באטמוביל
תערוכת אוטומוטור תחגוג במהדורתה הקרובה 25 שנים להיווסדה עם שינוי כיוון ברור מצד המארגנים – בחירת נושא מוביל לאירוע, במקרה הזה מכוניות מהסרטים, ופחות תצוגות של מכוניות שעתידות לנסוע על כבישי ארצנו. התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בתאריכים 21-24 ליולי, בשעות 10:00-22:30, כשהמחיר לכרטיס יעמוד על 89 שקלים.
במסגרת ארבעת ימי התערוכה יוצגו רפליקות של רכבים אשר השתתפו בסרטי קולנוע שונים, כדוגמת הבאטמוביל או ה'אלינור' מ'עקיצה בשישים שניות' (שהופיעה, בדומה לעוד רכבים מהתערוכה, במסיבת הרחוב המוטורית של אוטו). במקביל, יוקרנו במשך שעות הפעילות חמישה סרטים, ביניהם 'חגיגה בסנוקר' ו-'אלכס חולה אהבה'. לצד זאת, יתקיימו מופעי פעלולים מוטוריים ותצוגת רכבי צבא ולחימה, בנוסף למספר תצוגות יותר קונבנציונאליות, בדומה למה שהורגלנו בעבר. האטרקטיבית ביניהן צפויה להיות זאת של רכבי פרארי ומזראטי, כשגם כמה חשיפות מקומיות עומדות על הפרק, עם הצגתם של שברולט טראקס ופיאט 500L בפני הקהל הישראלי.
צילום: גבריאלה פרדללה
לדברי דורון גילר מנכ"ל אוטומוטור:
"התערוכה תציין שינוי, רענון והתחדשות משמעותית בזכות העובדה שאנחנו מתכוונים להעביר את הקהל חוויות מיוחדות ולא עוד תערוכה רגילה, אנו מצפים כתמיד לקהל של כ-400,000 מבקרים שמצביעים ברגליים ונהנים. צריך להתייחס ברצינות לקהל ולגרום לו לחייך, אוטומוטור 2013 תשקף את התרבות המוטורית המתפתחת בארץ כמו שהיא מתקיימת כיום בישראל על כל גווניה".

חשוב לציין, כי חלק מהתערוכות בעבר הפתיעו לטובה עם תצוגות מעניינות ומושקעות, בעוד שלצידן היו גם לא מעט אכזבות. אך מתוך המגמה שמסתמנת בשנים האחרונות, שעיקרה ירידה בכמות היבואנים המקומיים הלוקחים חלק בתערוכה, עולה השאלה האם אירוע שמתיימר לשקף את התרבות המוטורית בארץ ומתהדר בתואר "תערוכת המכוניות הבינלאומית", יכול להסתפק במספר לא מרשים של יבואנים המציגים בו, כשגם מגוון הדגמים החדשים (שלא לדבר על רכבי קונספט) מצומצם. הוסיפו לכך פעילויות אלטרנטיביות תמוהות (הקרנת סרטים ישנים) ומחיר שאינו נמוך כלל, בין אם מדובר בבילוי משפחתי או תערוכת רכב. על פניו, נראה כי הכיוון החדש שאליו אולצו המארגנים, הוא לא מסוג האירועים שחובבי הרכב מייחלים לו.