אלפא רומיאו מיטו. בעתיד עם חמש דלתות
לקונצרן פיאט יש תוכניות גדולות עבור אלפא רומיאו: יצרנית הרכב בת ה-100 צריכה להגדיל את המכירות שלה מ-100,000 ל-500,000 יחידות עד שנת 2014. כדי לעשות זאת, היא תציג לא פחות משישה דגמים חדשים. ולטענת מנכ"ל החברה, הרלד ג'יי ווסטר, התנאים הנדרשים לכך מצב השוק, הדגמים החדשים ושיתוף הפעולה עם קרייזלר יאפשרו לתוכנית להתממש.
המכונית החשובה ביותר לשוק הישראלי תהיה בשלב ראשון המיטו בגרסת חמש דלתות. כיום הסופר-מיני בעלת העיצוב הייחודי משווקת רק בדגמי שלוש דלתות, שאהודים פחות על-ידי הישראלים. אלפא רומיאו מיטו צפויה לשמור על העיצוב הכללי של דגם שלוש הדלתות, גם בגרסה החדשה.
בשנים הקרובות תוצג גם מחליפה לאלפא רומיאו 159, כשהפעם במקום פלטפורמת אופל וקטרה היא תתבסס על פלטפורמה מוארכת של הג'ולייטה. כדי לסייע לבלבול, מחליפת ה-159 תזכה ככל הנראה לשם הנוסטלגי ג'יוליה (Giulia), אם כי כמו הג'ולייטה היא ככל הנראה לא תציע עיצוב רטרו.
שתי מכוניות נוספות שיכולות לסייע לסמל"ת, יבואנית אלפא רומיאו, בשיפור מצב המותג בישראל, יהיו רכבי פנאי בגדלים שונים. מדובר ב-SUV ספורטיביים, האחד קומפקטי שיתחרה בפולקסווגן טיגואן ופורד קוגה, ובאופן מסוים גם בטויוטה ראב4 וניסאן קשקאי. השני גדול יותר ומתחרה לפולקסווגן טוארג, אודי Q7 ואינפיניטי FX35.