בתחילת החודש יונדאי שחררה איור שרמז על רכב פנאי קטן חדש שיקרא כרתה. היצרנית הקוריאנית הרבתה לפאר את רכב הפנאי העתידי, כאשר בכל ההודעות לעיתונות חזרה ואמרה כי מדובר ברכב פנאי גלובלי. כעת חשפה יונדאי את הדגם הסדרתי ונראה שהשאיפות הגלובליות נשכחו מאחור. בשלב זה יונדאי כרתה החדש, שאמור להתחרות בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים דוגמת ניסאן ג'וק, מיועד לשוק ההודי בלבד.

הכרתה החדש מציג דמיון גדול לקונספט ix25 שהוצג בתערוכת בייג'ין לפני יותר משנה, ומזכיר לא מעט את הסנטה-פה הגדול. החזית בעלת סבכת המשושה של יונדאי, פגוש שחור עם דמוי מגן גחון ויחידות התאורה הזוויתיות (לד-יום) מקנות לו מראה קשוח, וקורה A המושחרת מוסיפה לדינאמיות. מאחור המראה קצת יותר "כבד" ומזכיר רכבי פנאי גדולים יותר של היצרנית. הכרתה נאמן לקו העיצוב הנוכחי של יונדאי, אך הוא נראה פשוט יותר מהדגמים העדכניים של החברה, כמו הטוסון החדש לדוגמה. יונדאי לא שחררה פרטים ותמונות על תא הנוסעים.
צילום: מנהל

היצע יחידות הכוח לשוק ההודי כולל שני מנועי דיזל ובנזין אחד. הבנזין, מסדרת 'גמא' המוכרת של יונדאי, מפיק 123 כ"ס ומשודך לתיבה ידנית. מנוע הדיזל הבכיר בנפח 1.6 ליטר מפיק 128 כ"ס ויוצע עם תיבה ידנית או אוטומטית. בנוסף יוצע מנוע דיזל בנפח 1.4 ליטר שהספקו לא נמסר.

כאמור, למרות הצהרות יונדאי על כוונות לייצור גלובלי של הכלי בשלב זה לא ברור מתי הוא יגיע לשווקים באירופה ואילו שינויים צפויים לנו. כשזה יקרה הוא יגיע גם אלינו.

צילום: מנהל