תחת חסותה של חברת אוטו-איטליה, יבואנית פרארי ומזראטי, נחשפה קבוצת הפורמולה הישראלית הראשונה. למרות השם "ISRAEL F1" הקבוצה, שהוקמה על ידי גיל ברוך, מתכוננת להתחרות במהלך 2015 במירוצי פורמולה 4 במסגרת אליפות אירופה.

בר ברוך – מכרמיאל אל פורמולה 4


מדובר בקטגוריה חדשה שהוקמה כדי לשמש שלב מקצועני ראשון בסולם מירוצי המכוניות החד-מושביות. בנו של גיל, בר, ינהג במכונית פורמולה 4 השנה ויתאמן גם בפורמולה 3. מכונית זו עשויה לשמש נהג ישראלי נוסף בשני מירוצים העונה במסגרת קטגוריה מיוחדת שנקראת F2 איטליה טרופי.
צילום: רונן טופלברג
מימין לשמאל: תמיר פלצ׳ינסקי, מרקו בראגרו, גיל זכאי, אורן חדד מנכל אוטו איטליה, בר ברוך, פאביו ולנטינו בלרין וגיל ברוך
ניסיון במירוצים
בר, שנבחר ב-2013 לאקדמיית המירוצים של ב.מ.וו והשתתף בסדרת Formula BMW Trophy Cup, כבר התחרה בשנה שעברה בפורמולה 4. אביו, גיל, רכש את קבוצת המירוצים מטורינו עימה הוא התחרה. בקבוצה שולבו מהנדסים ישראליים שהיו שותפים בעבר בפרויקט הפורמולה של אוניברסיטת באר שבע. הרעיון של גיל ברוך הוא שבתום עונת 2015 יטפס בר לקטגוריה גבוהה יותר ואז יוכל נהג ישראלי צעיר אחר להשתמש בשירותי הקבוצה הקיימת והמכונית שרכשה.

"תוך כדי התחרויות החלטנו להקים בסיס שימש גם אחרים ויעזור לנהגים צעירים לעשות את הצעד הראשון של כניסה למירוצי הפורמולה בזמן ובגיל הנכונים"

גיל ברוך מעריך שהשתתפות בעונת פורמולה 4 ב-2015 תעלה כ-350,000 אירו. "בשנה הבאה המכונית תהיה פנויה לנהג ישראלי, ואני מעדיף שיגיע מהקארטינג" הסביר ברוך. העלות שתידרש מאותו נהג ישראלי תעמוד על 175,000 אירו אותם יהיה חייב לגייס. עד כה הושקעו בקבוצה כארבעה מיליון שקלים.