עתיד ירוק: קונצרן PSA יציג שלוש חשמליות עד 2020 - אוטו

עתיד ירוק: קונצרן PSA יציג שלוש חשמליות עד 2020

קונצרן PSA צפוי להציג שלוש מכוניות חשמליות בשנים הקרובות, על בסיס שני דגמי פיג'ו ו-DS אחד. ויהיו גם רכבי כלאיים נטענים משקע

קונצרן PSA, שמייצר את דגמי פיג'ו, סיטרואן, DS, ווקסהול ואופל, חשף את תוכניותיו בנוגע למכוניות חשמליות. בשיחה עם משקיעים, בכירים ביצרנית הודיעו כי עד לשנת 2020 יוצגו שלוש מכוניות חשמליות, השתיים הראשונות כבר ב-2019.
ה"אוטומוטיב ניוז" מדווח כי בין המכוניות שיזכו לגרסה חשמלית, ב-PSA מנו את פיג'ו 208 - שדור חדש שלה צפוי להגיח לאוויר העולם ב-2018, שנה לפני שתוצג גרסה חשמלית עם טווח של כ-300 ק"מ בין טעינות. מותג מכוניות היוקרה DS יציג חשמלית ראשונה ברכב פנאי שיכונה 3 קרוסבק (Crossback), שצפוי להיות גרסה יוקרתית של סיטרואן C3 איירקרוס. גם כאן טווח הנסיעה הצפוי עומד על כ-300 ק"מ. מעט מאוחר יותר, בשנת 2020, קונצרן PSA יוסיף רכב חשמלי שלישי, על בסיס הדור הבא של פיג'ו 2008.
בקונצרן הרכב הצרפתי לא זונחים גם את תחום מכוניות הכלאיים הנטענות משקע (פלאג-אין הייבריד), וישיקו מספר מכוניות כאלו משנת 2019. הראשונה תהיה DS עם גרסת כלאיים של ה-7 קרוסבק, רכב פנאי בגודל בינוני שיושק בישראל בשנה הבאה. לאחר מכן יושקו גם פיג'ו 5008 וסיטרואן C5 איירקרוס עם מערכת הנעה דומה.
בשלב מאוחר יותר, כנראה בסביבות שנת 2020, גם פיג'ו 3008 ואחיו התאום אופל גרנדלנד X יזכו לגרסת כלאיים נטענת משקע. אופל היא כרגע היצרנית היחידה בקונצרן PSA שמוכרת רכב חשמלי (האמפרה-אי, תאומה של שברולט בולט), ירושה שהתקבלה עם רכישת היצרנית מידי ג'נרל מוטורס.
על-פי התוכנית העסקית שהציג בשנה שעברה מנכ"ל PSA, קרלוס טאווארס, הקונצרן יציע שבע מכוניות כלאיים וארבע מכוניות חשמליות עד לשנת 2021. 80% ממכוניות הקונצרן יהיו חשמליות או בעלות סיוע חשמלי עד לשנת 2023.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות