בקרוב תחרות אוטו השנה תגיע לקו הסיום ונכריז על הזוכים קטגוריות השונות, כולל הזוכה הגדול בתואר "אוטו השנה 2020". בסדרת כתבות זו נחשוף בפניכם את חמשת המועמדים הסופיים בכל סגמנט. הפעם - רכבי פנאי קומפקטיים בינוניים.

הקטגוריה איתה החלו מרבית יצרניות היוקרה את דרכן בתחום, ובהתאם תמצאו כאן את כלי הרכב הוותיקים ביותר (או בעלי השושלת הוותיקה ביותר). רכבי הפנאי בקטגוריה זו בדרך כלל מבוססים על משפחתית גדולה יוקרתית ומציעים פלטפורמת הנעה אחורית או קדמית בהתאם.

1606223
צילום: תומר פדר

ב.מ.וו X3
הדור השלישי של ב.מ.וו X3 מציג עיצוב שמרני וטכנולוגיה מוכרת. ובכל זאת, במבחן ההשוואתי הרשים בשילוב של ביצוע מלוטש והרמוני, איכות נסיעה מעולה ויכולת דינמית מצוינת.

יתרונות: נוחות נסיעה, התנהגות כביש, ביצועים (ב-3.0 ליטר)
חסרונות: סביבת נהג, מחיר

1589951
צילום: תומר פדר

וולוו XC60
הדור השני של וולוו XC60, שזכה בתואר אוטו השנה של ישראל ב-2018, משלב רמת בטיחות גבוהה ביותר, איכות נסיעה טובה ותמחור סביר לקטגוריה. גרסת הכלאיים הנטענת משקע מציעה ביצועים יוצאי דופן וכושר תנועה חשמלי-נקי מכובד.

יתרונות: בטיחות, תמורה, גרסת כלאיים נטענת
חסרונות: הנדסת אנוש, עידון

1613903
צילום: מערכת אוטו

לנד רובר ריינג' רובר ולאר
לנד רובר ריינג' רובר ולאר הוצג בתחילת 2017. זהו דגם חדש לגמרי במבחר של יצרנית רכבי השטח הבריטית, עם מידות נדיבות ועיצוב יוצא דופן בחוץ ובפנים ומידות נדיבות. הוא גם מציע נימוסי כביש עדיפים לאלו שלנד רובר הרגילה אותנו, על חשבון יכולת שטח במידת מה.

יתרונות: סביבת נהג, עיצוב
חסרונות: מרחב מאחור, תא מטען, איכות חומרים

1599564
צילום: פורשה

פורשה מאקאן
פורשה מאקאן מציע יכולת דינמית מרשימה וביצועים כמצופה מהמותג. מתיחת פנים שעבר בסוף 2018 שיפרה את האיכות (הטובה מלכתחילה).

יתרונות: יכולת דינמית, איכות
חסרונות: מחיר

1581565
צילום: מערכת אוטו

קאדילק XT5
קאדילק XT5 הוא המחליף של ה-SRX, שנהנה מהצלחה יפה בארה"ב אבל קצת חלף מתחת לרדאר בישראל. ה-XT5 מבוסס על פלטפורמה חדשה ומציע עיצוב מפוסל ומהודר (עוד) יותר. הביצוע הכללי - איכות, נוחות, ביצועים - מציב אותו בצמרת הקטגוריה.

יתרונות: סביבת נהג מרשימה, אבזור, ביצועים, יכולת דינמית
חסרונות: מרווח ראש מאחור