נדמה שבתקופה האחרונה כמעט ולא חולף שבוע ללא התייצבות דגם או גרסה חדשים באולם התצוגה ההולך ומצטופף של ב.מ.וו ישראל. וכעת מגיעה תורה של מכונית מיוחדת למדי – ב.מ.וו M4 קבריולה. זו מגיעה אלינו זמן לא רב (חודשיים וחצי) לאחר נחיתתן של האחיות הסגורות ה-M3 וה-M4 ומביאה, כך נראה, לשבירת שיא מבחינת גרסאות ה-M של ב.מ.וו המוצעות בארץ.
צילום: מנהל
האחות הפתוחה הגיעה לישראל
המכונית אשר הוצגה לפני פחות מחצי משנה בתערוכת הרכב של ניו-יורק, תגיע אלינו ברמת האבזור הגבוהה הצפויה (בדיוק כמו ה-M4) ותעלה החל מ-780,000 שקלים לעומת 700,000 שקלים שעולה ה-M4 הסגורה. כצפוי, שלוש מכוניות ה-M חולקות את אותה חטיבת כוח – משושה צילינדרים מוגדש בנפח 3.0 ליטר שמייצר 431 כ"ס. המנוע הזה משודך בארץ לתיבה כפולת מצמדים עם שבעה הילוכים (ניתן יהיה להזמין גם תיבה ידנית עם שישה הילוכים). ההאצה למאה קמ"ש תארך כאן 4.4 שניות לעומת 4.1 שניות בגרסה הסגורה שהינה כמובן קלילה יותר. כרגיל, גם גרסה זו מוגבלת ל-250 קמ"ש מרביים.

להזכירכם, כמו ב.מ.וו סדרה 4 הפתוחה הרגילה גם ל-4M קבריולה גג קשיח שמתקפל בשלושה חלקים אל תוך תא המטען. תוספת החיזוקים לגרסה הפתוחה מוסיפה לא מעט קילוגרמים למשקל (תוספת של כ-250 ק"ג).