל אלה הביאו אותנו להעניק לקיה נירו את תואר 'קניית השנה' של אוטו ל-2020.

1626670
צילום: אלי שאולי