ביקור בפסטיבל המהירות בגודווד הוא אחד מהדברים שכל חובב רכב חייב לעשות לפחות פעם בחיים (שאר הדברים זה 300 קמ"ש, מיני מיינור ולמצוא חיים). הפסטיבל נערך באחוזת גודווד, שבשטחה נמצאים שני מסלולי מרוצים היסטוריים ונמצאת לא רחוק ממפעלי רולס-רויס.
בין 1948 (שום קשר למדינת ישראל) ל-1966 נערכו בגודווד מרוצים רבים, אך לאחר מכן ננטש המסלול. בתחילת שנות ה-90 החליט הבעלים של האחוזה להחזיר עטרה ליושנה, ויזם את "פסטיבל המהירות של גודווד" שנערך לראשונה בשנת 1993, והשאר היסטוריה – והיסטריה. כמו שסיפרנו לכם בביקורים הקודמים שלנו בפסטיבל, מאות אלפים מגיעים מדי שנה לראות ולחוות את האוסף האדיר והנדיר של מכוניות שמתקבצות שם, פוקקים את הכבישים בכל הסביבה.
הפעם החלטנו להוסיף לגלריות שצילמנו שם (האחת של דניאל אוזרן, השניה של גור רוטקופ) גם מקבץ סרטונים של האירועים המעניינים ביותר - לדעתנו. האחד הוא ריסוקה של מכונית לה-מאן של מאזדה. אומנם זו לא ה-מכונית, זו שניצחה במרוץ, אלא ה-767B שהגיעה שביעית בשנת 1989, אך עדיין – יש סכנה אמיתית לצביטת לב בצפייה בסרטון:
הסרטון השני הוא של שבירת שיא נסיעה על שני גלגלים. למכונית.
הנהג הוא טרי גרנט, ואם השם נשמע לכם מוכר, זה כי ראיתם אותו מופיע בפורמולה ירושלים בשנה שעברה. טרי גרנט הוא פעלולן מוערך, והוא הוכיח זאת כאשר מקו הזינוק ועד סיום המסלול הוא נסע על שני גלגלים, ובכך שבר את שיא המרחק לנסיעה מטופשת שכזו. מה המרחק אתם שואלים? 1.8 קילומטר. עם עיקולים. ואתם אמרתם שניסאן ג'וק לא מסוגלת לנסוע על הצד...

הסרטון השלישי הוא של המאסטר, הנהג האלוהי, האגדי, החייכן. בחור נטול גינונים, שמתופף על הכרס הקטנה לפני שהוא נכנס לרכב – ומראה לכולנו איך באמת נוהגים על המגבלות. אנחנו מדברים כמובן על ז'אן ראנוטי (Jean Ragnotti). הנהג המזוהה בעיקר עם חברת רנו (5 טורבו וקליאו ויליאמס, הן רק שתיים מהמכוניות עליהן נהג), כבר לא ילד – באוגוסט הוא יחגוג 70 שנה. ובגיל בו בדרך כלל משווקים לנו בתי אבות וביטוחים סיעודיים, תראו איזה שואו הוא נותנים עם רנו 5 מקסי טורבו. הוא מכיר את המכונית הזו כמו את כף ידו, הוא התחרה איתה באייטיז בזמן שלשאר היו הנעות כפולות והספק גבוה יותר. הוא פסיכי. ואומן. איזה כיף לראות אותו בפעולה: