סקודה סופרב – נבחרת השנה בקטגוריית משפחתיות-גדולות - אוטו

סקודה סופרב – נבחרת השנה בקטגוריית משפחתיות-גדולות

פעם, מזמן, כאשר ההעדפות שוק הרכב בישראל נוצרו על-ידי רמות מיסוי לפי נפח מנוע, והגדרות אחרות קבעו מי-יקבל-מה בשירות הממשלתי – נוצרה בישראל "מכונית המנהלים".
קטגוריה אחת מעל המשפחתית, עם ממדים קצת גדולים יותר ומנוע 2.0 ליטר, העניקו למשפחתית הגדולה מעמד חברתי נחשב – ופער המחיר היה בהתאם. מאזדה, שהורידה באופן דרמטי את המחיר ל-626, הפחיתה את מעמדה של מכונית המנהלים – והביאה להגדלה משמעותית במכירות הקטגוריה, כאשר שאר היבואנים הלכו באותה דרך.
נפילתה ונפילתה
אבל המשפחתית הגדולה הייתה הנפגעת הראשונה מההצלחה של רכבי הפנאי. כבר לפני עשור, כאשר רכבי פנאי קומפקטיים הוצעו במחיר קרוב (יונדאי טוסון), החל הכרסום; יותר ויותר העדיפו את האופציה המוגבהת וההרפתקנית – אז, עניין נדיר ויקר יחסית – על-פני מכונית נוסעים רגילה. וכך נרשמה שקיעה הולכת ונמשכת במכירות הסגמנט הזה (כן, גם בעולם); ב-2015 הוא היווה פחות מ-4% במכירות.
אחת הבעיות של משפחתיות גדולות לא מעטות הייתה העובדה שרבות מדי היו באופיין משפחתית – רק עם קצת יותר: מנוע, ממדים. מרכיב "המנהלים" – אבזור, הידור, מרחב – היה מצומצם בהרבה.
עלייתה בזכות
יותר ויותר משפחתיות גדולות מציעות בשנים האחרונות מרכיבים ואופי שמעניקים להן את הייחוד הנדרש. וכך, במחיר שגבוה ב-30% לערך ממשפחתית רגילה, מציעה המשפחתית הגדולה הרבה יותר – בממדים, בביצועים, במרחב, באבזור – ומצליחה להעניק אווירה מכובדת, גם בסיוע רמות גימור מהודרות. מכיוון שמה שיש מעל, דגמים של מותגי יוקרה, יקרים בהרבה, מכונית המנהלים הצליחה להישאר רלוונטית ואפילו להפוך את מגמת הירידה במכירות, וב-2016 התקרבה ל-5%.
ומי שמאפיינת יותר מכל את השינוי בכיוון היא סקודה סופרב, שאחראית מצדה גם לאותו שינוי מגמה. הסופרב מעניקה מרחב אדיר בתא הנוסעים (וגם בתא המטען), ומציעה שפע אופציות מנועים ואבזור שמתאימים אותה לכל טעם ולכל כיס – עמוק; בכל זאת, מכונית מנהלים, בישראל. ובשעה שגרסאות הבסיס שלה מרשימות מאוד, הרי הבכירות שבהן כבר שולחות את גרסאות הבסיס של המשפחתיות-גדולות של יצרני היוקרה לחפש תירוצים שיסבירו את פערי הביצועים והתמורה האדירים. נכון לעכשיו, הם לא נמצאו.
אוטו השנה 2017 בקטגורית רכבי המנהלים: סקודה סופרב
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות