לנד רובר דיפנדר 90 - מבחן דרכים (השקה מקומית) - אוטו

אין כיום חורף חמים ושמשי, לטייל בו במדבר יהודה.

אקדים את המאוחר וכבר אגלה, שאיני מכיר הרבה מכוניות שבהן הייתי רוצה לבלות במדבר יהודה כמו הדיפנדר החדש, בעיקר בגרסתו הקצרה.

והימים ימי קורונה הלא עליזים. אין תערוכות, אין השקות, לא בחו"ל וכמעט גם לא בארץ. ובכל זאת, חברת המזרח, יבואני לנד רובר ויגואר (LRJ), החליטה שדגם לנד רובר דיפנדר שהוחלף אחרי חצי מיליון שנה בערך, שווה השקה נוסעת. שבועות ספורים קודם לכן השיקו  את הגרסה עם ארבע הדלתות (שכינויה 110 או הארוך), ועכשיו הגיע תורו של זה עם השלוש דלתות (שמכונה 90 או הקצר). אגב, 90 ו-110 אלו בסיסי הגלגלים של הקצר והארוך מהשנים הקדומות של הדגם הקודם ואלו עלו  ותפחו במהלך השנים, עוד לפני החלפתו הסופית. נוסטלגיה, אתם יודעים. 

1640622
צילום: רונן טופלברג

לי הכול התאים. החיסונים החזירו לי את יצר הטיולים שהקורונה הדחיקה, ואת הדיפנדר הקודם ממש לא אהבתי. אולי פעם, כשעוד ינקתי משדי אמי, הוא היה רלוונטי, אבל במאה ה-21? לא אשכח שבני הצעיר חזר מקורס ג'יפאות שעבר במסגרת הסיירת בה שרת וסיפר שבשבוע שחלף הם למדו מכונאות. הוא פתח את מכסה המנוע של המכונית שלי והתפלא שאין קרבורטור. "קרבורטור" שאלתי, לאיזו מכונית יש עדיין קרבורטור? "לדיפנדר" ענה. ואז נזכרתי שבסיירות עדיין שרתו דיפנדרים חדשים, עם קרבורטורים (נדמה לי שההסבר היה שקל יותר לתקנם בשטח). לכן שמחתי לטיול שטח עם הדיפנדר החדש ושמחתי שבעתיים שזה הקצר. אני מעדיף תמיד את הכלים הקצרים יותר בשטח (וגם בעיר, חנייה, אתם יודעים).

את המסע ארגנו שני שועלי שטח וותיקים, עופר אוגש ורובי גולדשטיין, אותו כיניתי בכתבה שפרסמתי באוטושטח ז"ל בכינוי לנד-רובי. שניהם יודעים דבר או שניים על נהיגת שטח ועוד יותר על ארץ ישראל. אך הכי טוב הם יודעים לארגן טיולים. יכולת הארגון הוכחה עוד לפני שהתנענו. מזג האוויר היה מופלא. 

1640631
צילום: רונן טופלברג

פגישה ראשונה
הדיפנדר החדש, גם בגרסתו הקצרה, עם שלוש דלתות, לא באמת מזכיר את קודמו המיתולוגי. למעט גובהו שמתנשא מעל לזה של לנדקרוזר למשל ושממש חריג ביחס לממדיו האחרים, ולמעט הפנסים העגולים שמאחור – אין בינו לקודמו שום זכר ולטעמי לפחות, טוב שכך. זאת כי הדיפנדר פשוט חתיך. הוא לא פחות יפה מחבריו רכבי הפנאי המפונפנים, אך, הרבה יותר מסוקס מהם. גם הכניסה לתא הנוסעים לא מאכזבת. תא נוסעים יפה, מאוד "ג'יפי" ועם זאת מודרני. במרכזו מסך גדול מעניין, כתוב בשפת הקודש ומלא ב"כל טוב", עם זאת לא לגמרי אינטואיטיבי ודורש התרגלות (אני לא נכנס לפרטי פרטים כי אלו נכתבו כבר במבחן מקיף לדיפנדר הארוך שהוצג לפני מספר שבועות). עוד אהבתי את המושב. גבוה, בעל אפשריות כיוונון מדויק, תומך.

אהבתי גם את איכות החומרים, אך פחות את איכות הגימור שלא תמיד הייתה ראויה לאוטו ברמה זו.

1640660
צילום: רונן טופלברג

חשוב להזכיר שגם בדגם הקצר, המרחב מרשים מאחור, הן לרגליים והן לראש. גם תא המטען די מספק. הכניסה לתא הנוסעים בעל שלוש הדלתות נוחה למדי – כל עוד לא משאירים את הכלי על מצב מורם, שמגביה אותו עוד יותר ומקשה על ה"טיפוס" אליו, לגברים מרובי שנים ועבי כרס ולנשים עטויות בחצאית קצרה וצמודה.

נסיעה א' – כביש. 
כאחיו הארוך יותר, גם הדיפנדר קצר המרכב מצוייד במנועים חזקים. שני מנועי דיזל 3.0 ליטר המספקים 200 ו-250 כ"ס (240 בגרסה הארוכה), ומנוע בנזין המספק 400 (כן, קראתם נכון, ארבע מאות) כ"ס! כל השלושה משודכים דרך תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה הילוכים, לארבעת הגלגלים. אבל אותי עניינה לפחות בהתחלה, נוחות הנסיעה - וזו הפתיעה אותי לטובה. לא בחנתי את הארוך ולכן לא איני יכול להשוות, אבל הנוחות הייתה טובה, טובה מאוד אפילו. המתלים המתוחכמים, שלוטשו היטב באחים הגדולים לבית לנדרובר ובראשם הריינג', עושים עבודה טובה מאוד גם בכבישי ארצנו, שלא לדבר במדברותיה (ועל זה נדבר עוד בהמשך). עמיתי שנסעו כבר על הגרסה הארוכה סיפרו לי על כך, אולם הגרסה הקצרה, נוטה להיות קופצנית יותר, ולכן ההפתעה הייתה טובה. מעניין אגב לבחון בעתיד את נוחות הנסיעה של הקצרה מול אחותה עם בסיס הגלגלים הארוך יותר. 

1640628
צילום: רונן טופלברג

נסעתי על הכביש בכל שלוש הגרסאות. שתי גרסאות הדיזל חזקות דיין לנהיגה נינוחה ובטוחה. גרסת הבנזין חזקה בצורה אימתנית. על גבול הפחד באוטו כל כך גבוה, בו אפילו זווית גלגול קטנה מתבטאת בנטייה צדית מורגשת. 

נסיעה ב' – שטח 
אבל, מי שקונה דיפנדר ארוך או אפילו קצר – מפספס את העיקר. הדיפנדר נולד לשטח. עם הנעה כפולה, נעילה מרכזית ואלקטרוניקה שדואגת להעביר את הכוח לגלגל הנכון, הילוך כוח ומתלים שמאפשרים למכונית לעלות לגובה משמעותי מהשביל, הדיפנדר הוא מכונת שטח מטורפת. והקצר טוב עוד יותר מהארוך. ככל שהדרך שתוכננה על ידי אוגש את גולדשטיין כללה קטעי עבירות לא קלים, הם היו קלילים עבור הדיפנדר ונתקלתי בזה כבר בתחילת הדרך. חוסר תשומת לב קלה, סטייה מקו הנסיעה הנכון ומצאתי את עצמי עם שני הגלגלים הימניים עמוק בחריץ באמצע השביל. העברה למצב כוח, הגבהת הגחון סיבוב קל של ההגה לשמאל ולחיצה עדינה על הדוושה והדיפנדר חזר לדרך הישר עם חיוך (שלי, לא שלו). כך טיפסנו במדרגות, חצינו שלוליות עמוקות וירדנו בירידות תלולות עם דרדרת, כשבקרת הירידה במדרון משגיחה על בקלילות על המהירות. 

1640636
צילום: רונן טופלברג

מבחינה מסוימת, אפילו חשתי בתסכול כלשהו מהקלות בה הדיפנדר טיפל בקשיים. הנהיגה הופכת כמעט לקלה מדי. ברור לי שצריך לקחת אותו לנסיעה יותר ארוכה ויותר קשה כל מנת להבין את המגבלות שלו – שאפילו לא דוגדגו בנסיעת המבחן. עם זאת, נסעתי מספיק כדי להבטיח לכם שאף רכב פנאי, עם או בלי הנעה כפולה, לא יתקרב אפילו למקומות אותם יעבור הדיפנדר בקלות. לגבי ג'יפים מסוקסים? את זה אצטרך לבחון בעתיד. 

בנסיעת שבילים הדיפנדר נוח בצורה יוצרת מהכלל, כל עוד אין צורך להגביהו. כשהמתלים נמתחים כלפי מעלה, הם מתקשים והנוחות יורדת – אולם, כשאין בכך צורך במרווח גחון רחב, המתלים ירדו למצבה הנורמאלי והנסיעה תשוב לנוחות מפליאה בשטח. 

1640642
צילום: רונן טופלברג

הדיפנדר מציג חידוש נוסף לנהיגת שטח מכסה מנוע "שקוף". מה שמערכת זו עושה זה לצלם את הרצפה שלפני המכונית ולשדרה למסך זמן קצת מאוחר יותר. זה אמור להראות לנהג אבנים או בורות מתחת לאיזור מכסה המנוע. התקשיתי להיעזר בה. יתכן ונחוץ יותר זמן לתרגל את השימוש בה – ויתכן שהיא אינה באמת יותר מגימיק חביב. כשאבחון את הרכב שנית, מבחן יותר איטי ומדוקדק, אשמח לדווח. 

לדיפנדר, כמו שצריך להיות בכל מכונית מודרנית, אבזור בטיחותי מלא. 

כל אלו מגיעים במחיר לא זול:

דיזל 200 כ"ס: 468,000 שקלים
דיזל 250 כ"ס: 545,000 שקלים
בנזין 400 כ"ס: 615,000 שקלים

1640646
צילום: רונן טופלברג

סיכום
אין ספק שהדיפנדר החדש עולה על קודמו בכל הנוגע לגינוני כביש כשהוא אינו זונח את יכולות השטח. לבד מזאת, מעניין לבדוק את יכולותיו אל מול מתחריו הישירים, הן כמכלול והן בתוואי שטח קשים ביותר, כי מדובר בכלי שטח שמתגבר בקלילות על מכשולי שטח מאיימים. 

השאלה היחידה היא – מה עדיף, הקצר או הארוך? זו שאלה שלא לי לענות אלא לרוכש ולצרכיו. אם הרכב הזה עומד לשמש את בעליו בעיקר בערים ובכבישים וישתמשו בו יותר משני אנשים באופן תדיר – עדיף הארוך בזכות שתי דלתות נוספות שמקילות על הכניסה מאחור ותא מטען גדול יותר. אולם, אם ישתמשו בו ברוב הזמן שני אנשים, עדיף הקצר – גם בעיר (קל יותר להחנות), וגם בשטח (גמישות גבוהה יותר). 

1640653
צילום: רונן טופלברג

שווה לשקול גם:

}
מחיר
545000
החל מ- 5,753 ₪
שנת דגם
2021
שווי שימוש רציף
13516
אחריות
שלוש שנים
שנת השקת הדגם
2019

תיאור

}
מקומות ישיבה
5
מספר דלתות
3
מרכב
SUV
קבוצת רישוי
קבוצה 7

מידות

}
אורך
458
רוחב
201
גובה
197
משקל
2303
בסיס גלגלים
259
נפח תא מטען (ליטר)
397
נפח תא מטען קיפול שורה שנייה (ליטר)
1563
נפח תא מטען קיפול שורה שלישית (ליטר)
נפח מיכל דלק
89

צמיגים

}
קוטר/חתך/רוחב
255/65/19

מנוע וביצועים

}
נפח מנוע (סמ"ק)
2996
סוג מנוע
טורבו דיזל
תצורת מנוע
טורי
מספר צילינדרים
6
הנעה
כפולה (4X4)
הספק מירבי (כ"ס)
250
סל"ד להספק מירבי
4000
מומנט מירבי (קג"מ)
58.1
סל"ד למומנט מירבי
1250
0 ל-100 קמ"ש (שניות)
8.0
מהירות מרבית (קמ"ש)
188
תיבת הילוכים
אוטומטית פלנטרית (רגילה)
מספר הילוכים
8

צריכת דלק

}
צריכת דלק - בינעירונית
צריכת דלק - עירונית
צריכת דלק - ממוצעת
10.7
דרגת זיהום אוויר
15
צריכת דלק - אמיתית
9.1
צריכת דלק - מבחן אוטו

בטיחות

}
מבחן ריסוק אירופאי
5 כוכבים
בלמים
ABS + EBD + BAS
מספר כריות אוויר
6
בקרת יציבות אלקטרונית ESP
יש
עיגוני ISOFIX
יש
ביטול כרית אוויר לנוסע
יש
מערכת לבלימת חרום עצמאית
יש - כולל במהירות בינעירונית
מערכת לניטור רכב בשטח מת
אין
מערכת להתרעת עייפות נהג
יש
מערכת להתרעת סטייה מנתיב
יש + שמירת נתיב אקטיבית (היגוי)
חיישני לחץ אויר
יש
מערכת זיהוי תמרורים
אין
פנסים עוקבי פנייה
אין
עמעום אורות גבוהים אוטומטי
אין
אבזור בטיחותי נוסף
חיישני חגורות בטיחות, בקרת התהפכות, בקרת נגרר, זיהוי רכב ב"שטח מת" עם היגוי אקטיבי, התרעת תנועה חוצה מאחור עם בלימה אוטונומית, התרעת רכב חולף בפתיחת דלת, תאורה אדפטיבית, מערכת סיוע לפני התנגשות מאחור

מולטימדיה

}
מערכת שמע
מקורית + שליטה מההגה
טלפון
דיבורית בלוטות' + אנדרואיד אוטו או אפל קארפליי
מסך מולטימדיה
יש
מערכת ניווט מובנית
אין
חיבור לאינטרנט
אין
חיבורי אודיו
USB
נגן DVD
אין

אבזור

}
חלונות חשמל
4
מערכת מיזוג אוויר
בקרת אקלים + פתחי אוורור מאחור
גג שמש
אין
חישוקים קלים
יש
בקרת שיוט
יש כולל שמירת מרחק
ריפוד
בד בשילוב עור
חימום במושבים
אין
כוונון מושבים
חשמלי + זכרון
פנסי חזית
LED
פנסי ערפל קדמיים
יש
עזרי חנייה
חיישני חניה אחוריים וקדמיים + מצלמת רוורס + מעוף ציפור
חיישני גשם
יש
חיישני תאורה
יש
תאורת אווירה
אין
קיפול מראות חשמלי
יש
מערכת עצור סע
אין
מחשב דרך
יש
הגה וידית הילוכים מצופים עור
יש
כניסה ללא מפתח
יש + הנעה
מערכת חנייה אוטומטית
אין
אבזור נוסף כלול במחיר
בלם יד חשמלי, לוח מחוונים דיגיטלי, בלם יד חשמלי, בורר מצבי נהיגה, מערכת Terrain Response, מערכת סיוע לטיפוס בעליות, חיישני צליחת מים, מערכת הדמיית שטח - מכסה מנוע "שקוף", מתלי אוויר אדפטיביים, חלונות אחוריים כהים, הגה מתכוונן חשמלית, מראה פנימית מבוססת מצלמה, מערכת שמע מבית Meridian עם 10 רמקולים וסאבוופר
אבזור נוסף בתשלום
חבילת Black הכוללת תגיות שם, סבכה, גימורי מכסה וחישוקים בצבע שחור

דגם לנד רובר דיפנדר
גרסה דיפנדר 90, קצר, 3.0 ל' דיזל, היברידי מתון (200 כ"ס), אוט', S
מחיר 468000
0 ל-100 קמ"ש (שניות) 9.8
מהירות מרבית (קמ"ש) 175
תיבת הילוכים אוטומטית
צריכת דלק - ממוצעת 10.4
נפח תא מטען (ליטר) 397
דרגת זיהום אוויר 15

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות

  1. 16. זה דיפנדר כמו שאני מיליארדר.

    מיליארדר 3 מרץ 2021, 21:50

  2. 13. למס 12:בצהל עוד יש גם משאיות ליילנד וסוסיתות + רנו 4

    דויד בן-גוריון 2 מרץ 2021, 23:59

  3. 6. תיקון לתגובה 5- התייחסתי למגיב 2 בקשר לרכב עד 150,000 ש"ח

    התפרן 1 מרץ 2021, 18:15